Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę, że windows image jest read-only - wszystkie aktualizacje są dokonywane poza nim, do osobnego katalogu; z czasem nie dość, że będzie to pożerać coraz więcej CPU i IO dysku (bo będziesz działał de facto na kopii różnicowej - trochę jak snapshot maszyny wirtualnej), to jeszcze miejsca z czasem i tak będzie zajmowało coraz więcej.

 

Nie wiem, czy jest jakieś narzędzie, które pozwala na merge zmienionej zawartości z windows image. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z otoczeniem sieciowym w win 8. Jest sieć, w której są maszyny z XP, Win7 i 8. W Xp i 7 widzę wszystkie komputery w otoczeniu sieciowym, natomiast w win 8 w otoczeniu sieciowym widzę tylko maszyny z win 7, a Xp się nie pokazują. Moge jedynie na 8 w pasku adresu wpisać nazwę lub ip maszyny z XP żeby się dostać do udostępnionych zasobów.

Macie jakiś pomyśl jak to zrobić aby na 8 widziane były komp z XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klonowanie dysku/partycji, to Partition Wizard Home Edition jest fajny.

Backup - kiedyś fajny był Todo Backup, ale z wersji na wersje było coraz biedniej. Obecnie zostało minimum funkcjonalności, ale backup katalogów + klon dysku/partycji do pliku zrobisz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem że W8 nie obsługuje DVD (wmp). Zainstalowanie K-Lite Codec Pack'a nic nie pomogło. Próbowałem VLC ale widzę że ma problemy z menu DVD - nie można wybrać żadnej opcji, odtwarza niczym film. Na internecie nei znalazłem żadnego rozwiązania tego, więc jakiś program polecacie? a najlepiej jak zmusić WMP do odtwarzania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Windowsa 8 na nowo. Wcześniej wszystko było ok. Teraz nie mogę wgrać GTA IV bo muszę wgrać na początku paczki typu Net framewroks itd. a gdy próbuję je wgrać to wyskakuje błąd "w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia" Ramu 8GB, miejsca na dysku ponad 100GB, plik stronnicowy jest. O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczorsj smigam na Win 8.1 Professional VL x64, stad moje pytanko czy sa jakies knyfy na usprawnienie jeszcze tego systemu podobnie jak to bywalo np w Siodemce czy z nim juz sie nic nie robi bo jest tak zbudowany aby smigac jak najlepiej?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale mam kolejny problem mianowicie za Chiny Ludowe nie moge pozbyc sie tego logowania za pomoca hasla. Wkurza mnie to. Probowalem wg neta zrobic to za pomoca komendy WINSTPL czy jakos tak - ta z netu i nie moge tego zrobic. Odpalam kompa i wyskakuka dwa konta i w kazdym musze wpisac haslo aby odpalic na nim winde. Help :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, mianowicie po odpaleniu komendy Uruchom i wpisaniu nowych CMD wyskakuje SOSu ale strasznie male i przy rozdziAle 1920 niestety aby coś odczytać muszę albo miec nos w monitorze albo brać Lupę. Czy jest na to jakiś sposób aby było jak kiedyś czyli normalnie wielkości czcionka itp ?

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam nadzieję na ten wątek. 

 

OS: Windows 8.1 N x64 (6.3, kompilacja 9600)(z Dream spark) BRAK AKTUALIZACJI - celowo wyłączone. Instalowany z Pendrive.

 

Sprzęt (mam od listopada):

Asus n56vv

CPU:Core™ i7 3630QM 

RAM: 16 GB

GPU: GeForce 750M

Dysk1:  OCZ VECTOR 128GB SSD (na nim jest system)

Dysk2: 750GB HDD (jest zamontowany w miejsce czytnika DVD przez kieszeń przejściową SATA)

 

Sterowniki z strony assusa + nvida

Istota problemu:

Konieczność notorycznych irytujących reinstalacji systemu z powodu jego wywalania.

