Skocz do zawartości
MeHow

Telewizor LCD w okolicach 2000-2500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie, będzie bardzo ogólnie. Mam do wydania ok 2000-2500 PLN na płaski telewizor. To na czym mi zależy to możliwość spięcia laptopa z telewizorem, tak żeby puścić film, oczywiście full hd, do tego rozmiar gdzieś w okolicach 40 cali. Wiem, że dość ogólnie, ale niestety wypadłem z tematu :), na co zwracać uwagę?

 

Pomożecie? :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

mehow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużych wymagań nie masz. Jeśli telewizor będzie służył nie tylko do filmów ale także czasem do grania to szukaj LCD z niskim input lagiem. Jeśli laptop ma hdmi to podłączysz każdy telewizor, jeśli tylko d-sub to zwróć na to uwagę (choć to też prawie każdy telewizor posiada). Do oglądania zwykłej telewizji przydałoby się mieć dobre skalowanie (o tym poczytasz na specjalistycznych forach i ich testach), jeśli masz kablówkę to warto mieć DVB-C. Nasłonecznienie w pokoju sprawia, że trzeba by szukać czegoś z matową matrycą.

 

Z telewizorów które mogę Ci polecić:

Panasonic TX-L42E30E lub TX-L37E30E

Sony 40ex500 (501)

Samsung 40c6500 (lub c650 ewentualnie jak Cię stać to d6500)

Sharp LC40LE820 lub LC40LE810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wybierałbym między poniższymi ( na swoim zresztą też ponieważ aktualnie jestem na etapie czekania na jakąś promocję :D )

 

Toshiba 42SL833

 

Toshiba 40VL748

Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową - HDforum

 

Panasonic 42E30E

Panasonic LCD LED TX-L37E30 - test otwarty - HDforum

 

Sharp 40LE810

Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810 - HDforum

 

Sharp 40LE820

TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820 - HDforum

 

Sony 40EX500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że SONY nie odtwarza nic na USB (może "nic" to za wiele powiedziane ... ale mkv nie odtwarza zupełnie, jest bardzo wybredny odnośnie plików które niby odtwarza tzn. niektórych jpg nawet nie otwiera).

 

Masz rację - lepiej z multimediami radzi sobie nawet dużo tańszy (i brzydszy) Samsung 40C650, ale jeśli MeHow zamierza podłączać laptopa do telewizora to obsługa plików w samym telewizorze jest mniej istotna. Nie zmienia to jednak faktu, że akurat Sony jest jednym z mniej ciekawych z tych które poleciłem. Edytowane przez CtrlAltDel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawie sie w archeologa, bo mam dokladnie ten sam problem, a przez 4mce troche sie na rynku zmienilo ;]

 

Ma ktos jakies sensowne typy w kategorii cenowej do 2500zl, Full HD i prawdziwe 100Hz? Nie obchodzi mnie 3D, nie obchodza mnie LEDy - tzn. moga byc, ale zaden priorytet.

 

Pytam bo chyba dystrybuturzy powoli wycofuja LCD i coraz ciezej je kupic. Wczoraj jechalem do sklepu w celu zakupu Sony EX500 - nie ma i nie bedzie. Samsung 40c650 - nie ma, jest nowa seria D, zaraz bedzie E. Kumpel ma i poleca LG 42ld650 - rowniez nie ma. Przychylam sie do Toshiby 40TL838, ale sam nie wiem, wdzieczny bylbym za sugestie. TV glownie do PC i konsoli, TV gora 10%.

 

@MeHow - co ostatecznie kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...