Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz głupie (a może i nie takie głupie) pytanie - sprawdzał ktoś, czy po tym nowym menu da się poruszać pilotem (standardowy Microsoft MCE)? Zastanawiam się, jak by się nowy system sprawdził na HTPC, w którym nie używam klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również widzę tylko Pro w MSDNAA Dołączona grafika

Spytam ponownie, jakie atuty ma instalacja Windowsa na dysku *GPT w trybie UEFI? Nie wiem nawet jak to poprawnie zapisać po polsku.

 

Zauważalnie szybszy boot, szybsze wstanie z uśpienia, lepsze zabezpieczenia przed uszkodzeniem struktury plików, obsługa partycji +2,2tb, przyszłościowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy będa wysyłac bo mam zamówione 2szt. w vobisie i pisze że oczekiwanie na premierę produktu, a premiera w piątek, mogli by słac w czwartek to byłaby szansa że bedzie na wekkend i bedzie czas zrobic 2 formaty, odnosnie samego windowsa to zainstalowałem na netbooku wersje 3miesieczna i jak na razie jest ok zero problemów z sterownikami czy aplikacjami tylko zainstalowałem start8 bo metro jakos z [gluteus maximus] działa i nie moge sie przestawić, ale szybkość systemu na duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy będa wysyłac bo mam zamówione 2szt. w vobisie i pisze że oczekiwanie na premierę produktu, a premiera w piątek, mogli by słac w czwartek to byłaby szansa że bedzie na wekkend i bedzie czas zrobic 2 formaty, odnosnie samego windowsa to zainstalowałem na netbooku wersje 3miesieczna i jak na razie jest ok zero problemów z sterownikami czy aplikacjami tylko zainstalowałem start8 bo metro jakos z [gluteus maximus] działa i nie moge sie przestawić, ale szybkość systemu na duży plus

 

Jest możliwość instalacji Start8 za darmo, poza okresem trialowym(coś w stylu darmowej wersji edukacyjnej)?

Obecnie korzystam z Classic Shell właśnie ze względu potrzeby zakupu tamtej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy będa wysyłac bo mam zamówione 2szt. w vobisie i pisze że oczekiwanie na premierę produktu, a premiera w piątek, mogli by słac w czwartek to byłaby szansa że bedzie na wekkend i bedzie czas zrobic 2 formaty, odnosnie samego windowsa to zainstalowałem na netbooku wersje 3miesieczna i jak na razie jest ok zero problemów z sterownikami czy aplikacjami tylko zainstalowałem start8 bo metro jakos z [gluteus maximus] działa i nie moge sie przestawić, ale szybkość systemu na duży plus

 

Zamówioną Ósemkę w Kompuszkodniku mam otrzymać wciągu 1-3 dni od dnia premiery (informacja przekazana przez handlowca po przypadkowym anulowaniu i przywrócenia zamówienia) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje jak przebiega upgrade ? Mam oryginalnego Windowsa XP i mam go miec przy sobie w sklepie ? Wymagany jest paragon/faktura jako dowod zakupu ?

 

 

Czy to jest instalacja systemu na system ? Czy jest sposob zeby zainstalowac na nowo czysty system ? W sensie od zera ?

 

 

Prosze o pomoc, chcialem sobie kupic upgrade do Windowsa 8 i nie wiem na czym to polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz upgrade i tyle, najlepiej zrobić czysta instalację, ale żeby wszystko było zgodne z licencją to musisz posiadać fizycznie tego windowsa xp w domu w razie kontroli, możesz też instalować system na system ale nie polecam bo wszystko się później ciach!li, no i jakbyś chciał wersję x64 to raczej nie bardzo to instalować na 32bitowego winxp

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ceną mnie zaskoczyli. Myślałem, że standardowo potraktują $=€ a tu niespodzianka.

 

Brakuje zachwytów na systemem to po cenie trzeba jechać. Inaczej ludzie będą "7" kupować, a to nie byłoby po myśli dla ich "ekosystemu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na lapku Vista Biznes oem 32bit, pytanko czy moge upgradowac do wersji W8 x64?

