Skocz do zawartości
Daro786

SAMSUNG B2430HD czy LG M2550D-PZ

  

  1. 1. Który byś kupił monitor?

    • SAMSUNG B2430HD
      0
    • LG M2550D-PZ
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić monitor w kwocie 800-1000zł. Znalazłem moim zdaniem bardzo dobre propozycje:

1) SAMSUNG MONITOR 24" TV B2430HD 5ms 70 000:1 MPEG-4 HDMI FullHd PIP DivXhd i MKV napisy pl - WYS. 24H - sklep cena - SAMSUNG B2430HD

2) LG MONITOR 25" LED TV M2550D-PZ 5ms 5 000 000:1 HDMI MPG4 USB DivX MKV - KABEL HDMI GRATIS !!!! - sklep cena - LG M2550D-PZ

 

No i mam problem, bo nie wiem który z nich wybrać, który może być lepszy. Pomożecie? :)

 

Używany byłby do wszystkiego, czyli głównie do neta, ale również do czytania ebooków, grania, oglądania filmów, słuchania muzyki itd.

Oba jak widać mają wbudowany tuner TV. Ale 1 ma DVB-T, DVB-C a 2 ma Tuner HD H.264 (MPEG-4). Co jest lepsze i czym się różni przy TV naziemnej cyfrowej?

No i podstawowa sprawa to technologia podświetlenia - 1 ma CCFL, a 2 ma LED. Z tego co wiem, LED jest lepszy, ale tylko wtedy gdy jest to full LED, a nie tylko edge LED. Może użytkownicy tych monitorów lub fachowcy by rozwiali ten dylemat.

Edytowane przez Daro786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja właśnie wczoraj dostałem tego LGka z tego samego sklepu co ty podałeś. Posiada on właśnie Edge Led, jak narazie porównując go do Samsunga Sync Master 931BW ten działa o niebo lepiej, jednak te ledy mimo, że nie full led dają dużo, telewizor posiada naprawdę bardzo fajne możliwości regulacji i wbudowany onscreen kalibrator. Dodatkowo dla mnie przemówiła gwarancja na subpixele i pixele.

No i w tej cenie nie znajdzie się nic sensownego w rozmiarze 25 cali oprócz tego. Jeśli chcesz więcej info na temat monitora to pisz a napiszę większą recenzję.

 

Aaa i monitor mimo, że jest od 3 miesięcy na rynku, to już nie jest produkowany.

Edytowane przez wkexe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie się składa, będziesz mógł coś więcej powiedzieć na temat tego LG. Z chęcią przeczytam recenzję.

Samsung SyncMaster 931BW to 19", więc nie ta klasa co 24".

Czy jak w LG jest Edge Led to powstaje ta jasna smuga, otoczka wokół postaci na ciemnym tle?

Czy po podłączeniu Pendrive pod USB monitor potrafi odtwarzać filmy i muzykę bez włączenia komputera?

Czy ma funkcję PIP? I jak się sprawuje Tuner TV? Interesuje mnie DVB-T.

Kontrast 5000000:1 jest chyba kontrastem dynamicznym, a nie typowym.

Jasność 250 cd/m2 jest wystarczająca? Częstotliwość odświeżania nie jest podana, ale zapewne 60 Hz.

Ciekawe dlaczego go już nie produkują...

 

Czekamy jeszcze na posiadacza Samsunga SyncMaster 24" B2430HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga Sync Master to porównuje tylko jakość obrazu, a nie wielkość i muszę przyznać, że na moje oko to wygrywa LG (w tym ogromny plus za kalibrację wbudowaną w menu ekranowe), obydwa są na matrycy TN, więc oczywiście cudów nie ma, ale na normalnego użytkownika może być.

 

Co do jasnej otoczki nie stwierdziłem tego w grach World of Warcraft, Cyrsys 2, Gta IV. Jak byłby jakiś program do sprawdzenia tego albo konkretna scena w jakieś grze to mogę to sprawdzić.

