Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu wpisz sobie w Google Windows 8 trial download.

 

Jeżeli chcesz bezpośrednio z serwerów Microsoftu to:

Desktop: http://windows.micro...release-preview

Enterprise: http://msdn.microsof...r/jj554510.aspx

 

Mirrory na Softpedii:

http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Windows-8.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze siedze na wczesniejszej wersji, ale jak wchodzil w8 bylem sceptycznie nastawiony do metro, do nowego interfejsu, jednak teraz po kilku miesiacach siedzenia na w8 zainstalowalem na drugim dysku w7, normalnie nie moglem na nim wytrzymac, szukalem caly czas aero itp, w8 jest cudowny!!

 

 

Btw udalo sie w finalnej wersji wlaczyc juz Aero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jak jest z kompatybilnością windowsa 8 z większymi pakietami typu AutoCAD, ANSYS, Matlab? Maszyna wirtualna to żadne rozwiązanie dla mnie, chyba, że jest jakoś inaczej zrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w rozterce. Podoba mi się ten Enterprise W8. Myślałem, by postawić jako główny system, żeby zobaczyć jak sie sprawdza w codziennym użytkowaniu, jednak nie mam jednych sterów. Narzekałem na lichy support Creativa, ale po przesiadce na Xonara teraz narzekam na Asusa. Nawet żadnych bet nie ma do W8, a do W7 też nie są za świeże i nie działają. Nic nie da się zrobić i dźwiękówka mnie blokuje Dołączona grafika. A szkoda, bo na prawdę mi sie to podoba...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś użyć sterowników od Windows 7 w trybie zgodności?

ASUS od dawna leci w kulki ze sterownikami do Xonara. Miejmy nadzieję, że dzięki Win8 ruszą dupska. Pamiętam jak długi czas nie mogłem przejść CoD WaW w singlu bo mi grę wieszało zawsze w tym samym momencie przez błąd w sterowniku, który później rozwiązali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instaluje się wszystko, tzn. te od W7, ale nie działa Asus Control Center, nawet w trybie zgodności. Próbowałem też alternatywnych Uni Xonar. Rzekomo są lepsze, ale co z tego jak twórca, też póki co nie potrafi się z tym uporać i jest dokładnie to samo. Bym już odpuścił ten Panel, ale bez niego nawet nie mogę przełączyć sobie na słuchawki dźwięku. Także trzeba czekać, pewnie do rynkowej premiery systemu...

 

Edit:

Wyjściem jest jeszcze przełączanie się pomiędzy ustawieniami, robiąc ich kopię zapasową w rejestrze spod W7, potem w W8 tylko dodajemy klucz do rejestru z gotowymi ustawieniami, tak jak opisane tutaj w punkcie 5.: http://brainbit.wordpress.com/uni-xonar-faq-troubleshooting-guide/

Muszę wypróbować, bo wyjście jakieś z sytuacji póki co jest i o dziwo szybsze, niż ręczne zmienianie tego w panelu :lol:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie jak w koncu jest z ta przesiadka z tradycyjnego windowsa na 8 z metroui? Do ogarniecia z myszka i klawa? Bo w necie jest pozytywnych opini rownie duzo co tych negatywnych. Czeka mnie reinstal systemu i nie wiem czy nie skorzystac z okazji i zainstalowac 8ki na te pare/parenascie dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales wylaczac weryfikacje sygnatur sterownikow przed ich instalacja?

https://laslow.net/2...t-in-windows-8/

 

Te sterowniki podobno działają:

http://brainbit.word...nified-drivers/

 

Właśnie o tych Uni Xonar mówiłem wyżej przecież, mam je zainstalowane no i żeby je zainstalować, też musiałem wyłaczyć weryfikację sygnatur. Przełączam się pomiędzy trybami poprzez zmiany w rejestrze, jednak mam kolejny problem. Nie działa mi BF3 :) Nie urok to sraczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkbustera zaktualizowałeś?

No to panowie jak w koncu jest z ta przesiadka z tradycyjnego windowsa na 8 z metroui? Do ogarniecia z myszka i klawa? Bo w necie jest pozytywnych opini rownie duzo co tych negatywnych. Czeka mnie reinstal systemu i nie wiem czy nie skorzystac z okazji i zainstalowac 8ki na te pare/parenascie dni.

