Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens instalować ten system na starym lapku z dual core t2300 1.66ghz, 2gb ramu i integrą? Wykorzystywany jest praktycznie tylko do pisania i internetu, a dosyć mam zamulania xp'ka po pewnym czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość wyników w granicach błędu pomiarowego, szkoda czasu na czytanie tych testów, generalnie 8 niewiele rózni się od 7 aczkolwiek dostajemy kilka rzeczy które są zarezerwowane dla wersji 7 ultimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest w ogole jakas mozliwosc, zeby ktos z Was zaplacil te 69zl za mojego Windowsa, a ja bym mu przelal kase na konto ? Mam problem, bo nie mam jak za to zaplacic, zalozylem konto PayPal, przelalem tam kase, a teraz sie dowiedzialem, ze Microsoft zablokowal mozliwosc zaplaty przez PayPala i nawet przy tej opcji wywala mi, ze musze podac numer karty kredytowej. Smiech na sali po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens instalować ten system na starym lapku z dual core t2300 1.66ghz, 2gb ramu i integrą? Wykorzystywany jest praktycznie tylko do pisania i internetu, a dosyć mam zamulania xp'ka po pewnym czasie...

 

Ja mam na T2400, 2GB i quadro nvs. Procesor dostaje zadyszki jak pojawia sie sporo flashy czy otwartych aplikacji, ale jesli jestes oszczedny i nie masz otwarych 20 programów jednoczesnie to nie widze przeszkód. Dołóżenie kolejnego 1GB ramu dało u mnie sporo wigoru, wcześniej dużo doczytywał z dysku, co nie jest najwydajniejszym rozwiązaniem.

 

Nieco ponad tydzien obcowania z nowym systemem i jak narazie zero błędów, BSODów czy innych problemów. Nowy interfejs jest ok jeśli ktoś nie jest pro userem, tylko używa komputera do codziennych zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś program chciał framework 3.5, to wywołało "włącz lub wyłącz funkcje systemu windows" i system doinstalował po potwierdzeniu. Można to zrobić ręcznie (w szukajce "funkcje", będzie w kategorii "ustawienia")

 

Panowie, czy jest w ogole jakas mozliwosc, zeby ktos z Was zaplacil te 69zl za mojego Windowsa, a ja bym mu przelal kase na konto ? Mam problem, bo nie mam jak za to zaplacic, zalozylem konto PayPal, przelalem tam kase, a teraz sie dowiedzialem, ze Microsoft zablokowal mozliwosc zaplaty przez PayPala i nawet przy tej opcji wywala mi, ze musze podac numer karty kredytowej. Smiech na sali po prostu...

 

Nie mogę pomóc, bo mi zeżarło w bankomacie kartę tydzień temu.

Jeszcze wczoraj kupiłem przez PayPala. Policzyło mi w euro, ok. 135zł

 

Zaczyna mi się podobać ten system. Na VirtualBoxie mnie irytował. Chyba przed końcem roku kupię sobie jeszcze na lapka. Ekrany dotykowe na mojego starego Della chodzą ok 200zł na ebayu Dołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś opcja żeby pobrać obraz Win 8 Pro 64bit?

Zakupiłem upgrade Visty 32 bitowej, i jedyna opcja to aktualizacja przez asystenta i pewnie ściągnie mi też 32bit.

A chciałbym po prostu zainstalować wszystko od nowa z pendrajwa w wersji 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ piszą, że w takiej sytuacji tylko zakup DVD.

Spróbuj odpalić tego asystenta na systemie 64bit. U kogoś albo na jakimś trialu, na maszynie wirtualnej. Potem jest opcja żeby utworzyć USB, czy ISO.

 

Podobno, jak się zamówi backup DVD, dostaje się obie wersje (w mailu z potwierdzeniem zakupu jest link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poradziłem se już :)

8 postawiona, małe problemy miałem z instalką WMP54G ponieważ nie ma oficjalnych sterowników pod x64, ale też już załatwione.

A system sam w sobie fajny, testowałem już jakieś 3-4 miesiące wersję Customer Preview i w porównaniu z nią, w finalnej poprawiono mocno aplikacje z Metro.

Brakuje natomiast trochę aero na pulpicie ale też idzie się przyzwyczaić...

