Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Tanio ten system wciskają. Pewnie chcą głównie zarabiać na tym swoim sklepie ;)

 

Tutajcoś piszą, że poprzedni system musi być zainstalowany przy pierwszym uruchomieniu instalatora ósemki (z kluczem na uaktualnienie). Inaczej się potem system nie aktywuje.

 

Zgaduję, że mimo to jedną z opcji instalacji jest format na czysto?

 

Nie miałem problemu z "czystą" instalacją. Klucz ok, aktywacja ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pytanie. Czy zeby wykonac czysta, w sensie takim, ze nie chce zadnych pozostalosci po aktualnej siodemce musze zainstalowac od nowa 7 i dopiero na to nalozyc aktualizacje czy tez z poziomu aktualnej, kilkuletniej juz instalki moge podczas instalacji wybrac zwyczajnie format i w efekcie otrzymac czystego W8? Nie bawilem sie nigdy w aktualizacje i opis na stronie MS nie jest jednak tak oczywisty.

 

Inna kwestia to ta czy mozna zakupic i aktywowac upgrade na wersje z MSDNAA czy tez te traktowane sa odrebnie?

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pytanie. Czy zeby wykonac czysta, w sensie takim, ze nie chce zadnych pozostalosci po aktualnej siodemce musze zainstalowac od nowa 7 i dopiero na to nalozyc aktualizacje czy tez z poziomu aktualnej, kilkuletniej juz instalki moge podczas instalacji wybrac zwyczajnie format i w efekcie otrzymac czystego W8? Nie bawilem sie nigdy w aktualizacje i opis na stronie MS nie jest jednak tak oczywisty.

 

Jeżeli nie korzystałeś z promocji "Kup komputer z Windows 7 między 2 czerwca 2012 r. a 31 stycznia 2013 r." to możesz zainstalować system od podstaw, bez potrzeby preinstalacjii poprzedniego. Aczkolwiek przy odrobinie kombinowania i taki zabieg jest możliwy. Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szału nie robi w benchmarkach, ale za to błyskawicznie startuje , ja juz od wczoraj siedzę na 8 zainstalowanym w stacjonarce, dzisiaj biorę się za format msi u270, system zakupiłem w vobisie, ze sprzedarzy wywiazali sie na medal, w dniu premiery system w domu, zapłaciłem 222zł za sztuke, o dziwo w pudełku klucz na klejony na kartonik tak wiec nie trzeba go kleic na kompa, robiłem świeżą instalacje i system sie aktywował ale po instalacji sterów znowu poprosił o aktywacje i musiałem aktywowac telefonicznie, teraz jest ok, szukam tylko dobrego antywira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie korzystałeś z promocji "Kup komputer z Windows 7 między 2 czerwca 2012 r. a 31 stycznia 2013 r." to możesz zainstalować system od podstaw, bez potrzeby preinstalacjii poprzedniego. Aczkolwiek przy odrobinie kombinowania i taki zabieg jest możliwy.

 

To czekaj, bo juz calkowicie zglupialem. Gdzies tam wyzej ktos napisal, ze po sciagnieciu moge sobie tego Windowsa 8 nagrac na plyte, ale to rozumiem, ze jesli korzystałem z promocji za 69zl do laptopa, to taka instalacja bedzie wyglada tak, ze najpierw bede musial instalowac 7ke z laptopa, a pozniej na to Windowsa 8 ?? Nie ma opcji normalnego "czystego" (czyli format C) Windowsa 8 z promocji za 69zl ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To strasznie lipna opcja. Zalezy mi na systemie jakie mialem do tej pory, wkladam plyte, format C i instaluje Windowsa, nie chce pozniej jakichś smieci. Narazie sie wstrzymam z tym Windowsem, bo jak to tak bedzie ostatecznie wygladac, to podziekuje i zostane na 7ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę powyższa opcja jest chyba jedyną - dokładnie taki sam proces podał mi konsultant MS jako legalne rozwiązanie problemu. W moim przypadku upgrade dotyczył Visty HP 32bit - aby dostać Win8 64bit z .iso, aktualizację przeprowadziłem z Win8RP 64bit, potem format i czysta instalacja po której klucz nie chciał się aktywować.

