Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku używania Win8 mam problem z usuwaniem folderów. Bardzo często spotykam się z tym komunikatem (nic z folderu nie jest otwarte w żadnym programie). Folder pozostaje pusty, zawartość jest usunięta. Co jest na rzeczy?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku używania Win8 mam problem z usuwaniem folderów. Bardzo często spotykam się z tym komunikatem (nic z folderu nie jest otwarte w żadnym programie). Folder pozostaje pusty, zawartość jest usunięta. Co jest na rzeczy?

 

http://hea7en.info/admin/2013/01/15/czym-jest-thumbs-db-i-jak-sie-go-pozbyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z aktywacją Win 8.

Kupiłem go w grudniu zeszłego roku jako upgrade do boxowego Win 7 Home i wtedy bez problemu zainstalowałem od zera na komputerze.

Tamten sprzęt poszedł na części i od ponad tygodnia nie był uruchamiany.

Aktualnie złożyłem zupełnie nową platformę, ale niestety nie mogę aktywować Windy...

Wywala mi:

 

---------------------------

Nieprawidłowy klucz produktu
---------------------------
Podczas próby użycia klucza produktu wystąpił następujący błąd:
 
 
Usługa licencjonowania oprogramowania stwierdziła, że ten konkretny klucz produktu może być używany wyłącznie do uaktualniania, a nie do instalacji od podstaw.
 
 
 

 

Co jest grane?

 

EDIT: Hmmm... http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/why-activate-windows - czyli że muszę najpierw zainstalować 7-kę a dopiero później 8-kę? Co za bezsens...

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Hmmm... http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/why-activate-windows - czyli że muszę najpierw zainstalować 7-kę a dopiero później 8-kę? Co za bezsens...

 

Powinno wystarczyć jeżeli będziesz miał 7 na dysku, a 8 zainstalujesz na osobnej partycji, dzięki czemu nie będziesz miał w systemie śmieci pozostających zwykle po upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc aktywacji telefonicznej? ja tak swoja 7 hp oem juz kulam po 3 platformie i aktywacja telefoniczna zawsze dziala

Niestety nie ma takiej opcji... Wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

A jak dzwoniłem na infolinię to automat chciał, żebym właśnie identyfikator instalacji (lub produktu - to to samo?) podał.

 

Powinno wystarczyć jeżeli będziesz miał 7 na dysku, a 8 zainstalujesz na osobnej partycji, dzięki czemu nie będziesz miał w systemie śmieci pozostających zwykle po upgrade.

Na razie zrobiłem taki manewr.

Usunąłem 8.

Wrzuciłem 7, do której był kupowany upgrade.

Aktywowałem.

Usunąłem 7.

Wrzuciłem 8.

Ale jest to samo :(

 

Qfa... nowy sprzęt złożony a tu takie problemy z najbardziej prozaiczną rzeczą - systemem... Człowiek chciał być legalny...

 

Ile ten Windows będzie działał bez aktywacji? W poniedziałek będę tam dzwonił, żeby pogadać z kimś żywym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katoda - przy upgradzie windows tworzy folder windows.old, który się dosyć łatwo oczyszczaniem systemu usuwa, więc aż tak dużo tych śmieci nie zostaje.

 

@Dziobak - zainstalowałeś 7 a później upgrade do 8 i dalej nie działa?
 

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziobak to chyba raczej miałeś nie usuwać 7 tylko na nią zainstalować 8 i podczas instalacji 8 wybrać czystą a nie update i powinno zadziałać... tak gdzieś kiedyś wyczytałem.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katoda - przy upgradzie windows tworzy folder windows.old, który się dosyć łatwo oczyszczaniem systemu usuwa, więc aż tak dużo tych śmieci nie zostaje.

 

@Dziobak - zainstalowałeś 7 a później upgrade do 8 i dalej nie działa?

 

Nie upgrade. Sformatowałem dysk i zainstalowałem od nowa.

Ale dokładnie tak samo robiłem w grudniu po kupnie tej 8-ki. Poszła instalacja na czysty sformatowany dysk i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że też tak stawiałem 8 (na czysto). Ale ostatnio musiałem przez upgrade (7 a na nią 8), bo 8 na czysto się kręciła, kręciła i pójść dalej nie chciała (inna sprawa, że zrobiłem update biosu i przy okazji przestawiło mi się ide na ahci, a niestety zorientowałem się po wszystkim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To mój pierwszy post, lecz czytelnikiem jestem już długo.