Z W7 bym się chyba nie przesiadał, ale upgrade z Visty to dosyć dobry ruch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o tym ekranie?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Te matryce były jako opcja wyposażenia. Pomyliłem się jednak wyszukując numer części 1K0R2 To są jednak zwykłe matryce. Dotykowe są 1K0R2-TOUCH i są o wiele droższe. Do tego dochodzi jeszcze kwestia typu podświetlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy żeby zainstalować wersje pod win 8 skype i gg potrzeba zakładać jakieś gó....ne konto microsoft? tak mi pokazuje przy instalacji w/w aplikacji ze sklepu. Normalnie porażka jakaś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli chcesz używać aplikacji w modern ui. Jak chcesz używać tych aplikacji na desktopie to ściągnij je po prostu ze strony producenta. Korzystanie z komunikatorów w modern ui nie ma sensu zbytnio według mnie. Wady to działanie na pełnym ekranie, pracując na desktopie po odejściu od komputera i tak trzeba przełączyć sie na modern żeby zobaczyć czy ktoś do nas dzwonił (na desktopie brak informacji iż ktoś do nas dzwonił). W windows 8 mam wrażenie, że pracuję na dwóch różnych urządzeniach, na tablecie i pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje Windowsa 8 na VirtualBox i mam pewien problem z konfiguracją. Wie ktoś jak dodać ikonę komputera na pulpit? Nie chodzi mi o utworzenie skrótu.

Inna sprawa wie ktoś może gdzie jest przycisk do zamykania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy żeby zainstalować wersje pod win 8 skype i gg potrzeba zakładać jakieś gó....ne konto microsoft? tak mi pokazuje przy instalacji w/w aplikacji ze sklepu. Normalnie porażka jakaś....

A jak masz telefon na androidzie, ios czy na wm7 to nie potrzebujesz konta zeby cos zainstalowac?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz telefon na androidzie, ios czy na wm7 to nie potrzebujesz konta zeby cos zainstalowac?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Telefon jest zamkniętą platformą z zamkniętym ekosystemem.

Systemy operacyjne na komputerach raczej nie są.

 

Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego Sequoia - BlueGene/Q za pomocą Netcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest zamkniętą platformą z zamkniętym ekosystemem.

Systemy operacyjne na komputerach raczej nie są.

 

Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego Sequoia - BlueGene/Q za pomocą Netcat

To jak inaczej kupic platna aplikacje w marketplace? W appstore na mac os x tez trzeba miec konto.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez fumfel20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy żeby zainstalować wersje pod win 8 skype i gg potrzeba zakładać jakieś gó....ne konto microsoft? tak mi pokazuje przy instalacji w/w aplikacji ze sklepu. Normalnie porażka jakaś....

 

Tak w ramach informacji, przy zakładaniu konta microsoft możesz spokojnie podać adres mail, który już masz gdzie indziej. Choćby z gmaila. Nie musisz tworzyć nowego maila powiązanego z microsoftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem Win 8 64 bit. Po instalacji przywitał mnie pulpit a nie jak się spodziewałem Modern UI, co było miłym zaskoczeniem. Zacząłem sobie ustawiać wszystko po mojemu, zainstalowałem sterowniki uruchomiłem ponownie, było ok. Później włączyłem aktualizację, po instalacji komputer musiał zostać uruchomiony ponownie. Gdy się uruchomił zobaczyłem zamiast pulpitu Modern UI :/ Czy ktoś też już tak miał? Co dziwne po formacie (kolejnym) Dołączona grafika znowu przywitał mnie kafelkowy interfejs!!! Dodam, że instalowałem system w trybie UEFI (tak jakby ustawienia zostały gdzieś zapisane, tak samo nie musiałem po kolejnej instalacji aktywować systemu bo był już aktywny!) Dopiero po zresetowaniu ustawień UEFI i kolejnej instalacji wróciło wszystko do normy czyli uruchamianie do klasycznego pulpitu, ale po aktualizacji znowu to samo :/ Czy da się przywrócić jako domyślne ustawienie - pulpit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość była natywna dla mojego monitora czyli 1680x1050, po instalacji sterowników też ok, dopiero po pierwszej aktualizacji włączył się MUI. W sumie zainstalowało się 5 aktualizacji z czego jedna miała ponad 150 MB, może to ta aktualizacja nagrzebała coś w systemie? A u Was jak było na świeżo po instalacji? Pulpit czy Modern UI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki makak_ ale to chyba całkowicie wyłącza Modern UI a on się jednak czasem przydaje Dołączona grafika Miałeś tak samo, że po instalacji ładował ci się pulpit, a może masz tak cały czas?

 

Nie u mnie zawsze jest modern UI na starcie. Tyle, że ja robiłem uaktualnienie z 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...