Skocz do zawartości
Shadoweye

Corsair AX850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko czy w/w zasilacz uciagnol by zestaw I5 2500k + 2 GPU [np. 2 x 580, docelowe beda 2 gpu z 28nm procesu technologicznego] + rożne gadżety z obudowy [chłodzenie wodne itp.

 

procek będzie wymieniony na IB jak wyjdą i minie bum na nie...

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, da rade. Mam przykład takiej konfiguracji, którą składałem dla kogoś z forum PCLab'a.

2. Co do reszty to:

a) multiGPU ma masę innych problemów poza PSU

b) skoro i tak czekasz na 28nm to poczekaj na AMD Zambezi i Intel Sandy Bridge-E

c) chłodzenie wodne, ale konkretniej? Przykładowo regulacja i zasilanie niektórych pomp to nie lada zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoże teraz kompa... czekałem na Bulldozera i mam dość...

 

złoże sobie na SB [2500k] a potem dopiero na IB się przerzucę [coś wydajniejszego wtedy]

 

a tylko co do karty się wstrzymam [został mi GTX 260 z poprzedniego kompa który powiedział ze nie chce ze mną gadać :P]

 

multi GPU to moje "marzenie" ale pewnie skończy sie na 1 sztuce :P

 

a z chłodzenia wodnego jestem łysy :P

jak będę miał już all podzespoły do kompa to napisze w dziale z LC o pomoc w wyborze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade.

LC nie ma wiele do poboru mocy, podobnie jak oświetlenie, wentylatory itp. To są pojedyncze waty. Całość nawet gdyby iść dość ekstremalnie zamknie się np. w 50w, przy pompce potworze.

 

Co do tego zasilacza, to też niezły materiał na podmianę wentylatora i sterowanie z zewnątrz. Jak go mocno obciążysz będzie słyszalny (jak każdy zasilacz bez modyfikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się syf. Czekałeś miesiące, a teraz miesiąc przed wyrzucisz ponad 1k na platformę, której wartość w miesiąc może spaść o kilkadziesiąt procent. Podobnie GPU.. Jak rozumiem chcesz kupić 25% droższą płytę i 50% droższy zasilacz dla SLI/CF choć sam zakładasz, że pewnie nic z tego nie wyjdzie. Co do Ivy to względem SB zyska z 5% wydajności CPU i 50% IGP, które na nic Ci się zda. Poza tym to na tyle odległy produkt, że nie warto zakładać, że to będzie cel upgreadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade.

LC nie ma wiele do poboru mocy, podobnie jak oświetlenie, wentylatory itp. To są pojedyncze waty. Całość nawet gdyby iść dość ekstremalnie zamknie się np. w 50w, przy pompce potworze.

 

Co do tego zasilacza, to też niezły materiał na podmianę wentylatora i sterowanie z zewnątrz. Jak go mocno obciążysz będzie słyszalny (jak każdy zasilacz bez modyfikacji).

 

Gwarantuje ci że AX 850, jest niesłyszalny pod obciążeniem z jedną kartą nawet pokroju gtx580. Z dwoma, fakt zaczyna być słyszalny zum powietrza. Tak czy siak wg mnie to najlpszy i najcichszy zasilacz w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się syf. Czekałeś miesiące, a teraz miesiąc przed wyrzucisz ponad 1k na platformę, której wartość w miesiąc może spaść o kilkadziesiąt procent. Podobnie GPU.. Jak rozumiem chcesz kupić 25% droższą płytę i 50% droższy zasilacz dla SLI/CF choć sam zakładasz, że pewnie nic z tego nie wyjdzie.

 

czekałem z nadzieją na AMD ale ono bez końca i konkretnego terminu premiery przekłada albo szepcze... zawsze byłem przy Intelu i kiedy w maju moj stary komp odmówił posłuszeństwa postanowiłem poczekać [nawet i wakacje] na coś złoże wmiarę "tanio" a z zapasem i w przyszłość...

W tej chwili mam dość czekania na AMD jak opracują Bulldozera [on dla wielu po prostu nie istnieje]

Kwestia SLI/CF będzie wiadoma dopiero jak karty nowe wyjdą [od ceny/wydajności]

 

Do płyt Asusa zawsze miałęm zaufanie [mimo że właśnie płyta uwaliła mi kompa /cpu ale to chyba z mojej winy ;/ ] a na zasilaczu lepiej nie oszczedzać pozatym będę miał go na bardzo długo

 

 

Gwarantuje ci że AX 850, jest niesłyszalny pod obciążeniem z jedną kartą nawet pokroju gtx580. Z dwoma, fakt zaczyna być słyszalny zum powietrza. Tak czy siak wg mnie to najlpszy i najcichszy zasilacz w swojej klasie.