 

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robił już ktoś upgrade? W sensie, że bez formatowania poprzedniego systemu?

Jakie wrażenia?

 

Ja właśnie tak zrobiłem. I jak na razie żadnych problemów. Stary windows wylądował w folderze windows.old. Usunąłem go czyszczeniem dysków i koniec. Wszystko działa, wszystko zostało praktycznie bez zmian do tego co miałem na 7. W sensie aplikacje itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakich problemach piszecie...

kupilem we wrzesniu laptopa z win7 i zarejestrowalem sie na stronie ms

 

26 dostalem na maila klucz i odpalilem auktualizator, podalem dane adresowe i karty kredytowej, w ostatnim oknie wpisalem kod promocyjny i kwota wyszla 69zl... aktualizator zaczal pobierac obraz... potem wybralem instalacje z pendrivea i aktualizator zrobil instalke... reboot, usunalem wszystkie partycje lacznie z recovery (mam backup na 2 dvd win7), instalacja od zera i system sam sie aktywowal bez problemu

 

wiec da sie, bez zadnych cyrkow

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos moze problem z wieszajacym sie windows update badz brakiem mozliwosci pobrania aplikacji z windows store? Meczy mnie to od wczoraj i poki co efekt ten sam... Ciagle ladowanie instalowanej aplikacji :/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badz brakiem mozliwosci pobrania aplikacji z windows store?

 

Mam to samo. U mnie jest komunikat: nie można ukończyć zakupów. Napisałem na forum windows i na razie cisza, więc raczej po ich stronie jest wina.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. U mnie jest komunikat: nie można ukończyć zakupów. Napisałem na forum windows i na razie cisza, więc raczej po ich stronie jest wina.

Wyczytalem na forach MS ze widocznie problem dotyczy migracji kont z Win7 do Win8. Utworzenie nowego konta lokalnego podobno pomaga, jednak nie moge sam osobiscie tego zweryfikowac bedac zdala od PC hehe :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem na forach MS ze widocznie problem dotyczy migracji kont z Win7 do Win8. Utworzenie nowego konta lokalnego podobno pomaga, jednak nie moge sam osobiscie tego zweryfikowac bedac zdala od PC hehe Dołączona grafika

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Zrobiłem konto lokalne, ale przy próbie zainstalowania czegokolwiek prosi mnie o zalogowanie się na swoje konto MS i sytuacja się powtarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na dwóch komputerach Windows 7.

Na stacjonarnym wersja Pro z MSDNAA.

Na laptopie wersja Home komercyjna (box).

 

Chciałbym kupić upgrade do 8-ki z intencją używania na stacjonarnym.

Będzie to oczywiście upgrade przypisany do 7-ki Home z laptopa.

Na laptopie zamierzam później używać wersji z MSDNAA.

 

W jaki sposób to zrealizować? Czy mogę instalować zakupiony upgrade bezpośrednio na 7-kę Pro z MSDNAA na stacjonarnym?

Czy też muszę sformatować oba, zainstalować Home na stacjonarnym, wersję MSDNAA na laptopie i dopiero robić ugrade stacjonarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sprawnie działa mi ten system, tylko na razie brakuje sterowników do mojego starego HD4850. Mam nadzieję, że AMD wypuści coś na dniach. Metro mnie trochę drażni, ale jakoś do tego przywyknę.

 

EDIT

 

Są sterowniki dla kart AMD HD 3000/4000 tutaj: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/catalystlegacywin8.aspx

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą czystą instalacją Windowsa 8 za 129 zł? Idzie czy nie idzie, bo rozmawiałem z gościem z MS i mówił, że tylko idzie, jeżeli mamy zainstalowany uprzedni system Windows. Jeżeli idzie, to są jakieś problemy z aktywacją?

 

kupiłem za 69 zł i asystent pobierania MS zapakował mi wszystko do ISO. WYpaliłem na płytkę, instalka sformatowała mi dysk, podałem klucz i po instalacji system sie normalnie aktywował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...