Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem, że głupie pytanie ale muszę je zadać. Muszę kupić do domu dwie licencje x64 Windowsa Home Premium. Warto się jeszcze bawić w Windows 7 czy lepiej już kupić Windows 8? Oczywiście monitory bez dotyku a gesty odpadają. Ceny bardzo podobne ok. 350 zł za sztukę. Dłuższy czas się zastanawiam i nie wiem czy nie lepiej zostać na starym i wydajnym Windows 7 a te wszystkie bajery 8 zostawić w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się jeszcze bawić w Windows 7 czy lepiej już kupić Windows 8?

 

Bierz "siódemkę".

 

Te tzw. bajery Windows 8 to nie końca przemyślane pomysły Microsoftu na temat fuzji/zbliżenia między różnymi platformami (inspirowane zapewne ostatnimi podobieństwami między Mac OS X i iOS ale gorzej wykonane), mocno wkurzające na dłuższą metę (przepraszam wszystkich fanów "Ósemki").

 

KoVol, Sysak ---- gość w recenzji ma absolutna rację. Oby więcej takich odważnych, którzy nazywają rzeczy po imieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że 8 jest idealny. Ale aktualny dx, menedżer zadań, operacje na plikach w jednym oknie z możliwością wstrzymania.

Zmieniać 7 na 8 za dopłatą nie warto. Ale jak kupować nowy to moim zdaniem 8 jest dobrym pomysłem

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać można opcje instalowania plików ISO, bez konieczności potrzeby instalacji aplikacji firm trzecich. Czytnik pdf'ów również jest wbudowany. 8 wiele rzeczy usprawnia i wprowadza. Pech chciał, że się wszyscy na kaflach skupili. Gdyby nie one, to pewnie ton wypowiedzi na forach byłby zupełnie inny ;-)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widać wiele osób boli to Metro (czy jak tam teraz zwał) więc na upartego w ósemce MS mógł jeszcze dać opcję wyboru tak jak kiedyś w XP było (do wyboru stary start z 98 albo nowy XP-kowski). A pomijając kwestę startu, to w przypadku zakupu systemu obecnie też brałbym tylko 8 pod uwagę.

Ale wiadomo, co komu wygodniejsze (pewnie znajdą się i twardziele co chcieliby XP Pro kupować ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-maruciaszek10

O ile się orientuje w W8 zmieniono system licencjonowania i dzięki temu możesz dowolnie zmieniać komputer, a nie jak dotąd przy zmianie płyty głównej szopki...

Jak dla mnie argument za W8.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będę instalował Win 8 na notebooku MSI GX60 wyposażonym w Samsunga 830 128GB i standardowy dysk 750GB.

 

Coś konkretnego muszę zrobić przed instalacją? Mam tu na myśli instalację w trybie UEFI. Wystarczy, że wybiorę z menu bootowania napęd optyczny w trybie UEFI i z niego przeprowadzę instalację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy rozwiązał ktoś może problem z Creative Console (wersja dla X-Fi Xtreme Gamer), a mianowicie, że po restarcie Windowsa, ustawienia Equalizera zostają zresetowane (posiadam wersję beta konsoli)? Oczywiście mam zapisane swoje ustawienia pod profilem, ale na becie wszystko było ok, a w finalnej jest, jak napisałem. Nie przeszkadza mi to aż tak, bo system mi się podoba. Jest na prawdę szybki i bezproblemowy jak na razie. Z resztą czuć różnicę, jak się człowiek pozbywa Visty Dołączona grafika

Edytowane przez Adi_Rybnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu windows stwierdził, że połączenie z kontem ms to zło, wie już ktoś jak t naprawić jak najmniej inwazyjnie?

 

EDIT: usługa "asystent logowania do konta ms" czy jakoś tak zrobiła się na ręczny, wystarczy uruchomić i działa czyli chyba musi być automat

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows7 z MSDNAA.

Zakończyłem już edukację i niestety nie mogę pobierać nowego softu.

Czy mogę do mojego Win7 zakupić uaktualnienie do Win8 za te 129zł?

Czytałem wiele różnych sprzecznych opinii...

 

Instalator Win7 pozwala mi spokojnie dojść do etapu płatności, więc podejrzewam, że zapłacić też by się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe. Ale czy zgodne z warunkami licencji juz raczej nie.

