Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym zamykaniem systemu są jakieś dziwne rzeczy w Win8. Tak jakby nie wszystko było zamykane, a jedynie usypiane(?). Może ktoś mógłby wyjaśnić to co się dzieje u mnie:

Mam dysk zaszyfrowany TrueCryptem. Fizycznie jest oznaczyny jako E:

Wrzuciłem sobie do autostartu skrypt, który odpala TrueCrypta (wyskakuje okienko do wpisania hasła i dysk jest montowany jako P:).

W Win7 nie było problemu - po każdym zamknięciu systemu i ponownym uruchomieniu wyskakiwał ten prompt o hasło.

A w Win8 czasem po ponownym uruchomieniu dysk mam już zamontowany. Skrypt z autostartu faktycznie się uruchamia, ale wywala tylko "drive is already mounted".

O co biega? Dodam, że nie jest to regułą. Czasem dysk jest odmontowany a innym razem zamontowany.

System zamykam wciskając ctrl+alt+del i potem wybierając zamknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie wylogowuje i hibernuje jądro i inne rzeczy działające niezależni od użytkownika

Pewnie przy aktualizacji odmontowuje bo wtedy wykonuje pełne zamknięcie

Edytowane przez zakius
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie wszystkich aplikacji typu Metro/Modern z Windows 8 jednym poleceniem:

  • Uruchamiamy powershell na podniesionych uprawnieniach
  • Wydajmy polecenie Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage -ErrorAction SilentlyContinue
Po wykonaniu tego polecenia zostanie tylko Internet Explorer w wersji metro oraz Windows Store. Edytowane przez kaluzaaa
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wylogowuje tylko użytkownika i hibernuje. Restartuje normalnie. Można to wyłączyć, albo czekać na poprawkę TrueCrypt

 

Poprawkę do TrueCrypta? Po jego stronie jest wszystko OK, to Windows ma dziwną definicję "zamknij".

Ale skoro wylogowuje użytkownika, to w opcjach TC można wyklikać sobie "Auto-dismount when user logs off".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po co się pakować w 8, jak chce się ją doprowadzić do wyglądu 7? Przecież ciągle jest w sprzedaży 7, z tego co przynajmniej widziałem.

 

Żeby wykorzystać jej zalety a usunąć jak się najbardziej da wady? Przecież systemu nie zmienia się dla wyglądu a sprawności i funkcjonalności.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu kupuję laptopa na użytek domowy (www, office, mail, filmy itd). Do wyboru mam wersję z W7 Home Premium x64 oraz W8 x64 (bez "Pro"). Czy jest sens pakowania się w W8 ? Komputer używać będzie dziewczyna do codziennych czynności. Dzisiaj na próbę zainstalowałem W8 na VMware i na początku było ciężko z odnalezieniem się, ale po godzinie już wiedziałem co i gdzie jest. Później z pomocą przyszedł Start8 i wyglądało to już bardziej normalnie. 7 czy 8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna sposób na stemowanie filmw w kontenerze mkv na inne urządzenie (TV) bo cos windows sobie z tym nie radzi, w czasach gdzie mkv to rzecz dość pospolita, windows 8 potrafi tylko steamowac avi i mp4 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu ogólnie.

 

Kupiłem i postawiłem 8. Z drżącymi rękami szedłem do domu spodziewając się całego światowego zła. System obklikałem wcześniej w wersji RTM na virtualbox'ie. Mam też w pracy test server 2012 więc interface był mi mniej więcej znany.

 

Po instalacji - szok. Komputer nadal działa. Wszystkie sterowniki postawił sobie sam. Zaktualizowałem je tylko do najnowszych. Wszystko działa szybko i sprawnie. Braku startu nie odczuwam bo go używałem sporadycznie. Korzystam ze skrótów klawiaturowych więc szukając jakiejś aplikacji używałem alt + F. Teraz używam flaga+c (charm). Złego słowa nie powiem o tej windzie. Zawsze wydawało mi się że większość bluzgów na ten system będzie wyciągniętych z d%^y. Przypomina mi to przejście z office 2003 na 2007. Ile to było lamentu! Teraz nikt już nie lametuje tylko grzecznie korzysta. Z 8 będzie podobnie. Ani jednej zwiechy nie było, ani jednego przycięcia. NIC.

