Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

To komenda na przejęcie praw czy zresetowanie/usunięcie folderu albo coś w tym stylu? Czy można ją zastosowoać dla całej partycji? Mam taki sam problem z danymi klientów kiedy robię backupy na swoim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To komenda na przejęcie praw czy zresetowanie/usunięcie folderu albo coś w tym stylu? Czy można ją zastosowoać dla całej partycji? Mam taki sam problem z danymi klientów kiedy robię backupy na swoim kompie.

Przejęcie własności. Przełącznik /A przekazuje własność grupie lokalnej 'Administratorzy'. Zamiast /A możesz użyć /U użytkownik (zdaje się grupę też można podać)

Przełącznik /R = recursive = z podkatalogami. Można wykonać ją na całym woluminie logicznym (całej literce dysku) - w tym przykładzie x:

 

To samo robi właściwości->zabezpieczenia->zaawansowane->właściciel + checkboxy na dole.

 

 

Ile miejsca zajmuje wam win8 po kilku miesiącach użytkowania?

 

~28GB ze swapem i plikiem hibernacji - system typu HTPC, minimum zainstalowanych programów, ale jest trochę pierdół w tym bodajże heroes 5 z kilkudziesięcioma mapami, które przez przypadek wylądowało na c:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz musisz zmienić uprawnienia - na razie tylko jesteś właścicielem. Poza tym, istnieje możliwość, że windows już zaanektował ten katalog dla siebie - generalnie na każdym dysku tworzy się prędzej czy później katalog system volume information. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejęcie własności. Przełącznik /A przekazuje własność grupie lokalnej 'Administratorzy'. Zamiast /A możesz użyć /U użytkownik (zdaje się grupę też można podać)

Przełącznik /R = recursive = z podkatalogami. Można wykonać ją na całym woluminie logicznym (całej literce dysku) - w tym przykładzie x:

 

To samo robi właściwości->zabezpieczenia->zaawansowane->właściciel + checkboxy na dole.

 

 

 

~28GB ze swapem i plikiem hibernacji - system typu HTPC, minimum zainstalowanych programów, ale jest trochę pierdół w tym bodajże heroes 5 z kilkudziesięcioma mapami, które przez przypadek wylądowało na c:

 

Czyli tyle co 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeszcze jakby usunęli sam button 'menu start' zostawiając tylko aktywny narożnik... nie wiem po co ten button, tylko miejsce zajmuje.

 

Broń Boże! Wyobraź sobie pracę mając na Pulpicie w kilku oknach jednocześnie sesje RDP do serwerów Windows Server 2012 (bez R2)... O ile sesja RDP na całym ekranie pozwala na bezproblemowe dojechanie kursorem do lewego narożnika lub prawej strony. Nie zawsze też WinKey działa po RDP. Pojawienie się Windowsa Server 2012 R2 przyjąłem z radością :)

 

Co do kafelków w Menu Start - z Pulpitu zniknęły widgety więc umieszczenie kafelków z pocztą, kalendarzem, pogodą itd. to moim zdaniem dobry pomysł.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże! Wyobraź sobie pracę mając na Pulpicie w kilku oknach jednocześnie sesje RDP do serwerów Windows Server 2012 (bez R2)... O ile sesja RDP na całym ekranie pozwala na bezproblemowe dojechanie kursorem do lewego narożnika lub prawej strony. Nie zawsze też WinKey działa po RDP. Pojawienie się Windowsa Server 2012 R2 przyjąłem z radością

 

A racja. Rzadko tego doświadczam, bo pracuję w 99% w fullscreenie. Umówmy się wiec, że dobrym pomysłem byłaby opcja konfiguracyjna - jest li też nie ma guziczka, z default=guziczek jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze to pytanie juz padlo w tym threadzie  aczkolwiek nic nie znalazlem na ten temat

wiec  zapytam wprost : Jako posiadacz  legalnego  Windowsa 8.1  czy moge gdzie na stronie  Microsoftu  znalezc i pobrac iso z  najnowszym  zupdejtowanym  windowsem 8.1 ??

 

Na dniach bede chcial zainstalowac  od podstaw winde w trybie  UEFI z aktywnym Secure Boot

a jak wiadomo  dzis/jutro  wychodzi  jakis wiekszy  updejt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałał przepis z tego wątku: http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso.html

Jeżeli do Windows 8.1 przechodziłeś uaktualniając Windows 8, to do instalacji Windows 8.1 używasz klucza fabrycznego: http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso-6.html#post292346 a następnie aktywujesz używając klucza z Windows 8.

EDIT: kurde, nie doczytałem że chodzi Ci o Windows 8.1 z zainstalowanym Update1. Wpis do usunięcia, chyba że mod uzna inaczej :)

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katoda

 

Dzieki  , z tej strony http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/upgrade-product-key-only

po odpaleniu  WindowsSetupBox.exe  i wpisaniu  klucza  sciagam  winde ,nie wiem jaka wersje czy iso  czy  same pliki zero informacji :/  ma byc na dysku za  7 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak? bo samego mnie to interesuje, czy pliki z tej strony to aktualizowane na bieżąco obrazy ISO. Również planuję instalkę na nowym SSD i wolałbym już z Spring Update i innymi aktualizacjami wrzucać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się już w tych aktualizacjach...

 

Wyszła już wiosenna aktualizacja do WIN 8.1 ?

 

U mnie w autoupdate mam brak aktualnych aktualizacji:

 

Dołączona grafika

 

EDIT: już pobrałem ze stronki MS :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

Czy będę mógł aktywować tego triala Enterprise http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/hh699156.aspx jako standardową wersję Win 8.1? Pilnie potrzebuję Windowsa a na zakup będę mógł spobie pozwolić dopiero w przyszłym miesiącu.

Edytowane przez earthmover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

* The evaluation edition will expire and cannot be upgraded.

• To upgrade, the evaluation must be uninstalled and a nonevaluation version of Windows must be reinstalled from your original installation media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywny, właśnie na nim działam.

 

Może źle się wyraziłem, czy jeśli za miesiąc,dwa kupię coś takiego http://www.morele.net/microsoft-windows-8-1-x64-polish-1pk-dvd-oem-wn7-00604-611750/ to będę mógł po prostu wpisać klucz i aktywować system "na zawszę"?

 

Jak kupisz system, to razem z kluczem aktywacyjnym, który nie ma okresu ważności.

 

Aktywujesz kupiony system i pracujesz na nim.

 

Jedynie do wersji OEM musi być powtórnie przydzielony klucz aktywacyjny, gdy zmienisz płytę główną i zainstalujesz system.

 

Chyba Cię dobrze zrozumiałem ?

A ten trial wtedy usuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś już instalowanie ósemki w trybie WIMBoot?

http://blogs.windows.com/windows/b/springboard/archive/2014/04/10/what-is-windows-image-boot-wimboot.aspx

 

Teoretycznie mam wszystkie komponenty potrzebne:

Laptop HP DV7-7350ew (z UEFI)

SSD Kingston 40GB

 

tylko nie wiem czy faktycznie nie ma różnicy w wydajności systemu.

A zainteresowało mnie, bo mam dosyć mały SSD i trzeba się gimnastykować po zainstalowaniu Office'a i innych podstawowych pierdółek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...