Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeżak na forum i ja się wypowiem o Win8.

Mam go od roku, i jestem w stu procentach zadowolony. Stabilniejszy, szybszy, mniej bateriożerny niż Win7.

Dawno się tak nie ubawiłem jak czytając te stwierdzenie, że 8 jest szybsza i stabilniejsza od win 7 :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie ubawiłem jak czytając te stwierdzenie, że 8 jest szybsza i stabilniejsza od win 7 Dołączona grafika

Bo jest Dołączona grafika. Potwierdzone przeze mnie na 4 konfiguracjach. Można także bez problemu znaleźć w necie testy, ( http://usabilitygeek.com/windows-8-vs-windows-7-speed-and-performance-testing/ )

Otwieranie/zamykanie systemu jest sporo szybsze. W benchmarkach i  grach już różnicy nie ma, ale w ogólnym użytkowaniu odczuwam poprawę. Przez rok, na owych 4 konfiguracjach, żadnych BSOD'ów, żadnych problemów z kompatybilnością. Polecam najpierw poczytać, potestować, a potem się wypowiadać :)

Edytowane przez OtwarteOkno
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mam czytać skoro z win 8 mam styczność codziennie? Nie muszę się opierać na sponsorowanych artykułach, żeby wiedzieć jak wygląda rzeczywista wydajność tej platformy w grach. Owszem, system uruchamia się i zamyka szybciej - ale jak ktoś jest normalnym użytkownikiem komputera to już dawno ma dysk ssd i ta różnica jest marginalna. O samym interfejsie już nie wspominając, bo to cyrk żebym musiał używać dodatkowego oprogramowania obcych firm by windows w miarę wyglądał i nadawał się do używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miarę wyglądał i nadawał się do używania.

A co to znaczy w miarę wyglądał? Kwestia gustu Dołączona grafika. Wg mnie zmiany są na miejscu. Ileż można siedzieć na tym samym pulpicie, który widzimy od kilkunastu lat, a który i tak w Win8 jest zawarty? Kafelki są ok, jeśli chcę szybko sprawdzić wiadomości na fejsbuku, pogodę czy mejla, a jak chce coś więcej - odpalam pulpit. Ja też codziennie użytkuję Win8. Testy przytaczam tylko dlatego, że nie chce mi się ich robić samemu Dołączona grafika. I wątpię żeby były sponsorowane. Nazywanie czegoś sponsorowaniem, bo system który mi się nie podoba tylko z wyglądu jest wg mnie przesadą. NAjwięcej psioczenia na Win8 jest właśnie przez te kafelki. Kafelki, z których da się przejść jednym kliknięciem. Nie wiem, czy to społeczeństwo już tak się rozleniwiło, że jedno kliknięcie więcej to dla nich zagłada...

A - ja np. dysku SSD jeszcze nie mam, i dla mnie różnica kilkudziesięciu sekund w uruchamianiu jest ważna. A nawet i na tym SSD Win8  ciut szybciej się uruchamia

Edytowane przez OtwarteOkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 über alles:

 

No one is being paid to bash Windows 8. But people are paid to praise it. And you can always tell who they are, because they all spout the same mantra:

 

1. My 80-year old gramma and 6-year-old son learned Windows 8 in 5 minutes, and loves it. (Ignores the many proofs against this claim, seeks to bully anyone by false lie of ease-of-use.)

2. Anyone who criticizes Windows 8 is stupid, computer-illiterate, just hates Microsoft, etc. (More bullying.)

3. Windows 8 is the best thing ever to come from Microsoft, true innovation, wonderful, even does the dishes. (Exaggeration, shows defensive posture.)

4. Windows 8 is beautiful, modern (even though the interface is just like Xbox or Windows 3.1, with the same problems).

5. Windows 8 has NO problems whatsoever, is a breeze to install and use. (Ignores all the specific complaints in thousands of articles and reviews by thousands of users all over the internet, such that you can Google on 'Windows 8 problems' and read for MONTHS, all the complaints.)

6. Windows 8 boots faster (lol any Windows boots faster when new).

7. Windows 8 brings nirvana to every user without exception (totally ignoring the business sector's need for a common interface which doesn't change).

In your own way, you just spouted the above mantra. So are you a paid shill, too? I hope you are getting paid, because if you're just one of the many unpaid groupies who can't think their way out of a paper bag, you're wasting your time for nothing.

 

That being said, there are sage posters in here who are pro-Windows 8. They are worth hearing. You by contrast, are not.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, tam.

