Skocz do zawartości
jawor121

Nowy zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

po długim czasie używania laptopa przerzucam się spowrotem na komputer stacjonarny i dokupie do tego również tablet, komputer do wszelkiego rodzaju zastosowan plus będzie on podłączony do TV przez HDMI poza oczywiście monitorem. Niestety przez ostatni rok nie interesowałem się sprzętem w ogóle i teraz tego żałuje. Zarobiłem w wakację trochę kasy i mogę sobie pozwolić żeby trochę zaszaleć, narazie opracowałem coś takiego;

Asus P8Z68-V LX Intel Z68

Intel Pentium G620 2.60GHz

Western Digital Caviar Green 1TB SATA 6Gb/s

BeQuiet Pure Power L7 530W

Corsair Vengeance Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

 

Komputer nie będzie używany do gier bo do tego stoi xbox, zastosowania to internet, będzie to poprostu komptuer domowy i magazyn danych. Generalnie nie mam nic przeciw czy będzie to Intel czy Amd ale znalazłem tą mobo w promocji i pomyślałem że jest to fajna baza, będę wdzięczny za wszelkie sugestje. Sprzęt kupowany z overclockers.co.uk

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta biedna , procek jeszcze ujdzie ale mało popularny , dysk wolny , po co ci 8 GB ramu do tego drogiego ?, zasilacz za drogi w stosunku do swoich możliwości - to zwykły Fortron APN w innym opakowaniu , do tego sporo za mocny jak do tego sprzętu .

 

Proponuję coś takiego :

 

Athlon II X2 255 - 229 zł

 

Asrock 880GMH/U3S3 - 282 zł

 

Goodram 4GB DDR3 1333 mhz CL9 - 87 zł

 

Samsung F3 1TB - 216 zł

 

SeaSonic SS-400ET 80+ 400W - 163 zł

 

Razem : 977 zł , ceny z techplanet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy jest sens pakować się w AM3 kiedy mógłbym kupić coś nowszego za niewiele wieksze pieniądze,choćby AMD FM1?Do tego chcę lepszą płyte z SATA3, USB3.W przyszlości dołoże SSD, mam w garażu Chiefteca i Fortrona 350W, może one wystarczą i nie muszę kupować nowego zasilacza?8gb przydałoby się do Linuksa, nie będe musiał stosować partcji swap, choć masz rację poszukam tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...