 

Nawet majac piracka siodemke z ostrzezeniem o jej nielegalnosci mozesz dokonac upgrad'u do Windows 8.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez vasyndrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak kots chce miec tanio system i legalnie to trzeba zakupić xp albo viste i zrobic upgrade, jak tanio ale nielegalnie to kupic upgrade i zainstalować, nie ma zadnego problemu z czysta instalacja i aktywacja systemu, wiem bo sam tak robiłem na swoich dwóch kompach, mimo ze posiadam do nich oryginalne visty, dzwoniłem także do microsoftu z zapytaniem czy nie ma problemu z lcencja jeśli moje visty sa oem a zakupione win8 jest w wersji box, koles stwierdzil że wszystko jest ok i nie narusza to zasad licencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź, bo mówiąc szczerze zagubiłem się trochę.

Mam 7ke i chciałbym przejść na 8ke.

Z tego co przeczytałem, to nie ma problemu, żeby nagrać ISO na płyte (po ściągnieciu) i zainstalować system na czysto.

Z drugiej strony, rozmawiałem z infolinią MS i tam powiedziano mi, że taka instalacja nie jest zalecana, bo moga wystapić problemy z aktywacją i działaniem... do czystej instalacji zalecają wersję OEM.

Jak to w końcu jest. Muszę to instalować na tą 7kę co mam ? nie da rady zrobić czystej instalki z wersji kupionej na stronie MS ?

 

No i tu tez jest kolejna kwestia - w okresie najbliższych 2-3 miesięcy bedę zmieniał całkowicie sprzęt i teraz czy jak zakupie wersję ze strony MS, zainstaluję ja teraz, to czy bedę mógł ją zainstalować (i tu też najlepiej na czysto) na nowym kompie ?

 

Kurcze wszystko to dla mnie porąbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jest mozliwosc wykonania aktualizacji systemu z Windows Vista OEM do Windows 8 Pro zachowując Vistę na jednym komputerze. Wówczas można mieć nową kopie windowsa 8 za niewielka cene np do drugiego komputera. Wygląda na to, że można zdobyć tanią licencję bez obaw o jej aktywację. Chyba, że się mylę.

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic system za 129zl nawet jesli nigdy nie posiadales Windowsa na komputerze domowym, nie jest to w zaden sposob weryfikowane przy zakupie. Nie oznacza to jednak, ze taki system i tak nie bedzie legalny w swietle zapisow z licencji, choc aktywacje oczywiscie przejdzie bez problemu i tak bedzie sie zachowywal.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic system za 129zl nawet jesli nigdy nie posiadales Windowsa na komputerze domowym, nie jest to w zaden sposob weryfikowane przy zakupie. Nie oznacza to jednak, ze taki system i tak nie bedzie legalny w swietle zapisow z licencji, choc aktywacje oczywiscie przejdzie bez problemu i tak bedzie sie zachowywal.

 

Dziwię ,że Microsoft w żaden sposób nie zabezpieczył się na tą okoliczność. Mógłby kasować klucz systemu z którego windows jest upgradowany i w przyszłości odrzucać jego aktywację.

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-witam, ponawiam pytanie, które tu się już pojawiło. Czy po wykonaniu aktualizacji do windows 8 pro (tej za 129zł) z systemu windows 7 HP OEM będę go mógł przenieść kiedyś na inny nowszy komputer? Jak to w końcu jest , bo spotykam się z różnymi wypowiedziami (ba, nawet w oddziale Microsoftu nie potrafią mi wytłumaczyć jak chłopu na miedzy)? Czy ten mój nowy windows 8 pro, dziedziczy atrybuty swego poprzednika czyli zgodnie z OEM "siódemki" też jest przywiązany do płyty głównej, czy też wykorzytując obecną licencje dla windows 8, mogę go przenieść na inny komputer nie łamiąc licencji. Bardzo proszę o odpowiedź. Upgrade ma tylko dla mnie sens , jeśli będę go mógł w przyszłości przenieść na wydajniejszy sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyczytalem, ze upgrade mozna instalowac tylko na maszynie na ktorej miales wcześniejszego windowsa (z którego upgradowales), a skoro na nowym komputerze nie bedziesz go mogl legalnie zainstalowac (w typ przypadku windowsa 7 hp oem) to windowsa 8 też nie mozesz używać.

 

Swoja droga powiem wam, że jesli licencja dalaby sie przenosic lub regularna cena windowsa wynosila 129zł to nie jedna osoba by sie na to skusiła. Na ta chwile mam dostep do dreamsparka i probemu z zakupem windowsa nie mam (0zł). No własnie nawiązujac do dreamsparka ile razy mozna z jednego klucza instalowac system (po formacie). Może ktos sie orientuje?

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasady są następujące:

Jeśli nie masz systemu - kupujesz OEM, instalujesz gdzie chcesz

Jeśli masz stary system OEM - kupujesz upgrade. Upgrade możesz przenosić, ale tylko jeśli na docelowym komputerze był już system OEM.