Chronologicznie po pierwszej instalacji win 8.1 pochodził 2 tygodnie przyszła aktualizacja o wadze kilkuset MB, no i podczas niej zwiesił czekałem długo i on sam się zrestartował. Nie mógł się uruchomić nie działało przywracania, no trudno to jeszcze nic tam nie było = reinstalacja. 

Laptop chodzi miesiąc, po wyłączeniu biorę uczelnie chce włączyć żeby wygłosić prezentacje - nie mogę jej otworzyć. Po czym okazało się że nie mogę żadnego pliku exe uruchomić po za wyjątkiem notepada i internet explorera. Na podstawie komunikatu błędu dowiedziałem się że NetFramework się wysypał, próby naprawy nic nie dały, znów reinstalacja i rosnąca irytacja

Po trzeciej reinstalacji sprawdziłem dysk SSD programem HD Tune Pro - z opisu pamiętam że było wszystko ok (mogę ponowić test jeżeli wyniki coś mogą pomóc). Myśląc że wszystko działa myliłem się po 2 dniach jak skoczył aktulizacje - nie mógł wstać

Reinstal 4 - wyłączam aktualizacje. Na następny dzień po uruchomieniu jeszcze przed uruchomieniem systemu biały komunikat na czarnym tle z prośbą o umieszczenie płyty instalacyjnej albo ponowne uruchomienie, to naciskam ctrl+alt+delete i udaje się uruchomić. Dobra działa mi Word i Foxit reader - mogę pisać mgr. Przychodzi potrzeba zainstalowania Matlaba - nie ruszy, no dobra to zmiana planów, skończę w 100% opracowanie teoretyczne, wtedy reinstalacja.

Reinstal 5 - działa matlab, a minęło pół roku - może wreszcie microsoft zrobił coś z tymi aktualizacjami - instaluję i wszystko ładnie chodzi. Na następny dzień bach nie może wstać system prosi o płytę instalacyjną (daje mu pendrive'a) - resety nic nie dają. Próbowałem naprawić system i wtedy zdziwił mnie komunikat "dysk jest zablokowany". No to wyłączam, rozkręcam laptopa sprawdzam czy jakims cudem się nie poluzował dysk dla pewności wpinam go jeszcze raz i skręcam do całości - to nie to. No to reinstal - tym razem nie chcą wskoczyć sterowniki producenta od ustawienia opcji zasilania - pojawia się komunikat że działają one tylko na sprzęcie Asusa i tu nie będą działać, a i też sterowniki od klawiatury odmówiły posłuszeństwa (to sprawdzam po tym czy reaguje na polecenie podświetlenia)

No to reinstalacja (już 7) ok sterowniki przeszły, office jest, matlab jest. Mogę robić mgr dalej, aktualizacje wyłączone. Aktualizacje są wyłączone.Tylko co - czy mogę wyłączyć laptopa i mieć pewność ze jutro się nie zepsuje?. Irytująca jest ilość czasu jaką tracę na tą notoryczną reinstalację. Czy to kwestia tylko OS, czy mogę mieć problem z sprzętem (podejrzewam SSD - jak wtedy go sprawdzić żeby być pewnym). 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? 

 

To co za każdym razem zmieniam po instalacji systemu:

kontrola konta użytkownika - wyłączam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, pierwsze słysze by tak sie sypało, no ale wszystko możliwe.

Jak już sie bawisz to po reinstalu zapuść se combofixa i zobacz czy cos nie wywali, bo a nuż masz zawirusowanego penka i co reinstall syf sie przykleja...

Dla mnie to wygląda na jakiś błąd sprzętowo/sterownikowy na linii bios/ssd/sys lub właśnie wirus/malware. Jak 1 opcja- chyba pozostaje zareklamować towar ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dysk się sypie... bo chyba nikt nie jest tak pechowy, żeby 4x pod rząd złapać tak samo wirusa. Spróbuj postawić na talerzowym i zobaczyć, czy przez dwa tygodnie będzie spokój - najwyżej sobie go przeniesiesz na SSD później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem ComboFix (msuaiłem w tym celu wyłączyć avasta bo to blokował), ale ten się nawet nie uruchomi

mam komunikat że ComboFix nie uruchomi się w trybie kompatybilności i teraz się zamknie.

