Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem właściciela na siebie i wyskakuje teraz: " Uzyskaj uprawnienia od S1/S w celu wprowadzenia zmian w tym folderze."

 

S1 to nazwa kompa a S nazwa użytkownika.

 

Dla każdego folderu spróbuj nadać sobie "pełną kontrolę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowszego VirtualBox i prubuje zainstalowac na nim Windows 8. Za kazdym razem instalacja przerywa sie w roznych punktach (49%, 98%,...), podobnie bylo z Ubuntu 11.10. Objaw jest taki jakby program sie zawieszal chociaz mozna go zamknac bez problemu. Niekiedy pojawia mi sie komunikat "dpc watchdog violation" Czy jest na to jakas rada?

 

Instaluje to na Win7 Home Premium, Intel Core i5, 8GB Ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej złe ustawienia maszyny wirtualnej, spróbuj instalować np. dla jednego rdzenia i bez sieci. Trzeba pokombinować, ale w końcu powinno pójść.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej złe ustawienia maszyny wirtualnej, spróbuj instalować np. dla jednego rdzenia i bez sieci. Trzeba pokombinować, ale w końcu powinno pójść.

 

To nie byla wina ustawien maszyny wirtualnej. Nie chciala u mnie dzialac najnowsza wersja VirtualBox. Zainstalowalem starsza i wszystko dziala jak nalezy. Windows 8 zainstalowany Edytowane przez damian34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie poza tym, że "w lutym 2012" nie pojawiło się nowe, dokładniejsze info.

 

Wymagania wobec tabletów na których ma pracować Windows 8:

 

http://kopalniawiedzy.pl/Windows-tablet-Microsoft-wymagania-sprzetowe,14968

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekaw tego nowego Windowsa. Ciężko mi będzie się przerzucić na Win8 o ile będzie tego wart. Windows 7 sprawuje się bardzo dobrze. Szybki i stabilny. Na tyle dobrze że już całkowicie się pozbyłem XP'ka. Jak Windows 8 będzie tak samo stabilny i przy tym szybszy. Zabierał mniej lub tyle samo zasobów i oferował większą wygodę, i nowe rozwiązania, to jest się nad czym zastanawiać. Na razie Win7 mi wystarcza. I długo będzie jeszcze wspierany przez znane aplikacje. Tak więc nie ma co się spieszyć. Na razie to taka ciekawostka będzie tak jak zresztą to było z Windows 7. Zanim zmieniłem system czekałem prawie rok cztając opinie. No i czynnikiem tu był też DX11 i zakup GTX 460. Tu raczej tak szybko to nie nastąpi. Ale kto wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia zwykłego, domowego użytkownika dobrze obeznanego z Siódemką - przesiadka nie będzie kuszącym rozwiązaniem. Po co zmieniać system, który pracuje bez zarzutu? Jeśli wymagania sprzętowe będą na poziomie Siódemki lub mniejsze to będzie to opcja posiadaczy XP/Visty. Ale i tak gro licencji będzie sprzedawanych wraz z nowym sprzętem, dojdą tablety, smartfony. Nieoficjalne informacje o następcy WP7 mówią o wymogu posiadania dwurdzeniowego procesora o taktowaniu 1,5 GHz - Windows 8 dla ARMa ma mieć takie wymagania.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na stacjonarce używam Visty, gdyż przy 7GB RAM całkowite wyłączenie pliku wymiany jest możliwe i działa bez zarzutu. Na Win 7 podobno zrobić tak nie można, a poza tym wygląd paska zadań, czy menu bardziej podoba mi się z Visty (jest cieńszy, przez co górna krawędź przeglądarki Opera wygląda zdecydowanie lepiej).

 

1. Podobno, to Bin Laden nie żyje. Natomiast wyłączenie pliku wymiany w Win 7 jest na pewno możliwe i także działa bez zarzutu. W najgorszym przypadku ustawiasz 16MB, które i tak nie jest wykorzystywane.

2. Pasek zadań można w Win 7 zrobić taki cienki na w Viście i służy do tego opcja "użyj małych ikon" w jego właściwościach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 4 miesięcy mam całkowicie wyłączony plik wymiany i w zasadzie to nie odczuwam żadnej róznicy. System ładuje się tak samo szybko. Podobnie jaki i aplikacje czy też działanie gier nie uległo poprawie/pogorszeniu. Nie wiem skąd te stwierdzenie. Co do WIn8 to dla mnie póki co strata pieniędzy. Mam stabilny i naprawdę szybki system. Wszystko działa jak należy, więc nie widzę sensu przesiadki, ale nie chcę sie powtarzać. Jedyne co by mnie zmusiło to jakaś gra wydana tylko na Win8 a to prędko nie nastąpi. O ile w ogóle nastąpi i gra będzie warta przesiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystykę bym widział na zasadzie wyboru schematu kolorów np. beż-oliwka, róż-purpura, błekit-fiolet itd. Generalnie ten koncept sprawia, że Windows wygląda atrakcyjnie na fabrycznym ustawieniu a metro wydaje się realnym interfejsem na desktopie a nie siłowym portem interfejsu z WP7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam pierwszy powazny problem. CCC nie dziala, a dopkladnie dostaje komunikat ze nie mozna uruchomic bo nie ma nic do ustawiania <lol> nie dziala MSI afterburner i nie moge zmniejszyc taktowania karty ani zwiekszyc obrotow a moja stara grafika wymaga tego zeby w ogole dzialac ^^ mam srty na calym ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help deski i pracownicy z pewnością będą zachwyceni "Windows Phone like" interfejsem ;)