Używam windowsa jako konsoli do gier(tej już coraz mniej - Linux daje coraz większy wybór na polu gier - ave Valve! Dołączona grafika) i się sprawdza.

System wstaje w kilka sekund (4? może 5...) z kafelek wywaliłem wszystko poza grami (no i wyłączone indeksowanie powoduje, że nie da się przeszukać zainstalowanego oprogramowania).

W kafelkach mam:

Steam

Kilka gier

Mumble

W auto-starcie:

Pidgin+gfire

Klikam w co chce grać i jazda Dołączona grafika No i system po instalacji i wyczyszczeniu z syfu ma jakieś 8,5GB.

Na tym polu Win8 się sprawdza. Gdybym miał na tym robić coś poważniejszego to chyba bym osiwiał. Inna sprawa, że jeżeli musiałbym robić na jakimkolwiek Windowsie to też bym osiwiał, ale przynajmniej nie ukrywali rzeczy. Chyba nie jest normalne, że musiałem googlać za tym jak wyłączyć system, a wyłączenie aplikacji metro jest tak intuicyjne, ze zrobiłem(cały raz jakąkolwiek odpaliłem) Alt+F4...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem Vistę wszystko było ok. 7 - ok. 8 - bez zmian. Gdyby nie to, że MSDNAA sponsorował mi te systemy, zostałbym na Viście. Serio - trochę się zmienia wygląd, wszystko działa tak samo. Nowe menu start nie ma dla mnie żadnej różnicy, bo na siódemce działałem dokładnie tak samo - naciskałem flagę na klawiaturze, wpisywałem początek nazwy programu jaki mnie interesował, enter, dziękuję. Nie gram, nie mam SSD, laptopa raczej usypiam niż wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 ma problemy z latency i dropami w porównaniu do 7. Sprawdź za pomoca DPC Latency.

 

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

 

"Windows 8 Compatibility: The DPC latency utility runs on Windows 8 but does not show correct values. The output suggests that the Windows 8 kernel performs badly and introduces a constant latency of one millisecond, which is not the case in practice. "

 

Nice try.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem 8 z dreamsparka. Co chwila wyskakujacy ekran startowy, 2 oddzielne UI oddzielnie konfigurowalne, przy kazdej prawie krawedzi (awet na pulpicie) wyskakuja jakies tandetne paski - niby majace przyspieszyc nawigacje czy co? Ten po prawej zwieksza cisnienie, gdy prouje sie przewinac strone w dol a tu chlast te szmelc... Wyglad UI na pewno jest ogromnym plusem dla tabletow, jednak w PC to nie ma sensu zbytniego. Kolejna sprawa w 8.1 nie moglem zrobic lokalnego konta po zalaczeniu wi-fi i zostalem zmuszony na zalozenie konta M$. Przywrocili ikone menu start, ale bez starej funkconalnosci... a co najsmieszniejsze, klikajac ja PPM otrzymuje prawie to samo co w W7 poprzez LPM, tyle ze tu jest to w stylu menu kontekstowego myszki. Narazie zorganizuje ekran startowy na podobienstwo menu start i zastanowie sie czy nie wrocic na stara, sprawdzona i swietnie sprawujaca sie 7.

 

Co smieszne po instalacji sterownikow dzwieku, glos zniknal po restarcie i dopiero ponowna ich instalacja pomogla o,O

 

Edit: Po co M$ daje możliwość ustawiania ciemnej kolorystyki okien, skoro nie można zmienić koloru z nazwą okna i wszystko się zlewa?

Edytowane przez Quave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w windows 8 zrobić aby w kafelku kontakty oraz wiadomości było wszytko z fb, w poczcie były moje dwie skrzynki (gmail oraz .poczta.fm) ?

Oraz jak do kafla bling dodać moje zdjęcia z picasaweb, a do kafla video dodać swoje konto z yt  ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poczty wejdz w nia, myszka w prawy gorny rog i wybierz ustawienia - tam masz mozliwosc dodania kolejnych poczt e-mail. Dochodze do wniosku ze ten system na chwile obecna jest nie do uzytku dla mnie. O ile po dluzszej chwii idzie sie przyzwyczaic do ekranu startowego i jak sie go troche pod siebie przystosuje (ukladanie kafelkow to droga przez meke) to zaczyna sie robic z tego ciekawa opcja. Glupota sa te przeciagniecia apikacji w dol aby zamknac (szybsze i bardziej komfortowe jest alt + f4) czy te boczne panele wyskakujace co chwila gdy myszka przypadkowo dojedzie do brzegu. Nie mowiac juz ze sa problemy z apkami tymu codeblocks, alcohol120%. No coz, trzeba zmarnowac 1,5h i zainstalowac znowu sprawdzonego W7.

