Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie ma większej różnicy między starym i nowym menu start.

 

Moim zdaniem jest zasadnicza. Właśnie przez to menu start W8 nigdy dominować nie będzie.

Zobaczysz że jak wyjdzie 9 i dostaniesz go z MSDN za darmo to od razu usuniesz 8 z dysku i już do niej nie wrócisz.

 

Windows 8 to twór który powstał jako efekt rozwoju urządzeń mobilnych. Microsoft stara się zrobić jeden system pod wszystko, zapominając ze jeden rozmiar nigdy nie będzie pasował na wszystkich.

Spartańskie kolory jakby ktoś zrobił w paincie. Próba wciskania ludziom interfejsu w stylu dotykowym tam gdzie króluje mysz i klawiatura. To jest absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

 

Przepraszam że odbiegne od tematu ale od kilku tygodni jestem posiadaczem podstawowego Win.8 i mam dość dziwne problemy. System raz włącza się szybko (10sek.) a raz trochę dłużej (20sek.). Czy tak powinno być?

Moim drugim problemem jest zacięcie które występuje najczęściej po uruchomieniu systemu jakieś kilka sekund (myszka chodzi ale w nic nie można kliknąć) czy ten problem też jest normalny w tych systemach?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spytam inaczej. Kto o zdrowych zmysłach zostanie przy W8.x jeśli MS udostępni za darmo upgrade do windows W9 posiadaczom serii W8.x ? Kto z tych osób które ugradują system będzie ukrywał normalne (nie kafelkowe) menu start?

To zależy, co jeszcze MS zrobi w ramach W9. Jeżeli nic poza zmianami w UI, które i tak olewam, to ja zostanę na 8.1

 

Bądźmy szczerzy te 10% które ma W8.x na rynku to głównie właściciele laptopów którzy dostali ten system  z komputerem.

 

katogeno skoro W8 jest taki super to czego rynek IT olewa ten system ? czego wolny rynek nie wymusił popularności tego wspaniałego systemu ?

1. Ja kupiłem upgrade do 8.1, bo ten system w wielu aspektach jest lepszy od 7 - ma tylko odpychający i niepraktyczny dla desktopów/notebooków interfejs graficzny. Praktycznie wszystko ine to krok do przodu.

 

2. Rynek IT nie olewa, bo w dużej mierze nie może. Spora część 'rynku IT' pracuje w ramach licencji SPLA, a w ramach tej licencji MS nie oferuje już W7 od ponad roku. PS. Jaki wolny rynek? Nie zauważyłeś, że w dziedzinie systemów operacyjnych nie ma wolnego rynku? <rotfl>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś strzeli. Kupiłem nowy dysk SSD i chciałem zainstalować Win 8.1 na czysto. Jako, że nie mam napędu optycznego, musiałem skorzystać z pena USB. Wrzuciłem obraz iso poprzez Windows 7 USB DVD Download Tool, odłączyłem wszystko co zbędne (został tylko SSD i pen), ustawiłem tryb dysku na AHCI, primary boot na ssd, odpaliłem instalator i szło gładko do momentu wyboru partycji do instalacji. Bez względu na to co zrobię (czy zostawię bez tworzenia partycji, czy stworzę nową itd.) instalator stwierdza, że 'Nie mogliśmy utworzyć nowej partycji ani zlokalizować istniejącej'. Na tym zabawa się kończy i choćbym wyszedł z siebie i stanął obok to nic nie jestem w stanie zrobić. Doszło do tego, że zrobiłem bootowalnego pena Rufusem, ale dalej to samo. Zabawa partdiskiem nic nie daje, bo nawet jak ręcznie utworzę partycję to i tak wyskakuje mi ten sam komunikat. Zmiana pena nic nie daje również. Dysk jest normalnie wykrywany, jak podłączę go jako drugi dysk to normalnie działa. Jakieś sugestie? Bo w tej chwili mam ochotę wywalić dysk przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat wyskakiwał, jeżeli dysk miał tablicę partycji GPT, zaś bootowanie jest BIOS - bądź chyba gdy bootowanie jest UEFI a tablica partycji MBR. Sprawdź, jak masz. Instalator windows nie jest w stanie sobie z tym poradzić.

Hint: usunięcie wszystkich partycji nie zmienia typu tablicy partycji, w gparted masz to w menu Urządzenie/Device. W diskpart są to polecenia convert gpt i convert mbr.