 

No i gdzie to zło hejterzy? ;)

 

Pozdrawiam WSZYSTKICH.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji dostałem taki komunikat jak na obrazku. Dziwne dość. O co chodzi temu windowsu?

post-102456-0-11439900-1357748841_thumb.jpg

Fota komórką, bo PS nie działał.

No i jeszcze Action Center pluje się, że nie mam ochrony, a norton is działa sprawnie, wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do screena to masz na obrazku, windows vista i wszystko jasne Dołączona grafika

j/k

a, że nie wykrywa nortona to nic nadzwyczajnego, powiedz mu, że coś masz i wystarczy

albo zainstaluj security essentials ewentualnie

 

Na Ósemce nie zainstalujesz Microsoft Security Essentials, w system jest już wbudowany pod dawną nazwą "Windows Defender". Taką informację uzyskasz podczas próby instalacji MSE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie czy warto przesiadać się na w8 z Visty Home Basic (32bit) oczywiście moja Vista jest w 100% oryginalna Dołączona grafika. Mam po prostu możliwość uaktualnienia systemu i nie wiem co robić, potrzebuje waszej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie czy warto przesiadać się na w8 z Visty Home Basic (32bit) oczywiście moja Vista jest w 100% oryginalna Dołączona grafika. Mam po prostu możliwość uaktualnienia systemu i nie wiem co robić, potrzebuje waszej rady.

 

Przesiadłem się z Visty Home Premium 32bit BOX na Ósemkę Pro 64bit BOX dla poniższych rzeczy:

 

- wysoka responsywność

- wsparcie dla TRIM (dla SSD)

- błyskawiczny start i logowanie

- Bitlocker (wersja Pro)

- wbudowany hyperwizor (wersja Pro, h-v pracujący w ringu zerowym)

- przyisk "Poziom wyżej" w Eksploratorze ;)

- atrakcyjna cena za licencję komercyjną

 

Rożnica w responsywności nawet na SSD jest widoczna gołym okiem. Vista jest niezłym systemem, z punktu widzenia dużych przedsiębiorstw i administratorów wprowadziła wiele nowych możliwości i ułatwień. Ale Ósemka jest o klasę lepsza :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Visty warto było się przesiąść zaraz po tym jak ją wydali Dołączona grafika zdecydowanie zarówno 7 jak i 8 są od niej lepsze.

 

Dbając o Vistę można jej używać tak samo jak Win7, czasami trzeba się więcej naklikać. No i optymalizacja po instalacji zalecana.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 8-kę już chyba ma ze 3 miechy (upgreade na win7 64-bit box). Ogólnie szału nie ma. Z tymi kaflami to porażka (nic to nie daje a tylko powoduje zamieszanie). Zgoda jestem już nie młody i może trochę ślepnę ale takich wielkich ikon nie potrzebuję. Doszło do tego, że dla domowników musiałem robić skróty na pulpicie bo nie wiedzieli jak to uruchamiać. To samo z ikonką zamykania systemu. Wiem, że można przyciskiem wyłączać ale chcieli klikać to zrobiłem skrót-ikonkę (jakieś tam polecenie i działa). System niby drivery znajduje ale tylko do najnowszego hardware i w podstawowej wersji z okrojonymi panelami kontrolnymi do w/w urządzeń. Nadal instaluję (jeśli są) drivery w klasyczny sposób. Zaleta system szybciej sie uruchamia niż 7-ka, jest stabilny ale to za mało żeby mówić o jakiejś rewolucji. Muszę zmienić grafikę na kompatybilną z ultra fast bootem- to wtedy windows 8 uruchomi się w 5 sekund (podobno Dołączona grafika). Warunki 4:

1. Płyta obsługująca funkcję "ultra fast boot"- musi byćUEFI bios (i tam ustawić odpowiednią opcję),

2. Grafika obsługująca funkcję "UEFI GOP" (cokolwiek to znaczy),

3. System win 8,

4. Dysk systemowy SSD,

PS.