Miałem kiedyś podobny problem przy aktualizacji Visty do 7. Być może mój pomysł zadziała bo komunikat masz identyczny jak ja miałem. Jak instalujesz na czysto system nie wpisuj od razu numeru seryjnego do systemu. Pozwól mu się zainstalować do końca i dopiero po pełnej instalacji (gdy się komp zrestartuje i będzie gotowy do normalnej pracy w trybie próbnym - 30 dni do aktywacji) wpisz numer seryjny. Myślę że to zadziała. Jak u mnie to wystąpiło bujałem się kilka dni zanim do tego doszedłem. Wadą jest to że jak już raz spróbowałeś wpisać ten numer to musisz format dysku zrobić i ponowną instaalcję wykonać.

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Szczepara Wygląda sensownie... Wieczorem spróbuję.  

 

EDIT: Lipa... nie da się kontynuować instalacji bez wpisania numeru...

 

EDIT2: Czekam z tym do poniedziałku... Nie chcę instalować siódemki i potem uaktualniać. Chyba nie po to jest opcja sformatowania dysku w instalatorze... A nawet jeśli wymagane było uaktualnienie to dlaczego w grudniu przeszła bez problemu czysta instalacja? Totalnie to dla mnie niezrozumiałe.

 

EDIT3:

Wreszcie się udało korzystając z tego linku:

http://lifehacker.com/5984278/how-to-do-a-clean-install-of-windows-8-with-an-upgrade-disc

 

Po opisanych tam krokach aktywacja wywalała, że system jest używany na więcej niż jednym komputerze.

Była jednak dostępna aktywacja przez telefon, która się powiodła.

Z tego co rozumiem, clean-install można było bez tych manewrów zrobić tylko raz.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. pobrałem windowsa 8.1 Preview. na stronie Windowa pisze, że może on pouszkadzać jakieś pliki czy coś, czy jeżeli są pliki np. filmy, muzyka, gry, obrazy iso itd. na innych partycjach niż systemowa, mogą one zostać chamsko przez system usunięte czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii. System jeszcze nie jest ukończony, może więc zawierać błędy, w tym takie zagrażające danym. W praktyce jednak nie ma się raczej czego bać, niczego poważnego związanego z zarządzaniem plikami nie zmieniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję powinienem kupić, żeby można było zainstalować na dwóch komputerach?

korporacyjną, w normalnych "cywilnych" wersjach nie ma możliwości intalacjii na dwóch komputerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Win 8 - nie zapamiętuje wybranego planu zasilania. Włączam komputer (Samsung NP530U4C), domyślnym profilem zasilania jest Oszczędzanie energii, przełączam na Wysoka wydajność, używam, zamykam. Włączam ponownie i system uruchamia się z ustawionym planem Oszczędzanie energii. I tak za każdym razem. Dzieje się tak niezależnie od tego czy komputer uruchamiany jest na baterii czy na zasilaczu. Szukałem co nieco na ten temat i znalazłem jeden post, gdzie ktoś miał taki problem z Asusem. Rozwiązaniem było odinstalowanie ASUS SmartGesture i instalacja czystego sterownika Elan. U mnie po pierwsze był to normalny sterownik Elan, bez żadnego oprogramowania Samsunga do zarządzania touchpadem, po drugie odinstalowanie go nie pomogło, ponieważ na domyślnym, windowsowym problem nadal występuje.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Może da się w rejestrze zmienić jakiś klucz, by system uruchamiał się z ustawionym na sztywno planem Wysoka wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby szło jakoś ograniczyć te zapędy do mielenia dyskiem w Viście to też bym jej nadal używał na lapku - niestety nie znalazłem żadnego skutecznego sposobu (a w krytycznym momencie wyłączyłem już niemal wszystkie usługi :> ofc o windows search czy swapie nie wspominając) niestety - i tak co kilka sec se musiał pomiętosić te kilka bajtów .. nie idzie uśpić dysku ;(

na 7 bez problemu - bez żadnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako świeżak na forum i ja się wypowiem o Win8.

Mam go od roku, i jestem w stu procentach zadowolony. Stabilniejszy, szybszy, mniej bateriożerny niż Win7. Te kafelki na starcie mi nie przeszkadzają - prznajmniej od razu widzę prognozę pogody, najnowsze mejle czy wiadomości z fejsbuka. Sam system prócz tego nie różni się od Win7. Nie mam żadnych problemów z kompatybilnością - wszystkie sprzęty, programy, gry działają. Zarówno na moim nienajnowszym (Phenom 955, RAdeon 6850) piecku, jak i laptopie dziewczyny (stare core 1,5ghz, 1gb ramu) i siostry (jeszcze starszy celeron 2ghz i 3gb ramu).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Windows 8 mam od początku tego roku i generalnie jestem zadowolony. Z zamykaniem radzę sobie Alt+F4, brakuje mi przeglądu ostatnio używanych dokumentów. Czasem ajk otwieram jakiś folder to obserwuję chwilowe zawieszenie się - nic w tym folderze nie moge zrobić. Po jakimś czasie mija lub próbuję zamknąć zadanie. Ele ogólnie jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...