 

Na początku jest dosyć szorstko, ale po kilku dniach menu start już nawet nie brakuje. Edytowane przez Czarnodziej
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na drugim laptopie, sporo poużywałem i jakoś nie mogę się przekonać. Wszystko jest do ogarnięcia, ale ergonomia i intuicyjność samego metro (szczególnie obsługa rogów ekranu) powinna być imo jeszcze trochę dopracowana, ale ogólnie samo metro jest bardzo na plus. Ale mimo tego, że samo metro jest ok, to IMO system przez 2 równoległe interfejsy wydaje się niespójny i niekompletny. Nie mam uczucia obcowania z nowym systemem, tylko z fajną, ale nie dokońca wpasowaną (słabo pod względem obsługi i ani trochę pod względem wizualnym) nakładką na windowsa 7. Moim zdaniem metro powinno być albo więcej, tak żeby było jedynym pulpitem w systemie, miało menadżer plików i wszystkie programy w nim działały, albo mniej, żeby zastępowało tylko menu start, nie pozwalało odpalać programów w swoim interfejsie i było wizualnie spójne z resztą systemu. Teraz sytuacja jest mniej więcej w rozkroku. Zobaczymy jak ze zwiększaniem się ilości dopasowanych do systemu aplikacji będzie to wyglądać, ale na razie mi się to niespodobało, bo mimo, że to krok w dobrym kierunku, to moim zdaniem nie został postawiony do końca.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo rzekomej pełnej kompatybilności programów niestety jest kilka przypadków braku współpracy z Win8. Jeden z nich to blizzardowy update agent, który obecnie wykrzacza się przy próbie startu gry mniej więcej 2 razy na 5 prób.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zwiazane z konfiguracja metroUI (nie korzystalem jeszcze z win8). Czy da sie to jakos skonfigurowac, zeby te wszystkie kafelki nie byly na srodku ekranu? Cos w stylu "szybkiego uruchamiania" z poprzednich wersji windowsa, czyli rozmieszczenie wszystkich kafelek na krawedzi ekranu. Osobiscie korzystam z win7 i w ogole nie uzywam menu start, wiec jego brak czy inna wersja mi w ogole nie przeszkadza. Natomiast lubie minimalizm i nie potrafie zrozumiec czemu to wszystko jest takie duze i na srodku (mam na mysli korzystanie z normalnego desktopa).

Do czego zmierzam... w codziennej pracy mam pootwierane duzo programow obok siebie (opcja przelaczania alt-tabem w ogole nie wchodzi w gre, ze wzgledu na wygode i duza rozdzielczosc) i przesiadajac sie na win8 (predzej czy pozniej) chcialbym miec mozliwosc zorganizowania sobie pulpitu w podobny sposob, czyli kafelki "na krawedzi" i caly obszar roboczy gotowy na otworzenie kilku lub kilkunastu okienek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem.

Na partycji C stoi Windows XP

Na partycji D stoi Windows 8.

Najpierw zainstalowane WinXP, potem Win8, więc menadżer rozruchowy jest z W8.

Po uruchomieniu systemu mam do wyboru dwie kafelki:

Windows 8

Earlier operating system - pod którą jest dostępny WinXP.

Po wybraniu drugiej opcji komputer restartuje się i wchodzi w tryb wyboru pomiędzy trybem awaryjnym, normalnym uruchomieniem itd.

Wiecie, jak naprawić owy problem?

 

Win XP SP3, Win 8 Consumer Preview, wszystko 32bity.

 

 

Edit: ogarnąłem brak ekranu z trybem awaryjnym/ostatnia znana dobra konfiguracja, ale dalej bootuje drugi raz.

Komp musi przeładować bootloader?

 

 

Film pokazujący problem: klik!

Edytowane przez Damian Wolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam katalog "Windows" zajmuje 11,2GB - instalacja była wykonana 26 lipca. Ale w miarę regularnie usuwam zbędne punkty przywracania (poza ostatnim) więc raz jest kilka GB mniej, a raz więcej.

 

Komputronik chwalił się ogromnym zainteresowaniem Win8 - rozchodziły się jak świeże bułeczki. Po drodze pojawiła się informacja, że rozmawiają z MS nt. powtórzenia promocji. Co ciekawe, wystawili na Alledrogo aukcję, na której znalazło się tysiąc myszek bezprzewodowych z Win8 UPG. I hmm jakoś tak szybko nie wyprzedają się tym razem Dołączona grafika

 

http://allegro.pl/sh..._offer_id=43332

 

W Euro AGD RTV z kolei jest myszka przewodowa + Windows 8.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważenie katalogu windows daje ciekawe efekty

na przykład kiedyś miałem win7 na partycji 10gb a explorer wykazywał rozmiar windows na poziomie 12+ ^^

 

moja partcja systemowa z czerwca ma zajęte jakieś 13GB licząc masę śmieci

aktualizowałem do momentu aż sp1 i ie9 padały w trakcie instalacji(może to brak sse2?)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...