Masz stary system BOX - kupujesz upgrade i instalujesz gdzie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pierwsza zasada zrozumiałem,

- trzecia zasada zrozumiałem.

Z drugą zasadą mam problem. Rozumiem to tak. Mam OEM siódemki, kupuję upgrade ósemki. I teraz: mogę go przenieść na nowy komputer , który kupię np.: jutro, ale wpierw muszę tam zainstalować jakiś legalny OEM i dokonać jego aktywacji. Tak to właśnie rozumiem. A, że na nowym kompie starej siódemki już mi nie przyjmie, bo była aktywowana na innej płycie - no to w takim razie ...kupa. Jednym słowem nie da się przenieść upgrade windows 8 na całkiem nowy sprzęt. Dobrze kobinuję , czy mam dalej nawalać głową w ścianę, by mi się jakaś klepka otworzyła?

Edytowane przez sawcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugą zasadą mam problem. Rozumiem to tak. Mam OEM siódemki, kupuję upgrade ósemki. I teraz: mogę go przenieść na nowy komputer , który kupię np.: jutro, ale wpierw muszę tam zainstalować jakiś legalny OEM i dokonać jego aktywacji. Tak to właśnie rozumiem. A, że na nowym kompie starej siódemki już mi nie przyjmie, bo była aktywowana na innej płycie - no to w takim razie ...kupa. Jednym słowem nie da się przenieść upgrade windows 8 na całkiem nowy sprzęt. Dobrze kobinuję , czy mam dalej nawalać głową w ścianę, by mi się jakaś klepka otworzyła?

 

dokladnie tak jak piszesz, niby sie nie da ale jednak sie da...

przyklad zasady 2:

masz lapek z windows vista oem, robisz upgrade do w8...

kupujesz nowy lapek z w7 oem

na starym lapku przywracasz stara Viste oem z plyty backup od producenta...

na nowym lapku instalujesz upgrade do w8 ktory wczesniej kupiles...

Edytowane przez ernik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyczytalem, ze upgrade mozna instalowac tylko na maszynie na ktorej miales wcześniejszego windowsa (z którego upgradowales), a skoro na nowym komputerze nie bedziesz go mogl legalnie zainstalowac (w typ przypadku windowsa 7 hp oem) to windowsa 8 też nie mozesz używać.

 

Swoja droga powiem wam, że jesli licencja dalaby sie przenosic lub regularna cena windowsa wynosila 129zł to nie jedna osoba by sie na to skusiła. Na ta chwile mam dostep do dreamsparka i probemu z zakupem windowsa nie mam (0zł). No własnie nawiązujac do dreamsparka ile razy mozna z jednego klucza instalowac system (po formacie). Może ktos sie orientuje?

 

 

Możesz instalować ile chcesz w trakcie trwania studiów, po studiach możesz korzystać, ale już bez możliwości ponownej instalacji. Ilość instalacji jest dość spora, bo sam kilka razy instalowałem win 7, a wcześniej vistę. Przy viscie był taki problem, że po którejś z kolei instalacji nie chciał się aktywować, ale wystarczył telefon do ms i dokonywałem aktywacji przez telefon i było po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak piszesz, niby sie nie da ale jednak sie da...

przyklad zasady 2:

masz lapek z windows vista oem, robisz upgrade do w8...

kupujesz nowy lapek z w7 oem

na starym lapku przywracasz stara Viste oem z plyty backup od producenta...

na nowym lapku instalujesz upgrade do w8 ktory wczesniej kupiles...

 

Na róznych forach spotkalem sie w innymi opiniami na tem temat.

 

Powiedzmy ze masz windowsa vistę OEM zainstalowanego w komputerze upgradujesz go do windowsa 8. Zmieniasz komputer na nowszy i co w tej sytuacji ? Wedlug supportu microsoftu, systemu Windows 8 można w dalszym ciagu używać na nowym komputerze, gdyż obowiązuje nowa licencja. Należy dodać, że wszystko zalezy jaki pracownik odpowiada. Nie jest to do konca rozstrzygniete. Swoja drogą ciekaw jestem w która strone to pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - jak to jest z bootem win8(słyszał że jest szybszy niż win7)

Tj - jaki jest czas uruchomienia po wyłączeniu ze skrótu(czy czego tam używaćie do zamykania, skoro nie ma menu start i buttona prawie na wierzchu "zamknij"

I ...

I jaki jest czas uruchomienia po zamknięciu...i odcięciu zasilania na np 3 min(kabel zasilający weg z zasilacza/przełącznik on/off na jego obudowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...