Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się przymierzam do przesiadki na W8 głownie przez brzydkie zagranie ze strony Intela (sterowniki obsługujące TRIM w RAID0 dostępne są tylko dla W8) choć mam zamiar upodobnić go do W7 najbardziej jak do możliwe, czyli dodać Menu Start (tu jest kilka programów - polecacie któryś w szczególności?) pozbyć się całkowicie Metro czy jak to się teraz nazywa Modern UI na starcie (wiem że się da choć nie wiem jeszcze jak ;) ). A sam system jeśli chodzi o wydajność i prędkość pracy to akurat tutaj zdobywa same pochlebne opinie więc pewnie nie będzie bardzo źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ostatnie cccp i k-lite dają radę. Tylko k-lite daje prawidłową obsługę dxva. I w mega jest od razu real

 

Teraz mam taki pytanie: wiecie może jak przejrzeć pełną ofertę sklepu? Czasami udaje mi się znaleźć linka do przeglądarkowej wersji strony danej aplikacji, ale normalnie przeglądać się nie da. A aplikacja sklep wielu rzeczy nie znajduje jeśli nie pokazać jej ich klikając 'pokaż w sklepie' czy cos takiego

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest tak, że na kafelku się wyświetla, ale jak pracuję na normalnym pulpicie, to nie pojawia się powiadomienie tak jak z kalendarza. W opcjach nie widzę żadnych ustawień, które by za to odpowiadały.

 

update:

 

znalazłem opcję, ale teraz znów po otrzymaniu meila nie dostaję powiadomienia na kafelkę, ani na pulpit. Wydaje mi się, że aplikacja nie działa w tle po zamknięciu.

 

Jak to ustawić?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam pierwszy problem z ósemką.

Windows nie widzi w ogóle udziału SMB z dysku sieciowego.

Mam router z Tomato i podpięty dysk, na którym udostępnione są pliki jako media serwer i jako samba. Wszystkie pozostałe urządzenia bez problemu to widzą, co śmieszniejsze W8 customer preview też bez problemu się łączył, a obecny już tego nie widzi.

I nie mogę też nigdzie znaleźć opcji pokazania mapy sieci wifi, jak to jest w w7 - czyżby to też wyleciało z systemu?

 

Pisane Tsapatalkiem z SGSII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na komórce przychodzi mi od razu, na thunderbirdzie również, wszystko leci imapem, a tutaj nawet nie wiem jak to sprawdzić, czy poszło przez imap.

 

Konto google mam jeszcze z czasów wysyłania zaproszeń, więc już dość stare.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Podczas instalacji podajesz klucz główny z karty umieszczonej w pudełku. Aktywujesz Ósemkę. Potem My Computer > Properties > klikasz na link View activation details > Add features > podajesz klucz od Media Center. Podczas instalacji będą 2-3 restarty i pożre Ci obrazek wyświetlany na ekranie startowym jeśli zmieniłeś fabryczny.

 

Polubiłem Media Center jeszcze za czasów XPeka i tak mi pozostało. Rozsądne wymagania, nic się nie zacina, CPU nie płonie. Prosty w obsłudze, każdy domownik potrafi go obsłużyć pilotem, timeshifting, nagrywanie itd. Z tunerami na układach ATi Theather 550Pro i 650 pracują idealnie (analogowa i cyfrowa TV odbiera dobrze, a obraz jest wysokiej jakości).

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media center jednak szans z mpc-hc + foobar nie ma, biblioteka jest bardzo niewygodna: nie po to mam strukturę katalogów, żeby mi wszystko w jednym miejscu pokazywało. Ale wydajność jest lepsza niż się spodziewałem.

 

Odbiję piłeczkę - po to mam potagowane utwory, żeby się nie babrać w folderach ;) Poza tym Media Center (tak samo jak i MediaPortal, XBMC, Plex i podobne) doskonale sprawdza się gdy komp jest podłączony do TV, obsługa pilotem to sama przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam potagowane

ale jednak grupowanie w foo, i w ogóle cała bibioteka bija na głowę wszystkie inne rozwiązania, jakie w życiu widziałem

fakt, nie o tym temat

ale MC daleko do tego

metro muzyce też

tylko z ta obsługa pilotem na 1080p@21.5" byłby pewnie problem

ale na 1080p@40" dało by radę pewnie

 

a video raczej nie mam otagowanych

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość niepochlebna recenzja nowego systemu od Microsoftu, w wykonaniu Jakoba Nielsena ("jeden z najbardziej znanych specjalistów w dziedzinie użyteczności"):

http://www.useit.com.../windows-8.html

 

Dokładnie to samo bym napisał. Chyba mogę być specjalistą w dziedzinie użyteczności. Dołączona grafika

A tak na serio to podchodziłem do W8 bardzo optymistycznie, ale wrażenia z użytkowania były raczej nieprzyjemne. Lubię minimalizm i jak te rzeczy których używam, działają idealnie, a rzeczy których nie używam da się usunąć/schować. W8 to W7 z doklejonym drugim interfejsem. W prawdzie nie ma tragedii i jakoś potrafię to ogarnąć, ale nie uważam, że w przypadku pecetów dodanie kolejnego interfejsu zaspokaja jakąś konkretną potrzebę, ani tym bardziej że microsoft zrobił dobrą robotę w łączeniu ich obu. Ale ja to pół biedy, jakbym na przykład chciał zachęcić moich rodziców, niezbyt technologicznie-entuzjastycznych, ale używających komputera co dzień, do W8, to chyba nawet "na siłę" by się nie dało, bo byłaby to dla nich katorga. A takich userów chyba jest większość, więc nie wiem kto będzie zadowolony z tego systemu. Ci szczęśliwcy,którzy będą go mieli na tablecie i kto jeszcze?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapotrzebowania mojej mamy są na tyle ograniczone, że brak menadżera plików w metro nawet jej nie zmusza do uruchamiania pulpitu, wystarczy przeglądarka z javą i flashem

 

no i na przykład

ja jestem zadowolony, jasne, nie wszystko jest idealne

ale menu start w win7 to była porażka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takich userów chyba jest większość, więc nie wiem kto będzie zadowolony z tego systemu. Ci szczęśliwcy,którzy będą go mieli na tablecie i kto jeszcze?

 

Działam na desktopie i 8 zupełnie mi nie przeszkadza. Przyznam, że jestem zaskoczony problemami jakie sprawia ludziom modern UI. Do tej pory miałem się za niezłą konserwę, ale widzę, że i tak jestem pikuś co przy niektórych.

 

Przy okazji czytając komentarze pod tematami dot. 8 dochodzę do wniosku, że chyba tylko z 5% użytkowników korzysta ze skrótów klawiaturowych (zamykanie aplikacji, choćby pod ekranem startowym, alt+f4 widać boli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...