 

Widze że posiadasz zestaw na 2x AX850

Jak oceniasz ten zasilacz? Jest cichy i chłodny? Nadał by się do obsługi 2 x GTX 580 [choc wiem ze nowe karty beda miec mniej W ale chce miec z zapasem na ew. OC ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, rekord OC pobili na fake'u. Tak samo Opterony w komputerach to nie Bulldozer tylko imitacja.

Decyzje pozostawiasz do momentu aż wyjdą, ale teraz chcesz wywalić kasę na mobo z CF/SLI i na PSU, który da temu rade.

W kwestii Asus'a to przywiązanie do marki do niczego dobrego nie prowadzi. A osobiście uważam, że akurat Asus się bardzo przecenia i ma tragiczny serwis, który wiecznie "naprawia" i gra na zwłokę.

Zasilacz przyszłościowy to taki z wysoką sprawnością, a moc nie wiele ma do rzeczy. 300 watowa konfiguracja pracująca na 850 W zasilaczu będzie generowała straty. W skrócie komputer X będzie generował mniejsze rachunki na zasilaczu 550W niż na 850W z tym samym certyfikatem 80Plus. To nieznaczne liczby, ale w skali roku będą już koszta, kolejne. Dlatego proponuje odpowiedzieć sobie poważnie na pytanie czy mi to potrzebne, czy mam porządny monitor, mocny CPU, który takiego SLI nie ograniczy, czy mam obudowę, która nie ugotuje kart po 2 latach, czy mam kase na dobre mobo i zasilacz itp

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa składał bym od nowa [mam tylko GTX 260 ze starego konfiga no i dysk 500 gb :P]

 

ostatnio kompa zmienilem prawie 5 lat temu [płyta obudowa, zasilacz, ram] potem tylko procek był zmieniony na E8400 [niestety padł] i grafa 2 lata temu natą 260

 

a kompa będę musiał złożyć z uwagi na to że lap który mi został też już mocny niejest [i w niedługim czasie będę chciał go sprzedać] dlatego coś musze złożyć

 

myślałem o takim konfigu [w dziale Co kupić był ale ktoś go usunął...]:

CPU: 2500k [myślałem o 2600k ale poczekam z takim procem na IB]

Gpu: czekam na karty w 28nm [puki co GTX 260]

 

ram: Pamięć Corsair CMZ8GX3M2A1866C9 [8 GB]

 

MB: Asus P8Z68 pro

 

zasilacz: Corsair AX850

 

case: CM 690 II A

 

HDD: 2x f3 Raid0 + 1x 500gb Barracuda

SSD: M4 124gb + 32 gb A-data

 

 

chłodzenie chciałbym złożyć wodne [było by to moje 1. CPU + 1gpu a może i 2gpu to sie okaże i jak może coś na płytę]

 

myślałem nad 2600k też ale niewiem czy to wykorzystam przy użytkowaniu kompa

 

 

teoretycznie różnica w użyciu energi na PSu 550 - 850 dla danego zestawu powinna być identyczna... [choć tutaj niewidziałem testów które by to wykluczały tych samych modeli zasilaczy o różnych wartościach W ] wiec nawet jeśli jest jakaś różnica to będzie raczej niewidoczna w skali roku nawet [może 5-10 zl :P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram najlepiej opłaca się brać najtańszy, nie robi to w dzisiejszych czasach żadnej różnicy, chyba że chcesz płacić za fajne radiatorki.

2600k w grach nie wykorzystasz, różnica w cenie zauważalna, musiałbyś pracować w konkretnej aplikacji która wyraźnie te dodatkowe rdzenie wykorzystuje, a takie wymagania mają bardzo nieliczni. Generalnie na dzień dzisiejszy 2500k jest lepszym pomysłem.

 

Jeżeli chodzi o tego AX850, płaci się tutaj nie tyle za zasilacz o określonej sprawności i certyfikacie gold (bo takich zasilaczy jest sporo), ale też za jakość wykonania. Te AX to jedyne zasilacze w pełni modularne, które mają tak dobrej jakości okablowanie (całe czarne, oplecione, czarne wtyczki). To ma znaczenie jeżeli ktoś bawi się w modding, i kupując jakiś inny zasilacz, musiałby bawić się w oploty (koszt, masa czasu). Jeżeli ta strona cię nie interesuje, to seasonic X są nawet lepsze do tych corsairów (ale gorsze kable). Jest ogólnie na rynku trochę równie dobrych i tańszych zasilaczy, w tym segmencie mocy z certyfikatem gold.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do procka to może bym i wykorzystał [studiuje informatykę] ale w nielicznych sytuacjach wiec pozostanę przy 2500k a zaczynająca się szkolą "zmusza" mnie do kupna jakiegoś kompa bo na lapie niektórych rzeczy nieda się zrobić...

ram ten jest "lepszy" ale pewnie wybiorę zwykłe 1600 które będą o prawie 100 zl tańsze

 

a psu wydaje mi się najfajniejszą opcją [wygląd, jakość, moc i sprawność]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rok informatyki? Toż tam w sumie sama matma :lol:

 

RAM jak kolega pisał. Płyta kwestia gustu, ale ponownie Asus kilkadziesiąt drożej od np ASRocka i nic takiego nie ma. IMO Z68 z jakiego powodu?

