Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

jak ci sie nie chce bawic w aktualizacje i modyfikacje rejestru, to pozostaje czysta instalacja po formacie

 

Czy przy instalacji tego upgrade'u na czysto muszę gdzieś podawać klucz starego systemu (7-ki)? Czy też może podaje się to w momencie zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można "modern" przeskoczyć czy zawsze to wita(np czy start8 to wyłącza). Pytam bo sie boje instalować( tzn rozważam zakup w ciemno...)

 

Raczej nie, ale to naprawdę fajna sprawa. Jeden dzień i się przyzwyczaisz. Ja już za startem kompletnie nie tęsknie, wole modern UI.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pierwszy dzien z nowym windowsem, zrobilem sobie na laptopie przeskok z xp na w8 ;) . Konfiguracja i instalacja bez problemów. Szybkosc dzialania zdecydowanie mnie zaskoczyła na plus, chociaz niektore aplikacje maja bardzo duze uzycie dysku. Do nowego interfejsu mozna sie szybko przyzwyczaic, chociaz obecnie bez sensownych aplikacji jest on mało przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowaliście jakieś dodatkowe sterowniki czy system sam wszystko wykrył? Szczerze mówiąc drugi dzień próbuje ten system ogarnąć i tak naprawdę najbardziej mnie drażni to że widać gołym okiem że W8 jest do tabletów dotykowych, a nie pecetów.

 

co za ciach! mnie zaminusował?

Edytowane przez poca
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowaliście jakieś dodatkowe sterowniki czy system sam wszystko wykrył? Szczerze mówiąc drugi dzień próbuje ten system ogarnąć i tak naprawdę najbardziej mnie drażni to że widać gołym okiem że W8 jest do tabletów dotykowych, a nie pecetów.

 

Ja nic nie instalowałem. Ale też uaktualniałem system a nie instalowałem od nowa. Czy ja wiem czy to aż tak przeszkadza? Podoba mi się opcja instalacji aplikacji (np. tuba.fm czy ling) zamiast odpalania ich w przeglądarce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowaliście jakieś dodatkowe sterowniki czy system sam wszystko wykrył? Szczerze mówiąc drugi dzień próbuje ten system ogarnąć i tak naprawdę najbardziej mnie drażni to że widać gołym okiem że W8 jest do tabletów dotykowych, a nie pecetów.

I dlatego wrocilem do w7...

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wrocilem do w7...

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

jestes wygodny, ale to tylko pokazuje sile ludzkich przyzwyczajen

 

ja 99% siedze w desktopie, metro odpalam by cos wlaczyc, wtedy wpisuje 2-3 litery i enter... duuuuzo szybciej niz w menu start, do tego wyszukuje nie tylko programy, ale i dokumenty, media

wystarczy tylko tego pouzywac chwile i masz efekt podobny do tego jaki miales przesiadajac sie z 98/me na xp

 

racja metro duzo brakuje, ale nalezy to uwazac za dodatek (jak windows media center), a nie jako wylaczne srodowisko pracy...

 

dziwi mnie, ze przykladowo metro-chrome nie dzieli ustawien i historii z tym desktopowym, szkoda

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z czasem na baterii? Powinno być sporo na plus

 

Nie mam pojęcia jaka jest różnica, bo nigdy tego dokładnie nie sprawdzałem, ale wydaje się jakby było trochę lepiej.

Instalowaliście jakieś dodatkowe sterowniki czy system sam wszystko wykrył? Szczerze mówiąc drugi dzień próbuje ten system ogarnąć i tak naprawdę najbardziej mnie drażni to że widać gołym okiem że W8 jest do tabletów dotykowych, a nie pecetów.

 

Ja musiałem zainstalować tylko sterowniki do dość egzotycznej karty graficznej, mobilnego quadro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem z "SystemInfo" 3dmarka, po aktualizacji, którą 3dmark zaproponował na stracie normalnie test wystartował. Raczej to nie wina sterków, ale można spróbować na innych.

 

ja na poczatku myslalem ze chodzi Ci o aktualizacje windowsa:)

działa wielkie dzieki:) mam jeszcze jeden problem z dzwiekowka, sciaglem najnowsze bety od sound blastera i nie zapamietuje mi ustawien-.- za kazdym razem jak odpale system musze na nowo ustawiac w cacp

 

tu maja ten sam problem, tyle ze moj angielski jest słaby, http://forums.mydigitallife.info/threads/35661-Windows-8-Pro-x64-Retail-No-Sound-after-Restart-Creative-X-Fi-Titanium-HD-Driver ,rozwiązali go czy nie?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy 3dmarku, to jak tam wydajność w8 vs 7?

