Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2250925&page=3

Badał to ktoś?

W szczególności - widział ktoś/słyszał wspomniane w wątku zacięcia audio, stutter wideo, zaciny w grach które (być może) wrzucił na karb niedopracowanych sterów grafy/audio?

BTW o poziomie zainteresowania tym systemem świadczy też ten temat...przed premierą win7 temat jego dotyczący o ile kojarzę był...większy...i bardziej oblegany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, już chyba na etapie testowym było kilkadziesiąt stron Dołączona grafika

 

Jak przywrócą start (tzn może być opcja wyboru dla zadowolonych jednak z metro) to może się zainteresuje tym kiedyś.

Tym czasem męczy się z tym tylko moja żona :)

 

W ogóle nie rozumiem tego braku menu start. Wszystko jest trudniej dostępne, metro nie załatwia obsługi i tak co chwila pokazuje się pulpit...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obraz w wersji x64. Da się to zainstalować na Win7 w taki sposób by dało sie potem to odinstalować i móc nadal korzystać tylko z Win7 ? Czy po instalacji dodadkowo Win8 i odinstalowaniu coś się zschrzani i będę musiał dawać przywracanie systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obraz w wersji x64. Da się to zainstalować na Win7 w taki sposób by dało sie potem to odinstalować i móc nadal korzystać tylko z Win7 ? Czy po instalacji dodadkowo Win8 i odinstalowaniu coś się zschrzani i będę musiał dawać przywracanie systemu ?

 

Zrob sobie obraz partycji systemowej i przywrocisz ja w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też Windows'a 8 Enterprise zainstalować w pliku .vhd. Bootloader zostanie podczas instalacji zaktualizowany i pojawią się stary i nowy Windows do wyboru. Jeśli Ci się Ósemka znudzi, to bootujesz peceta z drugiego OS'a, uruchamiasz msconfig.exe i w zakładce dotyczącej ładowania systemów kasujesz wiersz dotyczący Win8, a następnie kasujesz plik .vhd w którym go zainstalowałeś. Nowy, niebieski bootloader będzie działał - owszem, można przywrócić stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się spytam WTF?? Enterprise RTM instalowałem dokładnie 29 sierpnia, miał być okres testowy 90 dni, a wczoraj po ponad miesiącu, kiedy było jeszcze ponad 50 dni do końca zaczął mi sie sam wyłączać. Patrzę w dolny róg, a tutaj Licencja systemu Windows wygasła. O co kaman? Bo nastawiając się na 3 miechy użytkowania nawet go sobie "wystroiłem" po swojemu. Co za oszusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że poprzez MSDNAA można pobrać wersję Professional Windowsa 8 z chęcią to uczynię, jestem jednak ciekawy czy wszystkie sterowniki pisane pod 7 będą dobrze działać na nowym systemie. Widzę, że wiele osób instalowało już Windows 8, więc proszę o jakąkolwiek informację na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zrobić w metro:

- skrót do shut down/sleep,

- widget z obecnym czasem (naciskanie windows+c jest dość irytujące),

- mozliwość przeszukiwania bazy wykonawców w "Muzyce" (wiem, że można najechać kursorem na prawą krawędź ekranu i wpisać w szukajce, ale miło byłoby gdyby dało radę ustawić, by szukajka uruchamiała się automatycznie przy wpisywaniu jakiegokolwiek tekstu).