 

W kwestii PSU w tej cenie jest jeszcze bardzo dobry Toughpower Grand czy ZX-Series 1000W dla którego OC takiego wydajnego SLI to nie problem. Aczkolwiek TDP HD 7000 to wedle doniesień 190W dla 7970, więc może wreszcie się coś zmieni. Kepler pewnie mimo 28nm będzie się grzał i żarł, tradycyjnie.

 

Jak rozumiem dwie karty nie będą do gry w 720p, więc procesor do podkręcenia. Core i5 OC + 2x GPU np 580 to co najmniej dla bezpieczeństwa dwie chłodnice z czego jedna trójka i jedna dwójka. W Twoim CM'ie umieszczenie ich wiąże się z zabraniem ze dwóch zatok 5.25" i tych czterech 3.5" więc zostanie miejsce na trzy dyski + DVD. Ogólnie moim zdaniem trochę mała ta obudowa na takie poczynania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie 1 tylko 4 :P

odrazu powiem ze częściami nie interesowałem się sporo i mam tyły w tym dlatego xxx pytań :P

 

z68 bo to dobra konstrukcja [niema tyle niejasności co p67] no i może ISR bym zastosował z uwagi na to ze posiadam dysk adata 32gb który leży nieużywany[wtedy z 2 hdd w raid0 wybral bym 1 o większej pojemności]

 

 

myślałem nad tym OCZ [3 lata gwarancji tylko] tu chciałem ostatecznie zdecydować w temacie który "miałem" w dziale Co kupić ale ktoś usunął post który zamieściłem w swoim starym temacie tam.

 

o chłodzenie wodne już pisałem i aerial mi wiele wyjaśnił w dziale LC [2 chłodnice 240 powinny wystarczyć ale myślę o dodatkowej 120 i wtedy 5.25 miałbym do dyspozycji a koszyk można przerobić troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie. Ja i tak byłbym jednak zwolennikiem big towera :P Np Seraphim Economy Edition (~450zł), Whisper (~500 zł), HAF RC-932-KKN5-GP ADVANCED (~520zł), Colossus (~580zł) czy Elysium (~700zł), ale ten to już prawdziwe bydle ;) Tu akurat robił to jakiś pajac, ale jak widać łatwo w 690 nie jest.

 

Thermaltake ma chyba 7 lat też, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwesje obudowy poruszałem w LC w CM 690 tam też jest zdjęcie jednego ukladu jaki aerial znalazł ja bym go do konfiguracji SLI/CF rozszerzył o 120 na tyle wszystko wewnątrz obudowy i jak sobie rozmyślałem to bym się zmieścił w niej [zatoki 5.25 były by zapchane :P ]

 

a o tym Thermaltake Toughpower Grand 850W 80+ Gold Modular zasilaczu mówiłeś? on ma chyba 2 lata gwarancji, cenowo podobny. te AX850 zachalano więc się na niego zdecydowałem brałęm pod uwagę jeszcze Bequiat-a 850 ale droższy a gwarancja krótsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich "tanich" uniwersalnych big towerów pod LC, moim typem jest fractal XL, coś w stylu co zrobił ze swoim Malik, wywalasz ze środka wszystko (łącznie z zatokami 5,25), grill na top, cienka chłodnica 3x140, na przód dowolna stojąco (można nawet dać 480 grubą), masa miejsca na fajnego reza, można wyciąć wielkie okno pokazujące cały bok. Autorowi pewnie taka koncepcja nie leży, bo lubi zbierać stare dyski :) Ale normalnie jak ktoś kupuje nowe graty to zestaw SSD +1hdd (magazyn), w jakimś wyciszającym pudełku, wchodzi gdziekolwiek, napęd optyczny używany raz na 6 miesięcy stosuje się na usb w razie potrzeby, bez żadnych odpustowych paneli do regulacji, jeżeli już to coś wewnątrz budy/z tyłu do jednorazowej regulacji (albo aquaero bez wyświetlacza). Kwestia gustu, ale takie rozwiązanie docenia się z biegiem czasu.

 

http://h7.abload.de/img/_dsc07979umb.jpg

 

a propos cm 690

jak chcesz sobie poszukać rozwiązań, 2 galerie, masa układów tam jest jak się to dokładnie przejrzy, ta buda jest niesamowicie popularna

 

1100 stron

http://www.overclockzone.com/forums/showthread.php/842793-CM-690-II-Club-TH/page1079

1500

http://www.overclock.net/computer-cases/294838-cooler-master-690-club-1586.html

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram najlepiej opłaca się brać najtańszy, nie robi to w dzisiejszych czasach żadnej różnicy, chyba że chcesz płacić za fajne radiatorki.