 

Swoja droga, powtarza sie historia z Vista i jej problemami :D Pewnie dopiero poprawiony w8 (czytaj w9) zyska popularnosc podobna do w7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja recepta na szczęśliwe życie z Windows8 to nieużywanie aplikacji Metro, no może za wyjątkiem Pogody. Pewno dlatego od roku jadę na tym systemie i zgrzeszyłbym, gdybym narzekał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poczty wejdz w nia, myszka w prawy gorny rog i wybierz ustawienia - tam masz mozliwosc dodania kolejnych poczt e-mail.

Nie mam czegoś takiego.

Wchodzę w kafel poczta->trzeba wpisać adres email i hasło->nie robię tego tylko idę w prawy górny róg i uruchamia się pasek z Wyszukiwanie | Start | Urządzenia | Ustawienia

-> klikam w Ustawienia-> do wyboru mam Uprawnienia | Oceń i komentuj (nic więcej)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co skoro w 8.1 menu start (te stare) skrywa sie pod nacisnieciem PPM na nowym menu start. Po za tym kafleszony moim zdaniem sie lepiej sprawuja jaka menu start. Tylko jak pisalem, jakby dodali wiecej ospcji ich ukladania oraz wl/wyl. ekranu startowego przyciskiem windows - aktualnie jak wlaczona jakas apka modern ui to przelacza miedzy nia a startowym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co skoro w 8.1 menu start (te stare) skrywa sie pod nacisnieciem PPM na nowym menu start.

 

Oprócz PPM na nowym Menu Start można użyć kombinację klawiszy "WinKey + X".

 

Szczególnie przydatne na Windows Server 2012 podczas pracy na  dwóch monitorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizowalem cos takiego z "kafelkow":

 

 

Czyli wylacznie potrzebne apki tuz pod reka Dołączona grafika Gdzies widzialem tutorial jak pozmieniac kolory kafelkow. Mysle co by ich na ciemno-szary kolor nie przerobic.(podobno aplikacja Obly Tile to umozliwia ale jeszcze nie testowalem jej). Ktos wczesniej pytal sie jak dodac konto do poczty w modern ui:

 

odpalasz poczte -> mycha w prawy gorny rog -> ustaienia -> konto (wyglad tego bocznego paska ponizej)

 

Edytowane przez Quave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie w Windows 8 nie mam problemow z regulacja jasności ekranu, natomiast w Windows 8.1 nie działają klawisze funkcyjne w laptopie(od regulacji jasności), jak również nie mogę regulować jasności poprzez suwak w Windowsie(suwak się przesuwa ale nie daje żadnych efektów). Ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu ? Bo raczej wątpię ze za 20 dni wszystko będzie działać jak należy. Windows 8.1 w wersji finalnej RTM a nie żaden preview.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy stęka na kafele. ale o tym, że win 8 uruchamia się w 3 sekundy, ze ma wiekszość funkcji zarezerwowanych dla win7 ultimate mało kto wspomina, do tego bardzo stabilny i szybki, fakt ze kafle się srednio sprawują w kompie stacjonarnym ale i tak system jest bardzo fajny

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... ja mam taki komunikat... "ta funkcja nie jest dostępna w środowisku przenośnej stacji roboczej" przy odpaleniu Przywracania plików Windows 7... denerwuje mnie to strasznie... pomożecie coś w tym temacie... chciałbym aby funkcjonalność tworzenia backupu jedna działała...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy stęka na kafele. ale o tym, że win 8 uruchamia się w 3 sekundy, ze ma wiekszość funkcji zarezerwowanych dla win7 ultimate mało kto wspomina, do tego bardzo stabilny i szybki, fakt ze kafle się srednio sprawują w kompie stacjonarnym ale i tak system jest bardzo fajny

Tak, zanim jeszcze wciśniesz przycisk power to już się uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wciśnięcia power do w pełni załadowanego pulpitu jest różnic na korzyść win8. Ładuję się gdzieś tak o 1/3 szybciej niż siódemka. Ale pisanie o 3 sekundach to są farmazony, chyba że mówimy o jakichś hibernacjach czy innych uśpieniach których na ssd się nie stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...