+ o co chodzi z tą instalacją z trybem UEFI. Przeczytalem w 2 źródłach i nic z tego nie rozumiem, jakieś dziwne rzeczy z tym windowsem się porobiły :D

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti i co widzi Ci sie ta 8 :> ?? Bo tez mam mozliwosc sciagnac ja z MSDNAA ale w sumie to nie wiem czy oplaca mi sie ja stawiac ;) Moja 7 potrzebuje formatu i zastanawiam sie czy stawiac 8 czy 7. Bo niechce za 2-3 tygodnie znowu robic formata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest ok. Podoba mi się metro. Jest takie.. inne, trochę zabawy. Jak wszystko dobrze ustawisz to możesz na podstawowych programach pracować nie używając właściwie pulpitu. Zamiast gg masz np "Rozmownik", który można wrzucić na bok od przeglądarki. Serio, jaram się tym :D

 

Co do ogólnej pracy systemu to porównywalnie do 7, nie zauważyłem przyspieszenia bootowania na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jak 8 sprawdza się w "pracy". Jestem grafikiem i pracuję zwykle na kilku programach na raz. Plus kilka okien z folderami. Z tego co się przyglądam 8 to mam wrażenie, że zapomniano w niej o ludziach pracujących na komputerze. A skupiono się głównie na korzystających tylko z poczty/internetu. Wydaje mi się z filmów reklamujących 8, że ergonomia pracy jest fatalna. A może to błędne wrażenie.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby tu cokolwiek sie zmienilo. Wciaz masz normalny pupit i mozliwosc skakania miedzy oknami czy ukladania ich wedle potrzeb. Jedyne czego tu wciaz brak to wirutalnych pulpitow. Nawet MacOS sie ich oficjalnie doczekal jakis czas temu a Windows wciaz nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy aby z mac os trochę zgapili. Tworzenie bibliotek przez drag&drop. Będąc w bibliotece możliwość wyjścia wyżej oraz tworzenie innej bibliotek bez konieczności otwierania nowego okna. Możliwość labelowania kolorem plików (często pracuje z duża ilością, teraz używam bridga od adobiego, ale po co, jak mógłby mieć to system). Możliwość zmiany wyświetlania plików za pomocą skrótu, bez konieczności korzystania z myszki... eh można pomarzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy aby z mac os trochę zgapili. Tworzenie bibliotek przez drag&drop. Będąc w bibliotece możliwość wyjścia wyżej oraz tworzenie innej bibliotek bez konieczności otwierania nowego okna. Możliwość labelowania kolorem plików (często pracuje z duża ilością, teraz używam bridga od adobiego, ale po co, jak mógłby mieć to system). Możliwość zmiany wyświetlania plików za pomocą skrótu, bez konieczności korzystania z myszki... eh można pomarzyć Dołączona grafika

 

I za tydzień byłoby spotkanie z Apple w sądzie w sprawie naruszenia patentów Dołączona grafika

 

Poza tym, MS niestety nie może wpakować wielu przydatnych funkcji. bo zaraz jest lament producentów oprogramowania/Komisji Europejskiej, że wycina konkurencję (=historia z Windows Media Player/Internet Explorer).

 

Windows/Microsoft nigdy nie był specjalnie intuicyjny (Metro/przycisk Start, żeby skończyć/Wstążka z arbitralnie wybranymi funkcjami w Office) i pewnie tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od strony czysto technicznej nie można jej zarzucić chyba niczego. Ale obsługa i cały interface jest tu problemem. Mam nadzieje że będzie bardzo niska sprzedaż, MS to przemyśli, wyda poprawkę i będziemy mieli opcje do wyboru interface.

Zresztą żeby ktoś mnie nie posądził o uparte przywiązanie do formuły menu Start. Niech będzie jakiś postęp, coś ala zmiana z klasycznego menu z XP na takie w 7/Vista. I powtórze jeszcze raz - precz z Aero!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem Windowsa 8 PRO na szybko i podoba mi się szybkość systemu + wbudowany czytnik plików iso, pdf.

 

Metro jest ok, ale nie jest mi potrzebne. Większośc czasu spędzam na pulpicie, więc niepotrzebne powoduje te kilka kliknięć więcej.

 

Czy ktoś korzysta z DreamSparka/MSDNAA ? Bo tam widzę tylko wersję PRO, a chciałbym zwykłą Core. Coś przeoczyłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...