 

Możesz, warunki upgrade pozwalają na coś takiego, ale to będzie wymagało czystej instalacji. Upgrade do systemu 64bit poprzez nadpisanie systemu 32bit nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego M$ na siłę próbuje wcisnąć wersję PRO za pomocą Upgrade'u. Dzisiaj rozmawiałem z konsultantką Microsoftu na czacie i dowiedziałem się, że nie będzie zwykłej wersji Windy do upgrade'u.

 

Upgrade BOX dla wersji "domowych" zwykle kosztował 50% ceny upgrade PRO/Business, a więc więcej niż licencja OEM. Z drugiej strony, możliwe, że popyt nie był duży stąd taka decyzja.

 

Ciekaw jestem jak szybko i na ile skutecznie Microsoftowi uda się przekonać do "Windows Store" klientów. Biorąc pod uwagę ceny promocyjne - gra jest o niemałą świeczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupilem ostatnio lapa i skorzystalem z tej promocji - http://windows.micro...s/upgrade-offer - dzisiaj dostalem kod i mam juz mozliwosc pobrania systemu, ale cos mi swita, ze istnieje tez mozliwosc zamowienia DVD za dodatkowa oplata. Kojarzy ktos z Was cos takiego ? Bo nie moge nigdzie znalezc tej informacji, a jestem pewien, ze gdzies to czytalem. Ewentualnie czy jest opcja chociaz pobrac sama instalacje z kodem i sam sobie ja nagram, bo narazie to on mi sie chce wryc na starą 7ke, a ja nie lubie takich kombinacji.

 

EDIT:

 

http://windowsupgradeoffer.com/pl-PL/Home/Faq

 

 

Ok, czytam to FAQ bo wlasnie chcialbym sobie zamowic tez plytke DVD przy okazji tej promocji, ale w sume to g... oni tam opisali :)

 

Za dodatkową opłatą dostępne będą dyski DVD z uaktualnieniem do systemu Windows 8. Ich cena będzie dodawana do ceny pobieranego oprogramowania. Może być również konieczne opłacenie kosztów wysyłki dysków DVD, a także cła i podatków. Cło importowe oraz podatki mogą być nałożone przez urząd celny kraju, do którego importowany jest nośnik. W przypadku pytań należy skontaktować się z lokalnym urzędem podatkowym. Odpowiedzialność za uiszczenie odpowiednich opłat celnych i podatków spoczywa na kupującym.

 

Czyli w koncu co mam zrobic ? Przechodzil ktos juz ten etap ? Ile w koncu ten DVD kosztuje i gdzie go zamowic :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio ten system wciskają. Pewnie chcą głównie zarabiać na tym swoim sklepie ;)

 

Tutaj coś piszą, że poprzedni system musi być zainstalowany przy pierwszym uruchomieniu instalatora ósemki (z kluczem na uaktualnienie). Inaczej się potem system nie aktywuje.

 

Zgaduję, że mimo to jedną z opcji instalacji jest format na czysto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asystencie jak sie poklika dalej i jest okno "Przegladanie zamowienia", to sa dwie opcje "2GB do pobrania - 129zl" i druga mozna zaznaczyc dodatkowo "Dysk DVD systemu Windows - 63,99zl":

 

1) Gdzie trzeba wpisac ten kod, zeby ze 129zl zrobilo sie 69zl ?

2) Rozumiem, ze jak zaznacze ze chce to DVD, to bedzie razem 69zl + dodatkowo 63,99zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że mimo to jedną z opcji instalacji jest format na czysto?

 

Nic takiego nie widziałem, może jak instalujesz na XP np. 32bit, to wtedy pojawia się opcja instalki na czystko.

 

W Asystencie jak sie poklika dalej i jest okno "Przegladanie zamowienia", to sa dwie opcje "2GB do pobrania - 129zl" i druga mozna zaznaczyc dodatkowo "Dysk DVD systemu Windows - 63,99zl":

 

1) Gdzie trzeba wpisac ten kod, zeby ze 129zl zrobilo sie 69zl ?

2) Rozumiem, ze jak zaznacze ze chce to DVD, to bedzie razem 69zl + dodatkowo 63,99zl ?

 

Raczej musisz dopłacić do 129 zł te 64 zł, aby Ci płytę DVD dosłali. Tak na logikę. Chcesz sam digital = 129zł. Chcesz jeszcze DVD += 64 zł. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...