Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

@ Martini - z tego co gdzieś czytałem to da się. Tak nie do końca możesz kupując startisback albo start8. Doda Ci menu start plus ustawi aby przy włączeniu uruchamiał się z desktopu.

 

A tak przy okazji, update do 8.1 sprawił, że komputer przestał mi wykrywać telefon. Po podłączeniu zupełnie go nie widzi, instalacja sterowników też nie pomaga. Przy win8 nie było problemów. Ale jak wyczytałem na sieci, nie jestem jedyny z tym problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos zmienial juz interfejs windowsa 8/8.1 na znany z Windows 7? Nie chcialbym miec nic wspolnego z tymi kafelkami. Czy da rade to kompletnie wylaczyc?

 

Classic Shell, uzywam od ok. 2 miesiecy. Darmowy + Open Source.

Dziala bardzo dobrze, generalnie po poprawnym ustawieniu wszystko wyglada jak 7'ka.

Z Metro UI nie masz zadnej stycznosci (ustawiasz zeby logowalo cie automatycznie na pulpit), w Classic Shell wylaczasz "aktywne rogi" ekranu i jestes w domu. Dołączona grafika

 

Edit:

Warto tez usunac wszystkie aplikacje z Metro UI - wchodzisz w Powershell (na pulpicie wciskasz "Win Key" + "R" i wpisujesz "PowerShell" i uruchamiasz jako Administrator, nastepnie w okienku wklepujesz:

Get-AppxPackage –AllUsers
Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage
Get-AppXProvisionedPackage -online | Remove-AppxProvisionedPackage –online

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To jest podstawa, reszta jak kto lubi.

Po tych zabiegach mozna juz w miare komfortowo korzystac z tego ustrojstwa. Dołączona grafika

 

Edit2:

Po ustawieniu Startu z 7'ki pewnie bedziesz chcial tez stare logo - http://www.classicshell.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=174

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. W pracy mam win 7 i non stop mam informacje: Network, No internet access, choć oczywiście mam połączenie z sięcia. Ba, w tej chwili w której pisze to teraz, system informuje mnie, że nie ma dostępu do internetu Dołączona grafika

 

Zresztą lepiej jak jest teraz. Byłoby gorzej gdyby pisał, że wszystko jest ok, a tego połączenia by nie było ;)

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Na win 7 w pracy mogę otwierać pliki przez przeciągnięcie na progam, W win8 gdy próbuje to zrobić, pokazuje mi się znaczek zakazu (przekreślone kółko). Mogę to jakoś obejść?

 

Edit: znalazłem rozwiązanie na sieci. Winowajcą jest UAC. Ustawienie go na Never notify nic nie daje. Po prostu nie wyskakują okienka informujące, ale on ciągle działa. Można go wyłączyć definitywnie tylko modyfikując rejestr. Wtedy cudownym sposobem przeciąganie znowu działa.

Niestety przynajmniej w moim przypadku procesor zaczyna mocniej pracować. Tak jak zwykle jak nic nie robię jest 0% zużycia, tak po wyłączeniu UAC rośnie do 20% (przy okazji przestają również działać aplikacje związane z modern UI, ale to akurat nie problem, bo z żadnych nie korzystam).

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą 7 na 8

Mam 7 Home Premium, która w zupełności mi wystarcza.

W takim razie 8.1 czy 8.1 PRO?

Czy dobrze mi się wydaje, że w wersji PRO można uruchomić np Windows XP mode, a w zwykłej już nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie:

 

http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/products-and-technologies/windows-8-1/compare/default.aspx

 

Edit:

 

Siedzę wczoraj wieczorem przed komputerem, a tu cyk: informacja o tym, że klucz, który mam jest już użyciu. Znowu musiałem aktywować windę przez telefon. Zaczyna mnie to powoli irytować.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz próbowałem W8 w wersji RC, bo byłem ciekawy z czym to się je i od razu wywaliłem to ustrojstwo w kosmos. Ostatnio z racji, że jeden z programów potrzebował wersji x64, a na makówce miałem postawioną obciętą nlitem 7-kę x86 żeby oszczędzić miejsce na 128gb ssd, stwierdziłem, że spróbuję ponownego podejścia do 8.1.