Jeżeli nie planujesz partycji większych, niż 2TB, wyłącz UEFI i zrób MBR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat wyskakiwał, jeżeli dysk miał tablicę partycji GPT, zaś bootowanie jest BIOS - bądź chyba gdy bootowanie jest UEFI a tablica partycji MBR. Sprawdź, jak masz. Instalator windows nie jest w stanie sobie z tym poradzić.

Hint: usunięcie wszystkich partycji nie zmienia typu tablicy partycji, w gparted masz to w menu Urządzenie/Device. W diskpart są to polecenia convert gpt i convert mbr.

Jeżeli nie planujesz partycji większych, niż 2TB, wyłącz UEFI i zrób MBR.

Konwertowanie do mbr lub gpt (próbowałem oba) nic nie daje, dalej wyskakuje ten sam komunikat. Kasowanie, konwertowanie, ustawianie ręczne partycji nic nie daje. UEFI nie mam, bootowanie z BIOSu. Chyba jednak będę musiał wyczarować napęd DVD i w ten sposób spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli usunięcie partycji tak, że w instalatorze masz ullocated space dalej wywala ci błąd? W senesie, że w diskparcie nie tworzysz partycji wogóle po prostu (select disk x, clean, exit) i instalujesz na unlocated? Konwertowanie do mbr też nic nie daje... W sumie nie wiem w czym może być problem. Może spróbuj firmware dysku zaktualizować jak jest? Przepnij dysk pod inny port sata?(a może się uda?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli usunięcie partycji tak, że w instalatorze masz ullocated space dalej wywala ci błąd? W senesie, że w diskparcie nie tworzysz partycji wogóle po prostu (select disk x, clean, exit) i instalujesz na unlocated? Konwertowanie do mbr też nic nie daje... W sumie nie wiem w czym może być problem. Może spróbuj firmware dysku zaktualizować jak jest? Przepnij dysk pod inny port sata?(a może się uda?)

Mam na płycie głównej 4 porty SATA które mogą być ustawione na działanie w trybie AHCI i na każdym z nich ten sam błąd. FW dysku najnowsze, bios płyty również. Ustawienie portu SATA na IDE daje taki sam efekt. Zmiana kabla SATA nie przynosi efektu. Zmiana pena z instalką też nic nie daje. 

 

Gdy instalator daje wybór partycji do instalacji to nie ma znaczenia czy pozostawię wszystko nieprzydzielone, zrobie nowa partycję kreatorem instalatora, zrobię ręcznie w diskparcie, usunę ręcznie i wyczyszczę w diskparcie, za każdym razem wyskoczy ten sam błąd. Co ciekawe, dysk jest w pełni sprawny, podłączony jako slave pod zwykłym HDD z systemem normalnie działa, mam pełen dostęp, nie wywala żadnych błędów i mogę na nim różne operacje przeprowadzać. 

 

Instalka Windowsa jest oryginalna, MSDNAA. Myślałem, że to błąd samej instalki więc zassałem ją drugi raz, wersja 64bit, wciąż to samo. Nawet instalator ściągnięty bezpośrednio ze strony MS dał taki sam błąd.

 

Niedługo wskoczy do mnie znajomy z napędem optycznym i zobaczę czy w ten sposób pójdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj testowo pociągnąć inny obraz, jeżeli to był pl, to najlepiej nie-pl. Niestety wersje polskie są bardzo często zabugowane.

Ściągnąłem obraz w wersji EN, nic to nie dało jak puściłem go z pena. Właśnie nagrywam obraz na DVD i zobaczymy.

 

EDIT z płyty przeszło dalej, przydzieliło partycję i właśnie się instaluje  :damage_wall:

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem z instalacją Win 8.1 z pendrive'a, choć sam problem wyglądał inaczej niż u el_gringo_dado. Rozwiązaniem, które znalazłem w sieci, okazało się sformatowanie pen'a według tej instrukcji (po angielsku):
 

 

 

 

To create a bootable USB flash drive
 
1.     Insert a USB flash drive into a running computer.
 
2.     Open a Command Prompt window as an administrator.
 
3.     Type diskpart.
 
4.     In the new command line window that opens, to determine the USB flash drive number or drive letter, at the command prompt, type list disk, and then click ENTER.
        The list disk command displays all the disks on the computer. Note the drive number or drive letter of the USB flash drive.
 
5.     At the command prompt, type select disk <X>, where X is the drive number or drive letter of the USB flash drive, and then click ENTER.
 