 

Menu Start Visty i wstążkowe menu Office'a 2007/2010 niejednego wprowadzały w konsternację.

 

Kiedyś nieźle uśmiałem się gdy niejaka Amerykanka usilnie starała skasować szary napis "Password" przed wpisaniem hasła podczas logowania gdy wdrożyliśmy Vistę ^^

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej zabawie Win 8 stwierdzam, że to UI jest przygotowane do tabletów i monitorów dotykowych. System może i do domu fajny. Ale w firmie stanowczo nie, zero wygody użytkowania systemu, multitasking nie istnieje. Mam nadzieję, że feedback będzie odpowiedni od użytkowników i M$ grzecznie da opcję włączenia normalnie start menu i wyłączenia w pizdu metra.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam to metro nawet przypasowało. Wywaliłem stamtąd oryginalne skróty majkroszitu i dodałem swoje własne i teraz po jednym kliknięciu na klawie mam wszystkie aplikacje i ustawienia jakich mógłbym użyć i używam :) a też z początku byłem na nie.O dziwo miał w standardzie wszystkie sterowniki do mojego wiekowego lapa.Jedynie grafikę musiałem dociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Metro wymaga oswojenia się z nim. Ale inna rzecz trochę dziwnie wygląda np. Internet Explorer uruchamiany prosto z Metra wgląda tak ascetycznie jak ten z Windows Phone 7. Z kolei IE10 uruchamiany z poziomu Pulpitu i paska zadań ma klasyczny, dobrze znany interfejs. Takich przykładów jest sporo - odbieram to jako niekonsekwentne działanie. Remote Desktop też nie przepuścili...

 

Powinni pozostawić przycisk Start - celowanie raz w jeden dolny róg potem w drugi i czekanie aż pojawi się albo Start albo ten panel boczny.

 

 

Króciutka recenzja Ósemki na portalu "Microsoft-friendly" :)

 

http://www.dobreprogramy.pl/Quo-vadis-Windows-8,Aktualnosc,30575.html

 

 

Na mój gust podczas instalacji Windows'a 8 powinien być ekran wyboru: Metro albo Aero. Przy czym wersja Ósemki dla tabletów powinna być dostępna przede wszystkim z Metrem tak jak w przypadku smartfonów. To podobny pod kątem zastosowań sprzęt i w tych przypadkach taki ascetyczny interfejs pasuje bardzo dobrze. Metro pasuje idealnie pod palce, ale pod kursory to tylko Aero :)

 

Co roku Jabłuszko wydaje ten sam prostokąt z zaokrąglonymi rogami i klientów im nie brakuje - więc i Microsoft powinien pozostawić Aero z ewentualnymi optymalizacjami, a skupić się w zamian na rozwijaniu funkcjonalności i wdrażaniu nowych technologii.

 

PS. Cieszy obsługa PDFów (Reader), nie trzeba doinstalowywać Adobe Readera :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Metro na moje funkcjonuje (chociaż nie bawiłem sie dogłębnie smartfonem z Windowsem), jak właśnie w smartfonie. Po wejściu w jakąkolwiek aplikację z poziomu Metro nie można z niej w sposób cywilizowany wyjść, tylko cofać w rogu ekranu na start? Albo nie umiem. Dla przykładu jest sobie kafelka Camera. Wchodzę, to włącza mi się obraz z kamerki (niczym w telefonie) i nie mogę tego zamknąć całkowicie by nie działało w tle prócz kill task w menadżerze zadań :unsure: Czy jestem tak głupi, że nie widzę? Jeśli to ma tak działać to podziękuję.

Tak samo mi się rzuciło w oczy o czym Grimlock pisze. IE można uruchomić z poziomu pulpitu jak i Metra, wyglądają skrajnie inaczej a to wciąż ten sam program. Mam sobie wybrać jak mi lepiej? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem taki, że chcę dodać kilka programów do autostartu, a nigdzie go nie widzę. W poprzednich systemach w menu start było, a tutaj...

 

Wie ktoś może jak zrobić tak, aby aplikacje startowały z systemem?

 

Co prawda używam hibernacji i nie mam problemu raz na jakiś czas je odpalić ręcznie, ale po co się męczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...