 

Błąd sterowników/bios. Czy bios trzeba specjalnie ustawić do dysku SSD? 

 

Instalacja na dysku HDD - jeśli jeszcze raz się wysypie, bo teraz działa, (ale to też będzie ustawienie 2xHDD bo tego jednego nie mogę sformatować - magisterka), no i wtedy SSD na gwarancję.

 

Chyba to faktycznie będzie dysk bo dziś pojawił mi się komunikat:

"Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku WSClient.dll 

WSClient.dll nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32."

I to tak z nie wiadomo skąd bo po około 5 minutach od uruchomienia gdzie korzystałem tylko z opery.

Edytowane przez Krzysiek2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam win8 na laptopie i konto w microsoftcie, kupiłem drugi system na stacjonarny i teraz pytanie: czy mogę się "podpiąć" pod istniejące konto z drugą 8ką czy muszę zakładać nowe ?

 

z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

edit:

dzięki radier

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dysk na gwarancję - dziś odebrałem serwis napisał:
Odmowa naprawy - brak usterki

Komentarz decyzji - aktualizacja firmware, testy ok.

 

 

Jeżeli to nie dysk, to czy muszę się liczyć z oddaniem laptopa na gwarancję?. Ten dysk nie był standardowo w laptopie. Gdzie może być coś nie tak?.

Instaluję system na tym zwróconym SSD licząc że aktualizacja firmware zdziała cuda i dysk przestanie gubić dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nietypowy problem. Znajomemu w kółko resetuje się komp, to jest info jakie od niego dostałem:

 


Debug code ndis driver
taką nazwę błędu wyświetla komputer i non stop uruchamia się awaryjnie ale nie włącza systemu.

 

Komp to MSI B85M-G43, i5 4460, 2x4GB Crucial Ballistix, Asus GTX660, Crucial M500, WD Blue 500GB, Corsair VS 450W, karta Wifi najprawdopodobniej TP-LINK TL-WN822N. System Windows 8.1 Update.

 

Jutro do niego jadę to będę wiedział więcej, a póki co czy ktoś się może spotkał z takim problemem i wie jak to ugryźć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wygląda jakby sterownik był np. nie do tej wersji OS, i nie działał z tą wersją NDIS, która jest w 8.1

W awaryjnym odinstalować wszystkie sieciówki (wifi, eth) i zainstalować ponownie upewniając się, że są do 8.1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość kupienia Windows 8 po okazyjnej cenie, więc postanowiłem skorzystać. Użyłem agenta migracji z W7 i powiem szczerze, jestem pod wrażeniem wszystko działa bez najmniejszych zająknięć. Aplikacje mają wszystkie pierwotne ustawienia, ba nawet nic nie musiałem reinstalować. Wielki + dla Microsoftu :)

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 9 który wyjdzie możliwe że w październiku będzie miał menu start.

Ciekawi mnie co zrobią internetowi ewangeliści windows 8, zachwalający brak menu start:

 

a) przeproszą samych siebie i zaczną używać menu start

b) będą szli w zaparte i usuną menu start z windows 9 by przypominał 8

 

Cokolwiek by nie zrobili, byli w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W W8 nie brakuje menu start, tylko jest lepsze i czytelniejsze menu start. Ale rozumiem i szanuję, że internetowi ewangeliści Windows 7 będą go używali do 2020r. podając przy tym najprzeróżniejsze (nieprawdziwe) argumenty przeciw nowszym wersjom.

