Skocz do zawartości
azyl

Uszkodzony procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czyściłem dzisiaj kompa, generalne porządki. W momencie, gdy chciałem zdjęć radiator z procesora okazało się, że dosyć mocno się trzyma. Niestety pociągnąłem za mocno i radiator wyskoczył razem z prockiem. Wyszło na to, że pasta termoprzewodząca trzymała mocniej niż ten zatrzask na sockecie, bo procek wyskoczył z socketa a ta wajcha trzymająca procesor pozostała w położeniu poziomym.

Po złożeniu kompa system się nie uruchamia, wentylator się kręci ale monitor cały czas ma tryb stand by.

Czy jest jakiś sposób by "domowymi" środkami ocenić czy to procesor powiedział "papa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oderwalem procka od radiatora , wlozylem go do socketa i nalozylem z powrotem radiator wiec jest dobrze teraz wlozony. Widac czeka mnie szukanie kogos z tym samym socketem na mobo ale myslalem ze moze da sie to sprawdzic inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystkie nóżki są proste.

Przeprowadź standardowe procedury, minimalna konfiguracja tj. mobo, zasilacz, cpu, jedna kość ramu po kolei w każdym slocie (następnie podobnie z pozostałymi kościami), clear cmos, sprawdź czy dobrze podłączona jest wtyczka zasilania cpu. Masz oczywiście podłączony głośniczek systemowy i nasłuciach!esz alarmów. Jeśli w takiej konfiguracji będzie sygnalizowany błąd karty graficznej, dokładasz ją. Jeśli masz grafikę zintegrowana i dodatkową, sprawdzasz na integrze.

 

Wyciągnięcie cpu razem z radiatorem zdarza się i raczej nie kończy się to źle.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, czy jakaś nóżka nie została w sockecie - pewnie się urwała. W takim wypadku lutowanie, albo musisz wsadzić do socketa drucik takiej długości, żeby wystawał, a po włożeniu proca będzie styk z miejscem po urwanej nóżce, co może nie być proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, czy jakaś nóżka nie została w sockecie - pewnie się urwała. W takim wypadku lutowanie, albo musisz wsadzić do socketa drucik takiej długości, żeby wystawał, a po włożeniu proca będzie styk z miejscem po urwanej nóżce, co może nie być proste.

 

Jeśli nóżka się urwała to możesz iść do złotnika albo jubilera to ci dolutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...