Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad 5 miesiącach z Windows 8 x64, wracam z powrotem na 7 x64. Ten system jest niedopracowany i strasznie chaotyczny. Miałem już z 3 BSOD, oraz rożne dziwne akcie.

 

Windows 7 używałem od początkowych wersji beta i nie było z nim takich jazd.

 

Nie wróżę temu systemowi powodzenia, czekam na następcę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Windows 8 poki co nie sypal BSOD'ami ot dlatego ze tak mu sie podoba i ze jak to mowia co niektorzy uzytkownicy "jest do [gluteus maximus]" ;) Robil to wylacznie po niestabilnym OC cpu/gpu/ram'u czy tez innej ingerencji w kluczowe dla samego systemu i jego stabilnosci sprawy.

 

Sam system mam od dnia premiery (Upgrade z Win7) i dotychczas jedynym wiekszym problemem dzieki ktoremu mialem chec wrocic do Siodemki, byly sypiace sie lub wogole nie dzialajace gry z GWFL.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to tak do końca związane jest z grzebaniem, czy skopanym oc...znam kolo co tylko zainstalował, potem poprawki i ofc stery, i musiał sie pozbyć tego systemu. Testował na laptopie. Po serii dziwnych zachowań, włączając bsody, wrócił do 7...na niej nic się nie działo podobnego...

System może i jest dobry (pomijając interfejs)...ale jak wszystko co ms wypuszcza(czy ktokolwiek ostatnio) wymaga poprawek, łat a najlepiej service packa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sypał bsodami gdy miałem starą kartę lan w slocie pci, chciałem przeinstalowac system bo nie wiedziałem wtf to i instalka się sypała :/ (poprostu ni z gruchy ni z pietruchy któregos dnia się nie uruchomił )rozebrałem budę na chybił trafił wyjąłem tą kartę i jak ręką odją ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)dotychczas jedynym wiekszym problemem dzieki ktoremu mialem chec wrocic do Siodemki, byly sypiace sie lub wogole nie dzialajace gry z GWFL.

 

Mój współlokator z tego powodu wrócił do 7. To jest imho pokaz jak MS olewa graczy pecetowych. ICH badziewna i bezużyteczna platforma na ICH systemie nie działa. Z Steame-m, Originem, Uplayem takich problemów nie ma. A z zakichanym GFWL zawsze coś jest. Zawsze mi zajmuje kupe czasu po formacie/dłuższym nieuruchamianiu, żeby ten szajs zadziałał.

 

Nawet pierwsze bety steama na Linuksie śmigały w miarę dobrze (byłem w zamkniętej becie).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieliście problemy na windows 8 ze kopiowaniem plików po sieci lokalnej + wifi? Na kablu wszystko gra, natomiast po wifi sciągam pliki z sieci z max prędkością 355kb/s. Na windowsie 7 jest wszystko ok. Nie jest to wina routera bo juz testowałem na dwóch. Internet chodzi normalnie. Problem jest tylko z sciąganiem. Windows jest orginalny, laptop to Acer v3-571g i sterowniki ze strony producenta najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam tych co próbują wrócić do starego "Start menu" ;-] Imho nowy interfejs wymiata. Już w W7 podobało mi się że po rozwinięciu start od razu mogłem wklepać z klawiatury szukany program, teraz mam to w przejrzystszej formie. A czasy kiedy porządkowałem menu start i tworzyłem foldery/kategorie, skróty itd, minęły dawno. Od czasu W7 najważniejszy soft na pasku a reszta odpalana "z palca". Menu start nie ma prawa bytu.

 

Ale żeby nie gloryfikować, wkurza mnie jedno, może jest na to jakieś rozwiązanie w edycji rejestru?

Dajmy na to że mam otwarty kalkulator. Chcąc otworzyć drugą kopię programu z "metro" muszę odpalać "as admin" z PPM albo z paska zadań również PPM. Da się zrobić tak aby ponowne odpalenie z "metro" otwierało kopię zamiast przenosić/maksymalizować na otwarty już program?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mógł bym wyszukiwać programy z poziomu pulpitu roboczego to nie potrzebował bym paska, ale wchodzenie za każdym razem w kafelki jak dla mnie jest irytujące.

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mógł bym wyszukiwać programy z poziomu pulpitu roboczego to nie potrzebował bym paska, ale wchodzenie za każdym razem w kafelki jak dla mnie jest irytujące.

Nikt nie karze Ci wchodzic w kafelki... Ot wystarcza Windows Key + C i na pulpicie jest juz "Charm Bar" a z jego poziomu do wyszukania programu ktory nas interesuje to dwa klikniecia. A dokladniej klikniecie->wprowadzenie nazwy programu i kolejne klikniecie badz Enter ^_^.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vasyndrom, prosciej akurat jest wcisnac winkey i wpisac nazwe aplikacji niz kombinowac z winkey+c, klikac na wyszukiwaniu, co z kolei i tak przeniesie cie ne ekran metro.