Skoro wyraźnie nie zależy Ci na m.in. poprawionej wydajności, szybkości uruchamiania, natywnej obsłudze USB 3.0, UEFI (domyślnie, nie opcjonalnie) i najważniejszą różnicą dla ciebie jest UI to dlaczego używasz Windows 7 a nie Vista? Menu start jest "po staremu" a jak sobie przypominam Vista miała jakieśtam dodatki (m.in. sidebar, "żywe tapety" itp.) usunięte w późniejszej siódemce, wręcz ktoś mógłby wręcz stwierdzić, że to był najlepszy Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spytam inaczej. Kto o zdrowych zmysłach zostanie przy W8.x jeśli MS udostępni za darmo upgrade do windows W9 posiadaczom serii W8.x ? Kto z tych osób które ugradują system będzie ukrywał normalne (nie kafelkowe) menu start?

 

A co do Visty nikt normalny tego nie używa skoro jest W7. (tak są wyjątki)

Bądźmy szczerzy te 10% które ma W8.x na rynku to głównie właściciele laptopów którzy dostali ten system  z komputerem.

 

katogeno skoro W8 jest taki super to czego rynek IT olewa ten system ? czego wolny rynek nie wymusił popularności tego wspaniałego systemu ?


Zobaczycie że W9 w pół roku przegoni z kretesem popularność 8.


Właściciele W7 nie będą go używać do 2020, uwierz mi. Większość z nich masowo przejdzie na W9 całkowicie olewając 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto o zdrowych zmysłach zostanie przy W8.x jeśli MS udostępni za darmo upgrade do windows W9 posiadaczom serii W8.x ? Kto z tych osób które ugradują system będzie ukrywał normalne (nie kafelkowe) menu start?

Moim zdaniem nie ma większej różnicy między starym i nowym menu start. Jeśli takowa istnieje to na plus nowego, ale jak dalej piszesz, konsument dyktuje warunki i prędzej czy później Windows wróci do starego.

A co do Visty nikt normalny tego nie używa skoro jest W7. (tak są wyjątki)

Kilka miesięcy temu z nudy zainstalowałem sobie Vistę w wirtualnej maszynie i doszedłem do wniosku, że Microsoft jest mistrzem marketingu, bo dwa razy sprzedał niemalże identyczny system - jak wcześniej pisałem siódemka ma nawet mniej "bajerów" niż Vista. Pozwolę sobie wspomnieć o badaniu "Mojave", w którym mniej więcej wyszło, że badani, którzy wiedzieli, że używają Visty na wszystko narzekali, a ci co nie wiedzieli, wszystko chwalili.

Bądźmy szczerzy te 10% które ma W8.x na rynku to głównie właściciele laptopów którzy dostali ten system  z komputerem.

Ja używam W8, bo mam za darmo w ramach MSDNAA i jestem zadowolony z użytkowania. Natomiast gdybym nie miał Windowsów za darmo, czy to w ramach MSDNAA czy pospolitego piractwa, to używałbym Visty do tej pory, serio.

skoro W8 jest taki super to czego rynek IT olewa ten system ? czego wolny rynek nie wymusił popularności tego wspaniałego systemu ?

Jak napisałem wyżej nie ma żadnego istotnego powodu do przesiadki na ósemkę, ale nie było też takowego dla siódemki a jednak odniosła ogromny sukces.

 

Anegdota:

Kiedyś psor od rysunku, taki wzorcowy amerykański konsument (dla mnie), niezbyt inteligentny, podatny na manipulację mediów, reklam itp., kazał nam używać starszego AutoCAD-a bo ten nowy "nie jest nadzbyt udany". Ktoś zapytał dlaczego no i odpowiedź była tak ogólnikowa jak wróżba z EzoTV: że taki trochę mniej wydajny, bardziej zasobożerny, interfejs trochę zagmatwany i tak jak kręcił i kręcił coraz głębiej tonąc w braku argumentów, powiedział, że "no wiecie, to jak z windowsami, że jeden jest dobry, następny jest gorszy, a potem znowu jest dobry itp.". Mówił to to śmiertelnie poważnie, a był to chyba właśnie początek dominacji "siódemki", i oczywiście większość sali, i sam doktor zgodzili się, że ta Vista to taka nieudana była, ale na szczęście już jest Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...