6.     Type clean, and the click ENTER. This command deletes all data from the USB flash drive.
 

7.     To create a new primary partition on the USB flash drive, type create part pri, and then click ENTER.
 

8.     To select the partition that you just created, type select part 1, and then click ENTER.
 

9.     To format the partition, type format fs=ntfs quick, and then click ENTER.

 

            Important

            ---
            If your server platform supports Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), you should format the USB flash drive as FAT32 rather than as NTFS. To format the partition as FAT32, type format fs=fat32 quick, and then click ENTER.

 

10.   Type active, and then click ENTER.
 

11.   Type exit, and then click ENTER.
 

12.   When you finish preparing your custom image, save it to the root of the USB flash drive.

 

 

 
Źródło: Create a Bootable USB Flash Drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El_gringo, musisz podać sterownik do kontrolera sata. Wiem jak idiotycznie to brzmi w erze nowego sprzętu i przy Win8 ale tak jest. Ogólnie to jakieś przekleństwo dziwne. Pierwsza taka sytuacja w pracy mi się zdarzyła niedawno. Na 300 szt. laptopów DELLa i kilkanaście różnych modeli (starocie na C2D i nowsze na i5) waliło tym samym co u Ciebie błędem. Ostatnio doszedłem do tego, że po podaniu drivera da radę polecieć dalej z instalacją. Tragedia zaczyna się jednak gdy spróbowałem zrobić to na innej sztuce tego samego modelu i już podanie sterownika nie pomogło... O_o SIC!

U mnie sprawa dotyczyła obrazów modyfikowanych przez MalcolmaX. Czysta instalka śmiga. Stąd wpadłem na pomysł sterownika sata. Ale tak samo, z płyty instaluje się bez problemu.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El_gringo w sumie widze, że ci się udało ale znalazłem w internecie (nie mogę znaleźć teraz gdzie), że ten błąd w win8 czy win7 może być wywoływany jeżeli po prostu masz podłączone urządzenie pod usb (w szeczgólnośći bootowalny pendrive). Niektórzy radzili sobie podłączając i odłączając pendriva w instalatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

El_gringo, musisz podać sterownik do kontrolera sata.

Doszedłem w pewnym momencie do tego samego wniosku, ściągnąłem sterownik od producenta i próbowałem go podać, gdy miałem możliwość (tj. przy ustalaniu partycji do instalacji), ale wciąż wyskakiwało to samo. 

 

 

 

Niektórzy radzili sobie podłączając i odłączając pendriva w instalatorze.

Też znalazłem takie sposoby, niestety u mnie nic nie dały. Kiedy odłączyłem pena wyskakiwał komunikat, że nie można zainstalować systemu ponieważ nie ma jego obrazu, a gdy podłączyłem ponownie i odświeżyłem - błąd dot. partycji. 

 

Do stworzenia pena najpierw użyłem Windows 7 USB DVD Download Tool, potem Rufusa, ale za każdym razem efekt był ten sam. Na obrazie płytki w wersji EN było dokładnie to samo. Następnie wypaliłem płytkę z obrazem PL i odpalając z DVD poszło przy pierwszej próbie bez żadnego błędu, a system lata jak wściekły na SSD.

 

Nie wiem czy to przypadkiem instalator nie jest tu winny. Mam takie wrażenie, że gdy uruchamiam go z pena, on sobie myśli że na tym samym penie chce zainstalować gotowy system kompletnie olewając dysk i wywala komunikat, że nie może utworzyć partycji, no bo w sumie nie ma jak. Natomiast instalując z płytki, instalator wykrywa, że płyta jest tylko do odczytu i automatycznie wybiera dysk i nie robi problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT z płyty przeszło dalej, przydzieliło partycję i właśnie się instaluje  :damage_wall:

Sorry, że Cię jeszcze pomęczę... coś mi się przypomniało, zadzwoniłem wczoraj do kumpla z pracy i miał taki sam problem przy instalacji 2012R2 z pendrive na SSD (samsung evo bodajże)

1. Ten DVD, którego podpiąłeś, był na USB czy sata/ide?

2. Wcześniej, jak instalacja nie szła - miałeś jakieś dyski nie-sata podpięte do kompa w czasie instalacji?

Bo przychodzi mi do głowy taka przyczyna, że setup nie dał rady, bo nie załadował jakiegoś sterownika, który potrzebny byłby do obsługi dysku - i np. obsługiwał go jak normalną pamięć flash. A po podpięciu dvd sata/pata już go ładował - dla obsługi napędu optycznego, ale przy okazji obsługiwał i dysk.