Ogólnie dalej uważam, że metro to kupa, jest mało intuicyjne i zbyt mało konfigurowalne, a samo połączenie dwóch interfejsów woła o pomstę do nieba. Są niespójne, oderwane od siebie i moim zdaniem to dalej porażka i zmarnowany potencjał. Nie mniej jednak sam ekran start  po zmianie paru rzeczy daje rady zastąpić menu start, a z dobrze skonfigurowanego W8.1 da się bezproblemowo korzystać.

 

Co zmieniłem:

1. Wyłączony durny i niepotrzebny poza tabletami lock-screen, tak że po uruchomieniu od razu można wpisać hasło. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/ekran-blokady-w-windows-8.html

2. Ustawione uruchamianie do pulpitu.

3. Wyłączone w cholerę hot corners classic shellem (w macOS też ich nie lubię)

4. Dostosowanie ekranu start tak żeby był bardziej spójny ze środowiskiem pulpitu i w użytkowaniu przypominał menu start.

-Odblokowanie widoczności aska zadań w ekranie start StartMenuModifier

-Załączenie tej samej tapety co na pulpicie.

-Instalacja programu System Power Shortcuts który dodaje kafelki do Wyłączania, usypiania, restartowania wylogowania itp.

-Wywalenie zbędnych metro-śmieci a dodanie ikon mojego komputera, panelu sterowania i paru innych.

5. Ogólne dopieszczenie wyglądu/ikon systemowych itp.

 

Do ideału brakuje mi tylko wychodzenia z aplikacji metro do pulpitu escape-m i żeby powrót z ekranu start do pulpitu nie był realizowany  przez kafelek tylko kliknięciem gdziekolwiek w tło poza kafelkami. (Wie ktoś może jak to ustawić?)

 

Ogólnie chyba dalej wolę Windows 7. W8 Wprowadza nowe dobre pomysły, ale w kiepski sposób. Na plus jest błyskawiczna szybkość uruchamiania i zamykania, u mnie w7 mimo ssd startował długo nie bardzo wiem czemu, teraz jest tak jak być powinno. Poza tym MS zorientował się, że zrobił babola i powoli poprawia ergonomię i wprowadza, kolejne możliwości ustawienia W8 pod siebie. Poza tym wszystko raczej po staremu. Dołączona grafika

 

Efekt:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z WIN 8.1, ale trzeba sobie wygląd  dopieścić.

 

Menu start dostosowałem do swoich potrzeb, a są to wyłącznie internet i gry Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Pulpit jest skromny i przejrzysty bez zbędnych ikonek.

 

Wszystko co jest mi potrzebne jest zrzucone do paska szybkiego uruchamiania.

 

System niewiarygdnie szybki nawet na starym HDD.

 

A najbardziej mi się podoba menu start z kafelkami.

 

No i zawsze można skorzystać z prawokliku myszki i otworzyć sporo dostępnych funkcji systemowych z ikonki start:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Ogólnie mówiąc... świetny system Dołączona grafika

 

EDIT: tu jest taki malutki programik bezinstalacyjny do paru zmian w systemie WIN 8/8.1:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

http://www.thewindowsclub.com/ultimate-windows-tweaker-3-windows-8

Edytowane przez leven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz próbowałem W8 w wersji RC, bo byłem ciekawy z czym to się je i od razu wywaliłem to ustrojstwo w kosmos. Ostatnio z racji, że jeden z programów potrzebował wersji x64, a na makówce miałem postawioną obciętą nlitem 7-kę x86 żeby oszczędzić miejsce na 128gb ssd, stwierdziłem, że spróbuję ponownego podejścia do 8.1.

