Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Problem lezy w tym, ze Microsoft niepotrzebnie zmusza do zmiany. Czy duzym problemem bylo zostawic klientowi wybor czy jednak moze chce korzystac z klasycznego menu start zamiat nowego w formie Metro? Aktualnej wersji RC jeszcze nie instalowalem, ale na wczesniejszej dla mnie ani wygodne ani wizualnie estetyczne to nie bylo. Sam co prawda nie przepadam za szukaniem ikonek w menu start i wiekszosc aplikacji odpalam po nazwach na co start z Visty juz pozwalal, ale dla mnie lepszym rozwiazaniem jest wywolanie listy polecen gdzies na srodku ekranu z opcja autouzupelniania jaka oferuje wiele window managerow czy DE dla Linuksa, co w tym wydaniu wizualnie bije na glowe dziesiatki kafelkowych ikonek na 24-calowym ekranie i nie wymaga skakania po "pulpitach". Rownie idiotyczny z mojego punktu widzenia jest wrzucany na sile Launchpad w systemach Apple'a zamiast czegos na podobne darmowego Alfreda. Tablet, smartfon - jak najbardziej ok, klasyczny PC - niestety nie, choc ostatecznie pewnie i tak trzeba sie bedzie przyzwyczaic.

Edytowane przez KrzychuG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin walczę z odpaleniem audio na laptopie żony. Asus F2J (z wymienionym CPU na 64bit Meroma T5600) + win 8 64bit. O ile z kamera był początkowo problem ale znalezienie sterowników to była kwestia czasu to audio sprawia gorsze problemy. Teoretycznie przygotowane sterowniki Realteka nie chcą sie zainstalować kończąc akcje z error code 0000247 o którym ni cholery google nie słyszało...

 

Poza tym ergonomia tego Metro to porażka!

 

EDIT

Zapomniałem napisać że na W7 (tyle że 32 bit) wszystko działało bez problemów.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 8 i jestem w sumie zadowolony. W menu start wchodziłem tylko żeby od czasu do czasu wyłączyć laptopa (pewnie raz na tydzień, albo i rzadziej - hibernacja po zamknięciu klapy), oraz żeby wyszukać jakiś program przez wpisanie jego nazwy w szukaj. Pod tym względem metro mi nie przeszkadza, bo aby czegoś wyszukać i tak muszę kliknąć raz w lewy dolny róg i wpisać nazwę programu, więc pod tym względem bez zmian, a nawet lepiej, bo nie muszę klikać w pole wyszukaj. Z zamknięciem systemu trochę gorzej, ale raz na jakiś czas to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ten nowy start jest o wiele lepszy od starego - tylko trza se poustawiać istotne rzeczy i nawet szukajka niepotrzebna (chociaż wydaje mi się że i można kafelek search też jakoś dodać.

Z drugiej strony przeca nie ma przymusu zmiany - chcecie klasyczny start to wystarczy zainstalować siódemkę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu z przed 4 dni to poddałem się i zainstalowałem wersje 32 bity. Nie dość że sterowniki audio zainstalowałem bez problemów to nawet kamera zainstalowała się sama.

Także co do starszych urządzeń lepszym wyjściem może być własnie ta wersja zamiast 64bit ze względu na trudności z niektórymi sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka jest, i to lepsza, bo nie klikasz w pole, tylko będąc w metro zaczynasz wpisywać. Zamykanie systemu kursor do prawego górnego rogu i settings, fakt, trochę nie wygodne, ale na laptopie nie ma problemu, bo po zamknięciu klapy się wyłączy/zahibernuje w zależności od ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka jest, i to lepsza, bo nie klikasz w pole, tylko będąc w metro zaczynasz wpisywać. Zamykanie systemu kursor do prawego górnego rogu i settings, fakt, trochę nie wygodne, ale na laptopie nie ma problemu, bo po zamknięciu klapy się wyłączy/zahibernuje w zależności od ustawień

 

Ja nie lubię, jak mi się zamyka razem z klapą. Mam never na kablu i 15 min. sleep na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin walczę z odpaleniem audio na laptopie żony. Asus F2J (z wymienionym CPU na 64bit Meroma T5600) + win 8 64bit. O ile z kamera był początkowo problem ale znalezienie sterowników to była kwestia czasu to audio sprawia gorsze problemy. Teoretycznie przygotowane sterowniki Realteka nie chcą sie zainstalować kończąc akcje z error code 0000247 o którym ni cholery google nie słyszało...