Testy u mnie (CPU stock, GPU jak na screenie):

 

Windows 7 x64 sterownik 306.23

Dołączona grafika

 

Windows 7 x64 sterownik 310.33

Dołączona grafika

 

Windows 8 x64 sterownik 306.97

Dołączona grafika

 

Windows 8 x64 sterownik 310.33

Dołączona grafika

 

Nikt nie wie skąd tak niski Physics i Combined Score na Windows 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni po aktualizacji: pierwszy dzień spoko, drugiego zauważyłem, że mój główny użytkownik stał się gościem, tryb awaryjny, netplwiz i naprawione jednak teraz sklep mi nie działa(nie udało się ukończyć zakupu, aktualizacje działają) a google znajduje aż 1 temat, beż żadnej odpowiedzi nie bardzo wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni po aktualizacji: pierwszy dzień spoko, drugiego zauważyłem, że mój główny użytkownik stał się gościem, tryb awaryjny, netplwiz i naprawione jednak teraz sklep mi nie działa(nie udało się ukończyć zakupu, aktualizacje działają) a google znajduje aż 1 temat, beż żadnej odpowiedzi nie bardzo wiem co z tym zrobić

Nie jestes sam z tym problemem. Forum microsoftu az chuczy od tego. U mnie w dodatku jeszcze windows update laduje sie z 5-10min po czym zawsze stwierdza ze nie ma nowych aktualizacji :/. Probowalem juz wszystkie sposoby rozwiazania tego problemu proponowane przez microsoft i zaden nie pomogl. Czysta instalka z tego co czytalem tez nie rozwiazuje tej zagwozdki.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes sam z tym problemem. Forum microsoftu az chuczy od tego. U mnie w dodatku jeszcze windows update laduje sie z 5-10min po czym zawsze stwierdza ze nie ma nowych aktualizacji :/. Probowalem juz wszystkie sposoby rozwiazania tego problemu proponowane przez microsoft i zaden nie pomogl. Czysta instalka z tego co czytalem tez nie rozwiazuje tej zagwozdki.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Mam to samo. Nic się nie daje zainstalować ze sklepu. Plus update muli i nic nie znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co zrobiłem instalkę na próbę do VHD (po paru potyczkach się udało za pomocą PowerShell). Co tu dużo pisać. System mi się... nie podoba. Już na starcie problem z dźwiekiem. Sterowniki Creative Beta nie działają. Po restarcie dźwiek zanika i kombinuj teraz. Nie wiem co jest przyczną, ale na pewno nie będę odplał zintegrowanej dla tego systemu. Inne starsze sterowniki i te nieofcinalne w ogóle nie działają. Nie ma dźwięku system out. Dobra idę w zaparte i testuje Windowsa, a raczej kafelki. Właczam pocztę ok ładnie wszystko szybko się ładuje. Domyślnie mi zaproponował zainstalowanie Chrome lub Firefox'a. Ok kolejny plus. Kopiuje plik - ładny wykresik i pausowanie. Ok kolejny plus. Ide dalej. Wszystko jakby szybciej reaguje ok malusienki plus. Wersja próbna, więc raczej będzie kosz, bo szczerze niczym ten system mnie nie przekonał. Od szybkiego sprawdzania poczty jednym dotknięciem to ja mam SGS i Android. Do tego problemy ze sterownikami do X-Fi (pewnie przejściowe, ale jednak). Nie uważam że system jest zły. Nie jest po prostu dla mnie. No i dotykowego monitora tez nie posiadam, a usuwać Metro nie mam zamiaru i tak, bo wolę zostac przy 7. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Realteka HD Audio najnowsze do zintegrowanej dźwiękówki - gdy wybudzam komputer z uśpienia nie mam dźwięku. Dopiero jak zmienię ustawienia sterownika Realteka w zakładce zaawansowane ustawienia urządzenia/urządzenia odtwarzania - to dźwięk wraca z powrotem. Ktoś napotkał podobny problem? Miałem również bsody na ekranie startowym, zaktualizowałem wszystkie sterowniki oprócz do karty graficznej (pobrałem ręcznie) programem SlimDrivers i problem minął.

 

Windows Update działa żałośnie - nie widzi wielu nowych sterowników, z pewnością w jakimś stopniu zostanie poprawiony na dniach. Zresztą w Windows 7 ta usługa też nie działała zadowalająco.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zawiedziony jak ch**. Nie ładuje się tak bardzo szybko w porównaniu do 7. Pierwszego dnia wywaliło mi więcej blue screenów niż przez rok na 7. I to przy takich sytuacjach jak instalowanie silverlighta czy frapsa. Na wstępie musiałem się bawić w tethering internetu przez 3g w telefonie via usb, bo nie było głupich sterowników do usb wlan od sagema (ten od neostrady, jeden myślę z popularniejszych). Strony w chrome wczytują się denerwująco długo, a stream z cyfry+ online co chwile mi przerywa na 6MBps (na win 7 miałem maksymalną jakość). Te aplikacje metro długo główkują zanim się uruchomią (a liczyłem tu na responsywność z ios). Jutro ściągnę battlefielda 3 z origin i zobaczę czy jest jakaś różnica w graniu. A to całe metro to też kuriozum. Tak jakby desktop i metro były odrębnymi systemami i trzeba odpalać osobne aplikacje dla arm i x86. Tak się napaliłem na to po szybkich i stabilnych wersjach testowych, a tu dostaję bubla jak w wersji alpha. Przetestuję te 90 dni i jeszcze zobaczę co będzie, ale już pierwszego dnia jestem rozczarowany. Mam na czysto zainstalowanego triala rtm x64.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...