Ogólnie dalej uważam, że metro to kupa, jest mało intuicyjne i zbyt mało konfigurowalne, a samo połączenie dwóch interfejsów woła o pomstę do nieba. Są niespójne, oderwane od siebie i moim zdaniem to dalej porażka i zmarnowany potencjał. Nie mniej jednak sam ekran start  po zmianie paru rzeczy daje rady zastąpić menu start, a z dobrze skonfigurowanego W8.1 da się bezproblemowo korzystać.

 

Co zmieniłem:

 

/.../

 

-Instalacja programu System Power Shortcuts który dodaje kafelki do Wyłączania, usypiania, restartowania wylogowania itp.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czy byłbyś uprzejmy i podał link do tego programu i opisał, jak się tym posługiwać ?

 

Chodzi  o to, że  sam sobie ściągnąłem ten program, ale coś muszę robić nie tak, bo niczego nie uzyskałem, a wręcz namieszało mi w systemie (WIN 8.1 64 bit PRO).

 

Proszę o instrukcję Dołączona grafika

 

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy byłbyś uprzejmy i podał link do tego programu i opisał, jak się tym posługiwać ?

 

Chodzi  o to, że  sam sobie ściągnąłem ten program, ale coś muszę robić nie tak, bo niczego nie uzyskałem, a wręcz namieszało mi w systemie (WIN 8.1 64 bit PRO).

 

Proszę o instrukcję Dołączona grafika

 

Dzięki.

 

Nie wiem co mogłeś namieszać, bo w sumie to chyba nawet nie program, tylko parę skrótów z fajnymi ikonkami. Ja używałem najnowszej wersji chyba 1.3.2 i też na 8.1 x64 pro (MSDN AA). Po zainstalowaniu skróty pojawiają się pod tą strzałką od wszystkich aplikacji w ekranie start. Są te 4 co u mnie na zrzucie ekranu widać, do tego hybrydowe wyłączanie (nie wiem co to, chyba coś ma przyspieszać, ale zwykłe wyłącza błyskawicznie i komp po nim wstaje równie szybko) i jeszcze jedna ikonka, która przywołuje ekran z wszystkimi powyższymi. Z nich po prostu te które chcesz przypinasz do ekranu start i wszystko hula.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jedyna rzecz, która mnie troszkę irytuje w WIN 8.1, to opcja restart/wyłącz.

 

Chciałbym to mieć koło zegarka w prawym dolnym rogu, ale nie umiem tego tam ustawić :P

 

Jak pewnie zauważyłeś, korzystam z ikonek na pasku szybkiego uruchamiania i tak się przyzwyczaiłem, że odruchowo sięgam tam, gdy chcę cokolwiek uruchomić.

 

Istnieje możliwość przypięcia ikonki restart i wyłącz do paska przy zegarku ?

 

Można zrobić skrót dla wyłączania i umieścić go na pasku, ale po lewej stronie, a ja bym chciał koło zegarka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowalem i wyrzeźbilem takie coś:

 

Utworzenie  i umiejscowienie skrótów "zamknij system" i "restart systemu" na pasku szybkiego uruchamiania przy zegarze:

 

1. "zamknij system"

 

a. klikamy PPM na pulpit i wybieramy "nowy" -> "skrót".

b. w okienku wpisu, wpisujemy komendę: Shutdown.exe -s -t 00  (najlepiej to skopiować i wkleić).

c. następnie klikamy "dalej" i OK.

d. na pulpicie mamy skrót do zamknięcia systemu.

e. klikamy PPM na "pasek szybkiego uruchamiania" i wybieramy  "pasek narzędzi" i zaznaczamy "link".

f. chwytamy i upuszczamy skrót na pasek koło zegara systemowego.

g. klikamy PPM na *"murek  z cegiełek" i odznaczamy "pokaż tekst" i "pokaż tytuł".

h. chwytamy LPM *"murek z cegiełek" (nie wiem jak to się poprawnie nazywa) i przesuwamy go bliżej zegara systemowego (to już od nas zależy jak blisko chcemy).

i. klikamy PPM na "pasek szybkiego uruchamiania" i zaznaczamy "zablokuj pasek narzędzi".