 

Zainstalowałeś Windows 8 Consumer Preview czy Release Preview (RC)? Na CP miał spory problem z zainstalowaniem Linksys'a AE1200-EE. Nie udawało się zainstalować sterownika z poziomu Device Managera jak i przy użyciu instalatora Cisco. Nie pasował żaden driver od Siódemki i Visty. Nawet HelpDesk Cisco'owy zaangażowałem - zarejestorwali ticket etc. Problem rozwiązał się sam na Release Preview, instalacja sterownika siódemkowego przebiegła prawidłow, karta działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesuję Windows'a 8 Enterprise RTM x64. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażaniem. System, a w szczególności interfejs działa płynnie, nawet powiedziałbym zbyt płynnie i miękko (Core2 Duo 1,6GHz, 4GB RAM, Q965, Intel X25-M G2 160GB Dołączona grafika ). Kolorystyka i detale przyjemne dla oka. Tuż pod koniec instalacji jest uruchamiana animacja "jak odnaleźć przycisk Start" Dołączona grafika Modern UI wymaga przyzwyczajenia, tak jak Menu Start w Win95 po przejściu z 3.1. Po instalacji Ósemka Ent x64 zajmuje około 8,5GB z plikiem wymiany. Eksploruję dalej. Aha, jedyne do czego przyczepię się to interpretacja HTML5 i CSS3.0 przez IE10 - Chrome radzi sobie jednak lepiej. Hyper-V wymaga tym razem SLAT więc na starszych maszynach z cpu typu Core2 Duo trzeba obejść się smakiem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś uznaję pierwszy dzień z rtm(Ent x64) za udany i jest lepiej nawet niż na RP czego się nie spodziewałem. Co do instalacji to od włożenia płytki do pierwszego zalogowania się to 14 minut.

 

@Grimlock jak się ciesze, że wszystkie komputery mam już ze SLAT Dołączona grafika

 

Co do wcześniejszego mojego postu kiedy przeklinałem Modern UI(Metro lepiej brzmiało...) to jednak złe podejście do tematu przeze mnie, ale co do appek na modern oprócz poczty nadal się nie mogę przekonać. Ciekaw jestem jak ludzie u mnie w firmie terapię szokową poprzez wdrożenie Win8 przejdą.

Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ma potencjał. Ciekawy i innowacyjny interfejs. Niespecjalnie podoba mi się panel start Metro, te wszystkie widgety zajmuje odrobinę zbyt dużą przestrzeń, z winy interfejsu dotykowego.

Dla miłośników klasycznego menu start polecam:

http://classicshell.sourceforge.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu działam na Win8 w wersji Relese Preview (build 8400).

 

Z ciekawszych rzeczy, które występują u mnie:

- karta nVidii (sprawdzałem GT520/GT440/9600GT) to okresowe zamrożenia systemu, zmieniłem na Radeona i chodzi,

- któryś komponent 3d Marków 06/Vantage powoduje zwis systemu (albo SystemInfo, albo PhysX) i to także przy odpalaniu innego softu (np. OCCT), wersja 11 instaluje się i działa bezbłędnie,

- po instalacji CPU-Z komputer się nie wyłącza (monitor tak, reszta nie: wentylatory się kręcą, dyski działają), odinstalowałem - wyłącza się poprawnie,

 

najbardziej mnie irytuje to, że nie wiem dlaczego tak się dzieje, a nie lubię nie wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.centrumxp...my-Windows.aspx - Na końcu artykułu w sekcji "Instalujemy polski język" instrukcja i linki Dołączona grafika

 

 

Gościu zapomniał tylko dodać o zmianie języka dla ekranu powitalnego - Panel sterowania > Region i Język > Administracyjne > Ekran powitalny i konta nowych użytkowników > Kopiuj ustawienia > (na dole okienka "Skopiuj obecne ustawienia do:" odznaczamy te dwie pozycje i zatwierdzamy/ponownie uruchamiamy system.

 

 

A tak z ciekawości, odnośnie 90-dniowej wersji ewaluacyjnej Enterprise - jak jest z tą 10 dniową aktywacją, bo ja po zainstalowaniu nie musiałem nic aktywować, od razu mi zaczęło lecieć 90 dni... przynajmniej żadnej procedury aktywacyjnej ; ) sobie nie przypominam, chyba, że coś przeoczyłem [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...