Jeżeli teoria byłaby prawdziwa, to po podpięciu DVD sata(lub jakiegoś HDD) instalacja z bootowalnego pendrive też powinna pójść. Jeżeli to faktycznie to, to jak wrócę z urlopu, zgłoszę to na MS premiere support - może w 2023r. to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Ten DVD, którego podpiąłeś, był na USB czy sata/ide?

SATA

 

 

 

2. Wcześniej, jak instalacja nie szła - miałeś jakieś dyski nie-sata podpięte do kompa w czasie instalacji?

Podłączony był dysk SSD na SATA i bootowalny pen na USB, nic więcej (nie licząc oczywiście klawiatury i myszy, obie USB)

 

 

 

Bo przychodzi mi do głowy taka przyczyna, że setup nie dał rady, bo nie załadował jakiegoś sterownika, który potrzebny byłby do obsługi dysku - i np. obsługiwał go jak normalną pamięć flash. A po podpięciu dvd sata/pata już go ładował - dla obsługi napędu optycznego, ale przy okazji obsługiwał i dysk.

Jest i taka możliwość. Prawdę mówiąc, nie chce mi się tego sprawdzać skoro system jest już zainstalowany i działa, ale jeśli to byłoby faktycznie przyczyną, to IMO jest to dość poważny bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że wersję trial można przedłużyć rearm'em maksymalnie 3x, a u mnie niestety tylko raz zadziałało. Jest jakiś sposób na w miarę legalne ominięcie tego? :) chciałbym doczekać już do windowsa 10, albo przynajmniej jakiejś oficjalnej informacji, czy z boxa win8 będę mógł się bezpłatnie przesiąść na nowy system. Edytor rejestru i zmiana skiprearm na 1 też niestety nie działa.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuje sobie, poczytaj. W windowsie 7 niektórzy przedłużają triala po 10x. Na ósemce okres próby też teoretycznie powinien dać się wydłużyć do 3x (po 90 dni), ale u mnie coś nawaliło i tylko raz wydłużyło.

 

btw ogarnij co oznacza słowo "awanse" ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z laptopa serii HP ProBook zarówno w pracy jak i do celów prywatnych.
Podczas pierwszego uruchomienia mogłem wybrać win7 / win8 pro

Wybrałem win8 z nadzieją że aktualizacja do 8.1 która pojawi się na dniach przyniesie pasek startu...
Okazało się że nic takiego nie nastąpiło, musiałem zakupić apke startisback.
Czy jestem zadowolony? W sumie to tak, przyzwyczaiłem się do nowego, ładniejszego systemu, startisback pozwala na normalną pracę.
Ponieważ w pracy często instaluję różne rzeczy na próbę mam już zamulony system i czeka mnie recovery - wybiorę znowu win8 + startisback  :wink2: 

Na win10 chętnie bym się przesiadł w ramach darmowej aktualizacji ze względu na kilka pulpitów i "fabryczny" pasek startu (choć nie wiem jak się będzie sprawdzał) ale wiadomo że nic za darmo się nie dostanie.

Gdyby chociaż była możliwość odpłatnej aktualizacji za jakieś no nie wiem 100 zł to bym się pewnie skusił ale kupowanie nowej windy odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem laikiem jeśli chodzi o laptopy, to mam takie pytania:
- Czy wybierając w recovery opcję "reset your pc" czyszczona jest jedynie partycja z windowsem czy druga partycja utworzona przez użytkownika również zostanie wyczyszczona? Tutoriale mówią, że komputer zostaje przywrócony do stanu fabrycznego, więc nasuwa mi się podejrzenia że cały dysk zostanie wymazany (poza partycją recovery oczywiście).

- Czy po wgraniu systemu od nowa za pomocą recovery trzeba go jakoś aktywować czy system będzie pre-aktywowany? Czy może to zależy od czegoś?
- Czy jeśli partycja recovery ma wielkość 22GB to oznacza, że jest na niej obraz systemu windows i nie będę potrzebował żadnego dysku dvd żeby zainstalować system od nowa? Laptop jest pochodzenia UK i nie ma dołączonego do niego żadnego nośnika, nigdzie na obudowie nie ma naklejki z kluczem Windows, koleżanka go kupiła od znajomego zza granicy.
- Jako że laptop jest zza granicy, jest po angielsku. Próbowałem w panelu sterowania w opcjach języka pobrać paczkę spolszczającą ale pokazuje się komunikat, że instalacja "takiej i takiej aktualizacji" się nie powiodła - jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...