2. "restart system"

 

a. klikamy PPM na pulpit i wybieramy "nowy" -> "skrót".

b. w okienku wpisu, wpisujemy komendę: Shutdown.exe -r -t 00

c. powtarzamy czynności jak przy tworzeniu skrótu "zamknij system".

p.s1... możemy sobie przydzielić dowolną ikonkę do naszych skrótów klikając na dany skrót PPM -> "właściwości" i wybieramy "zmień ikonę".

Dalej to już należy odszukać naszą ikonkę z dysku (wcześniej dobrze sobie jakieś ładne ikonki skrótowe ściągnąć z internetu).


Tak to wygląda w rzeczywistości i jest bardzo przyjazne w użyciu.

 

Dołączona grafika

 

 

p.s2... żeby dwa razy nie klikać w srót, trzeba zmienić atrybut dostępności na "administrator" i robimy to:

1. klikamy PPM na "pasek szybkiego uruchamiania" , a następnie klikamy na "odblokuj pasek narzędzi".

2. klikamy PPM na *"murek z cegiełek" i wybieramy  "otwórz folder".

3. klikamy PPM na pierwszy w kolejnosci skrót i wybieramy "uruchom jako administrator".

4. to samo robimy z drugim skrótem.

5. zamykamy okno i sprawdzamy, czy skróty działają poprawnie.

 

 

* - "murek z cegiełek" - wygląda tak i jest tu (obrazek):

 

 

Dołączona grafika



U mnie na WIN 8.1 PRO 64 bit działa poprawnie.

 

Dziękuję  Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przez internet Windowsa 8.1 OEM, dostałem go w środę. Zainstalowałem, i nie mam już siły bawić się w naprawianie rzeczy, które powinny od początku działać. Mogę go zwrócić?

 

Mój problem z Windowsem 8.1 wygląda tak. Mam dysk A-data NH13. Gdy podłączam go do USB 3.0 z tyłu obudowy wszystko działa ok. Jak podłączę go do USB 2.0 na przednim panelu jest ok. Jednak gdy podłączę go do USB 3.0 na przednim panelu to dysk co parę/ kilkanaście sekund łączy się i rozłącza. Nie można skopiować żadnego większego pliku bo się rozłącza. Próbowałem już wszystkiego i dalej nic.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł, że winny jest W8.1, a nie sterownik, dysk, kabel itp. ?

U mnie nie ma żadnych problemów, mam na usb 3.0 dysk i pendrive i obydwa działają na zwykłych portach i niebieskich. Co więcej wreszcie skończyły się dziwne jazdy z W7 ze sterownikiem Intela, gdzie często gęsto usb 3.0 nie chciało działać i dostawałem komunikat w stylu "to urządzenie może działać szybciej jak podłączysz je do usb 3.0".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. oczywiście że nie

 

2. i po czym wnosisz że to wina systemu ?

-kabel łączący mobo z front panelem może być kiepskiej jakości.

-USB3 na front panel może iść z innego kontrolera niż ten z tyłu (nie podałeś jaka mobo)

 

jeżeli na pozostałych portach działa to problemy systemowe można właściwie wykluczyć.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde gniazdo USB ma swój kontroler w chipsecie.

 

Masz poprawnie skonfigurowaną płytę główną i bios ?

 

Mam na myśli sterowniki chipsetu  i opcje w biosie dotyczące USB.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat żeby tu nie śmiecić.

 

Co do szybkości uruchamiania się to u mnie podobnie to wygląda na Win 7 jak i na Win 8.1. Problem tylko taki, że na Win 8.1 trzeba włączyć fast boot by szybko się włączał. A gdy to zrobię nie mogę dostać się do BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...