 

Monitor oczywiście odtwarza filmy i muzę bez kompa, jak narazie sprawdzane na Władcy Pierścieni full hd w mkv, monitor odtworzył to bez problemów, jedynie potrzebny jest program do przerobienia napisów z txt do sub, bo czasami txt źle czyta (z tego co czytałem bo mi czytał txt bez problemu)

 

Odnośnie tunera TV nic nie napiszę bo będę dopiero to sprawdzał. Właściwie to nie wiem czy mam PIP, nawet tego nie sprawdzałem :). Jak sprawdzę tuner to napisze co i jak :)

 

Co do kontrastu to właściwie nie sugeruję się wartościami podanymi przez producenta :), ogólnie jest kilka opcji ustawienia kontrastu w kalibracji, ale w porównaniu do Samsunga jest lepiej (tj, mam na LG znacznie niższą wartość niż na Samsungu).

 

Częstotliwość odświeżania w full hd to 60 lub 75hz.

 

Co do produkcji to też się zastanawiam, dlaczego go wycofali, ale jest już u mnie na biurku i jest ok. Ogólnie miałem obawy, że może coś jest z nim nie tak, ale jak do tej pory nie znalazłem wad :). Właściwie jedynym minusem tego monitora to długi czas włączenia (z 5-7 sekund od wciśnięcia przycisku na obudowie), a tak to sprawuje się dobrze. Nie smuży, czarny jest dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu tego LG M2550D-PZ. Jestem z niego zadowolony. Napiszę parę słów dla przyszłych pokoleń ;)

Poniższy opis to moja subiektywna opinia.

 

WYGLĄD

Z wyglądu jest bardzo ładny, taki elegancki, cały czarny tylko z dołu fragment jest przezroczysty. Duży ekran i wąska rama - co mi się podoba.

Panel funkcyjny jest dotykowy - brak wypukłych przycisków. Na środku lekko świeci małe, białe światło (w dół, a nie po oczach).

Monitor rozszerza się ku dołowi - bo na dole są głośniki.

Jest cienki, szkoda że podstawka nie jest trochę węższa, ale byłby wtedy mniej stabilny.

 

DZIAŁANIE

Dźwięk jest głośny (nawet bardzo), trochę szkoda, że brak jest bardziej rozbudowanego korektora dźwięku - czasem przydałoby się ciutkę więcej basów, no ale to w końcu monitor.

Obraz ma za to dość sporo zaawansowanych funkcji, więc można go sobie ustawić jak się chce. Od baaardzo jasnego świecenia do przyciemnionego.

Odtwarza filmy, zdjęcia i muzę z USB bez konieczności włączania kompa. Nie czyta formatu .RMVB, .WMV oraz przy .MKV bez dźwięku. Ale to tylko wtedy gdy podłączamy nośnik bez kompa.

TV naziemnej cyfrowej nie sprawdzałem, bo musiałbym kupować antenę, kabel i robić dziurę, a pracuję, studiuję i może się przeprowadzę, więc na razie nie ma to sensu.

 

JAKOŚĆ OBRAZU

Co do kontrastu, podświetlenia i jakości obrazu jest dobrze/bardzo dobrze ale jak dla mnie, nie jest to super-zajebiście. Próbowałem różnych ustawień - wbudowanych i swoich - obraz jest dobry, ale nadal "zwyczajny", nie jest taki że zapiera dech w piersiach :D Może zbyt wiele wymagam od monitora za 1000zł, ale tak to widzę.

 

To chyba tyle. Dane techniczne i zdjęcia są w opisie produktu, więc nie będę kopiował.

 

PODSUMOWANIE

Jestem bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakości myślę, że jest dobry. Głośniki 5W ładnie dają, podświetlenie matrycy - mocne, wyraźne, jasne. Warto go kupić.

Szkoda, że nie miałem okazji użytkować SAMSUNGa, który jest 200zł tańszy. Ale za to jest mniejszy, więcej waży, bierze więcej prądu, nie ma podświetlenia LED, ma (bezsensownie) szerszą ramę, słabsze głośniki, mniej funkcji i moim zdaniem jest brzydszy - widziałem go w realu w sklepie.

Dlatego właśnie wybrałem LG.

Edytowane przez Daro786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...