Czy ktoś z tu obecnych zlokalizował grafikę która ma tę funkcję?

poniższy link pokazuje działanie tej funkcji:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Bc1P94aE7_Q

 

Co prawda jest tu akurat płyta na intelu ale wiążąca jest grafika, która obsługuje w/w funkcje.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem ten system na laptopie, bo niby sam znajduje wszystkie sterowniki i działa bezproblemowo.

Otóż sterowników nie znalazł żadnych, nawet głupi czytnik kart pamięci, którego vista i 7 obsługują zaraz po instalacji, nie działał. Mój laptop to Asus X56Ta z technologią Ati PowerXpress. Opcja pozwalająca przełączać się między 2 kartami graficznymi, niestety działa jedynie na Viście, na 7 trzeba modyfikować sterowniki i zmusić system do pracy wyłącznie na szybszej karcie (aby działało choćby HDMI). Na 8 modyfikowane sterowniki rozwalają system, po prostu nie wstaje. Jak wymuszę używanie jedynie szybszej karty to po reboocie po przejściu posta mam czarny ekran. Na integrze system jakoś tam działa.

No i jeszcze jedno. Wyczytałem opinie, że niby na 8 komputer dłużej na baterii wytrzyma. Kolejna bzdura. Vista - 2h20min, 7 - 1h20min, 8 - 45min. No naprawdę... panom od marketingu już podziękuję za te ich bajki. A programiści powinni nad tym popracować, bo co system to gorzej.

 

A sam interfejs? Łatwy w obsłudze ale tylko i wyłącznie dla ludzi młodych, którym jeszcze się chce sprawdzać co i jak działa. Jak posadziłem ijca przed komputerem to spytał co mu za gre włączyłem.... Poza tym te kafelki są bliźniaczo podobne do interfejsów jakie widziałem kiedyś w telewizji, stosowano je do badać nad małpami. Ogólnie małpa dostała komputer z ekranem dotykowym, na którym były podobne kafelki na którym były narysowane owoce, co kliknęła to dostała. Widać M$ uważa nas za niedorozwiniętych i również się cofa w rozwoju jeżeli chodzi o wygląd systemu.

 

Przejścia między aplikacjami metro (które nadal nie istnieją!) a normalnymi są beznadziejnie rozwiązane. Wysuwanie tego bocznego paska też jakieś mało wygodne jak dla mnie, nie wyobrażam sobie robić tego na ekranie dotykowym! Te rogi powinny mieć znacznie większy aktywny obszar, tak jak w Linuxach. Rozwiązanie w W8 to jak dla mnie fuszerka, byle było i odwalcie sie.

 

Zdecydowanie na plus można zaliczyć szybkość systemu. Uruchamia się trochę szybciej i samo działanie też sprytnie pokazali jako "szybsze". Jedyna różnica w szybkości to taka, że tutaj nie ma upiększaczy ani animacji otwierania okien, po prostu się pojawiają jak w XP i starszych systemach. (znowu krok wstecz?). To, że system działa tak samo szybko jak 7 widać po tych śmiesznych apkach dla metro, na które trzeba czekać zdecydowanie za długo aż się łaskawie uruchomią. Teraz całkowicie rozumiem dlaczego M$ zrezygnował z funkcji normalnego ich zamykania. Ponowne uruchomienie trwałoby zbyt długo. To już jest dla mnie jednak przegięcie, żeby aplikacje które NIC nie potrafią a 90% z nich to przeglądarki obsługujące (i to nie w pełni) tylko 1 stronę działały aż tak źle. Co najlepsze ilość ich w sklepie też jest wręcz porażająca. Po odrzuceniu tych wbudowanych w system i tych bezużytecznych nie ma dosłownie nic wartego uwagi. Przejrzałem cały market i jedyne co zdecydowałem się pobrać to google search, które również szybko wywaliłem bo do takich rzeczy mam chrome (który uruchamia się szybciej).

 

System ma swoje zalety, ale jak dla mnie to przejściówka jak 2000 i Vista. Za pół roku pewnie lekko poprawią interfejs i wypuszczą nowy system.

Cieszy mnie jedynie fakt, że nie musiałem wydawać ani grosza na to rozczarowanie (jestem studentem).

 

Czas Linuxa nadchodzi wielkimi krokami, bo ten system nadal się rozwija, Windows się cofa. Smutne ale prawdziwe.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...