@Luca Brasi, co za roznica czy aplikacje odpala sie z poziomu pelnoekranowego startu zamiast takiego, pod ktorym widac pulpit? Przeciez efekt jest dokladnie taki sam?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSODy skads sie biora i nie sa raczej problemem samego systemu.

 

Specjalnie ustawiłem wszystko na deufaltowe ustawienia. Sprzęt ok, na Linuxie, i Windows 7 brak żadnego BSOD od ponad 2 lat. Również Windows 8 przeinstalowałem 2 razy i użyłem systemowych sterowników, to samo. Najczęściej wywala się sterownik karty sieciowej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problemy z uprawnieniami? Iron (~Chrome) nie może zapisać plików do folderów systemowych, bo nie ma uprawnień. Pewne programy, modyfikujące pliki w Program Files też nie działają. Gdy chce coś zrobić ręcznie to nie mogę zanim nie kliknę prawym "uruchom jako admin", a potem jeszcze nie kliknę "kontynuuj". UAC oczywiście wyłączony. Gdy wchodzę z ustawienia zabezpieczeń to jako właściciel nie jestem ja, tylko "TrustedInstaller" albo "Administartor". Coś da się poradzić? Chodzi mi o jakąś permanentną solucję, a nie ręczne zmienianie uprawnień dla każdego folderu z osobna. Pozdrawiam.

 

Rozwiązanie:

netplwiz > dodajemy siebie do grupy administratorów, restart i wuala.

Edytowane przez rawyolks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za szczerość.

Nie będę czytał 18 stron aby się dowiedzieć 2 rzeczy:

 

1. Ile zajmuje Win8 po instalce, a ile po powiedzmy pół rocznym działaniu ?

2. Czy jest sens go instalować na moim kompie z siga ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X86 na czysto prawie identycznie jak 7. Po tych kilku miesiącach to z 10% wiecej niż 7 po takim czasie. Sens jest o ile zależy ci na opcji wstrzymania operacji na plikach, nowym taskmgr i powrocie strzałki 'do góry o jeden poziom'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z wyłączaniem i rebotem. Obojętnie co wybiorę, to w 75% mam loopa, wyświetla się cały czas zamykanie, czy tam uruchamianie ponownie (nie pamiętam tych napisów), pomaga tylko chamskie wyłączenie laptopa. Laptop to dell inspiron. Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski ustawiony.

Teraz mam pytanka następujące. Miałem zainstalowany WinXP i z jego poziomu odpaliłem instalkę Win8.

Utworzył się oczywiście katalog Windows.old (WinXP) i prawdopodobnie dlatego starter Win8 prosi o wybór systemu.

 

1. Jak usunąć wybieranie systemu ? (katalog Windows.old już usunąłem) ?

2. Jak usunąć wpisywanie hasła użytkownika aby wejść do windy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego windowsa od dnai premiery i jedyny problem z lapkiem jaki miałem to niedziałająca od razu kamerka (trzeba było poszukać, bo na stronie della nie było)

od momentu instalacji ssd system jest wyraznie zwawszy i biorąc pod uwagę, że mój lap chodzi 24h/7 (czasem go uśpię, reset tylko pod aktualizacje) to zero problemów z nim miałem, a z metra nie korzystam prawie wcale (wyszukiwarka z palca jest bardzo uzyteczna)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wyrazić opinię. Posiadam wersję 64bit od premiery, nie miałem wcześniej beta. Jest to aktualizacja do win7. Pierwsza sprawa po przesiadce to przyspieszenie systemu na dysku ssd. Na duży plus. Szybkość działania, wyszukiwanie plików aplikacji. Bardzo sobie zachwalałem. Z czasem zmieniłem zdanie gdy zaczęły pojawiać się trudności w użytkowaniu. Ale dalej jestem zwolennikiem innowacyjności.

Wady to nie działający poprawnie flash w stronach internetowych w systemie kafelkowym, dość częste spowolnienie (dłuższe wczytywanie) pracy systemu przy odpalaniu podstawowych aplikacji. Nie działające poprawnie instalacje programów lub sterowników (choćby do routera albo platforma origin w tym przypadku nie działająca Fifa13)

 

W win7 nie było takich problemów - mimo to trzymam się twardo przy "nowym" systemie.

Edytowane przez hors7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win8 x64, od daty premiery. Na laptopie zero problemów, na stacjonarnym zero, wszystko chodzi pięknie. W sumie od bety Win7 musiałem tylko raz przeinstalować system, wielkie gratulacje dla Microsoft za tak udane systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...