 

Jest coś w tym, więc skoro nie ma różnicy a jest kasa to się wybiera najciekawsze :)

2600k w grach nie wykorzystasz, różnica w cenie zauważalna, musiałbyś pracować w konkretnej aplikacji która wyraźnie te dodatkowe rdzenie wykorzystuje, a takie wymagania mają bardzo nieliczni. Generalnie na dzień dzisiejszy 2500k jest lepszym pomysłem.

 

Różnica w cenie jest dość znaczna a wydajność widać głównie w aplikacjach, choć niektóre gry też potrafią wykorzystać i2600K ale przyszły rok może odmienić tą sytuację, no i powiedz mi gdzie są te dodatkowe rdzenie bo chętnie je wykorzystam oprócz tych ośmiu wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Fractal XL jest fajny naprawdę myślałem by w nim w dolnej cześci dać chłodnice 480 cienko pewnie [pozmieniać bok troch, porobić otwory etc.] bo chyba PSU tam spokojnie wejdzie mimo wszystko i na góre 240/280 dać taki układ byłby naprawde wydajny. Koszyki 5.25 bym sobie zostawił wtedy [rezerwuar bym tam dał + pompke pewnie schował]

a czy do tej obudowy bez usuwania zatok 5.25 wejdzie 360 na gore?

 

 

 

dzięki za linki na te fora z cm 690, na pewno pooglądam tam sobie i coś wykombinuje fajnego. Po łącze najlepsze pomysły w 1 mój ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 140 wchodzi w 5,25 (np. SR1 od HW labs nie wchodzi), ale inne firmy tak

W tej budzie te zatoki 5,25 są usunięte żeby ta chłodnica stojąca pionowo się zmieściła, i ten przepływomierz (i tak nie byłoby tam już miejsca, więc można wywalić całość)

Do tej budy też wchodzi 480 na dół, jak przestawisz zasilacz, tylko trzeba wtedy zrobić jakąś siatkę w panelu bocznym, taki tj07 style:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o takim konfigu [w dziale Co kupić był ale ktoś go usunął...]:

 

myślałem nad tym OCZ [3 lata gwarancji tylko] tu chciałem ostatecznie zdecydować w temacie który "miałem" w dziale Co kupić ale ktoś usunął post który zamieściłem w swoim starym temacie tam.

 

Nie płacz proszę.

Gdzie "miałeś" MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne jak zakładałeś ten temat?

6. Zabrania się zakładania wątków o tym samym zestawie komputerowym w innych działach.

Przypomnę Ci jeszcze tylko, że w tym usuniętym poscie w "Co kupić?" podawałeś co prawda konfigurację, pytałeś jednak tylko o zasilacz. Tamten post został usunięty po utworzeniu przez Ciebie tematu w zasilaczach i obudowach. Tamten post i ten temat traktował o zasilaczu.

 

Pozostałym dyskutantom ośmielę się zwrócić uwagę, że to jest dział "Obudowy i zasilacze", jeśli ten temat już tu jest, niech się w nim toczy dyskusja o zasilaczach i obudowach. O pozostałych elementach wypadałoby dyskutować w "Co kupić?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 140 wchodzi w 5,25 (np. SR1 od HW labs nie wchodzi), ale inne firmy tak

 

nie bardzo rozumiem co tu chciałeś mi przekazać

 

I tak to by było coś jak tj07 tylko martwi mnie PSU [na boku trzeba by było go postawić bo inaczej nie wejdzie chłodnica]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak zamontujesz chłodnice na topie, i nie usuniesz mocowania zatok 5,25 (tak jak na pierwszym zdjęciu), to chłodnica (tam 3x140), wchodzi w te zatoki na szerokość).

 

Przy ustawieniu 480 na dole, nie musisz już nic dokładać, można też dać np 240 za tą 480 (równolegle do zasilacza, tak jak się to robi w tj07), wtedy nie ma potrzeby dawać nic na górę (wycinać).

Ale to ustawienie nie jest bez wad, musisz wycinać w budzie na panelu bocznym otwór wentylacyjny na tą chłodnicę, jakaś siatka. Osobiście dużo bardziej podoba mi się pierwsze proste podejście. Zawsze musisz doliczać koszt, buda kosztuje tyle, ale już np. zakup grilla na top, dodatkowy koszt (zakładając że wytniesz otwór samodzielnie). W tą budę jeszcze trochę trzeba zainwestować. Np. haf932 już wszystko ma gotowe, 360 na top wchodzi, na podłogę można dać 240 tak jak w 690.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...