Skocz do zawartości
Quake96

Zintegrowana Karta intel - Problem z pamięcią...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy, ale na komputerach nieco się znam ;)

 

 

Ostatnio kupiłem od kumpla komputer, ot taki do grzebania przy nim ;) Płyta główna, nie posiada wejścia AGP, ale ma zintegrowaną grafikę Intela. Grafika działa bezproblemowo, ale mam jeden problem. Otóż komputer pracował na Windows XP, gdzie grafika miała wykrywane 32mb pamięci (pamięci nie pobierała chyba z ram'u, bo we właściowościach PC, normalnie wykrywało 256mb ram). No ale jak już pisałem, komputer posiada tylko 256mb RAM (2x 128mb), przez co postanowiłem postawić na nim Windows 2000 Professional (z Service Pack 4). No i tu zdziwiłem się ogromnie... Otóż w Win2000, na grafice wykrywa jedynie 4mb pamięci.

 

I tutaj mam pytanie: Czy da się w jakiś sposób przywrócić 32mb pamięci (tak jak wykrywało w XP), ale w Windows 2000??

 

Dodam też, że grzebałem w BIOS'ie, ale nie znalazłem opcji odpowiedzialnej za przydział pamięci do chipsetu. Wydaje mi się, że ta zintegrowana grafika, ma swoją wbudowaną pamięć, która wynosi 32mb, ale w Win2000 wykrywana jest jako 4mb. Nie jestem jednak tego pewny, bo styczność ze zintegrowaną grafiką miałem tylko w Laptopie (ATI Radeon), a tam ilość pamięci przydzielana była z RAM'u.

 

 

Według Everesta, płyta główna to, "DFI CW35-D/L/S"

 

Co do grafiki, to podaje teraz wszystko co piszę w Evereście, w zakładce Ekran/Karta Wideo Windows

 

Właściwości karty wideo

 

Opis urządzenia: Intel Corporation 810 Graphics Controller Hub

Napis z karty: Intel810 Video Accelerator

Napis z BIOS'u: Intel Video BIOS

Typ Mikroukładu: Intel810

Typ konwertera DAC: Wewnętrzna

Zainstalowane sterowniki: i81xdnt5 (5.11.01.0133.3-NT5 Eng. Sample 03:01AM)

Rozmiar Pamięci: 4MB

 

Producent karty wideo

 

Nazwa firmy: Intel Corporation

Informacje o produkcie: (tutaj jest podana strona intela)

Uaktualnienie sterowników: (tu też jest podana stronka intela)

 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, czy wskazówki.

 

Pozdrawiam Quake96 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie da się z tym nic zrobić?? Nie możnaby np. zwiększyć zapotrzebowania na pamięć, tak aby uzyskać 32mb grafiki na win2000??

 

PS: Czyli wygląda to tak, że jeśli odpalę grę wymagającą np. 16mb grafiki, to Mobo automatycznie przydzieli dla grafiki 16mb??

Edytowane przez Quake96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie oczekuje po niej jakiejś super wydajności, ale ważne, że jeśli gra bd potrzebowała te 16mb grafiki, to karta je udostepni, bo nie chcę specjalnie instalować XP'ka, bo wydajność na nim drastycznie spada. Btw. jak myślisz, czy jakby dołożyć RAM'u, to dobry by był do neta??

 

 

PS: Może z innej beczki, ale mam pytanie. Mam płytę główną, która jest na ten podajże "SLOT 1" (taki kardridż, na którym jest gniazdo na procka). Tamto gniazdo pasuje do mojego procka, więc mogę przełożyć go z obecnego "złomu". O płycie nie wiem, za wiele, ale wiem, że działa i ma Sprawny port AGP (podajże 2x) i 3 sloty na SDRAM (w mojej obecnej płycie mam 2 sloty). Do tego dałbym kartę NVidia Riva TNT 2 (32mb).

 

Jak myślisz, czy ta płyta byłaby lepsza? Bo nie wiem, czy poprzez zastosowanie tego "slot 1", nie spadnie wydajność procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że niewiele powiedziałem, ale sam niewiele jestem w stanie określić. Pytanie było wyogólnione, bo głównie chodziło mi o to czy ten SLOT 1 nie spowoduje, zmniejszenia wydajności proca.

 

Znalazłem info o tej płycie ze slot 1. Płyta nazywa się: Chaintech 6ATA2-F100A.

Edytowane przez Quake96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...