Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

F1 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

http://www.youtube.com/formula1game

 

I przy okazji mój pierwszy filmik z gry porównujący nową część z poprzednią.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lFxSK6_aHH4

F1 2011 vs. F1 2010 - side by side comparison

 

 

 

Gra ogólnie wygląda dużo bardziej naturalnie, zarówno grafika jak i zachowanie bolidów, które już sie tak bardzo nie kleją do drogi, choć to dalej arcade. Mimo wszystko troszke trudniej jest, trzeba bardziej uważać. Ogólnie jeździ sie fajnie (lepiej), ale chciałbym mieć kółko do tej gry, za szybko jest dla pada. Na razie czekam co wypuszczą do Forzy 4, może sie w końcu coś kupi.

 

Zobaczymy jak z wyścigami i AI, bo mało pojeździłem. To najbardziej kulało w 2010.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie jako uzalezniony od rFactor i modow F1.

 

Fizyka - w porownaniu do nawet slabszych modow F1 z rFactor wypada bardzo blado, typowy arcade, z wylaczonymi wszelkimi pomocami mozna ruszac z gazem w podlodze, skrecac kolami, robic slalom palac gume i nawet na chwile nie stracimy kontroli nad bolidem. Jadac w zakretach mam dziwne wrazenie ze bolid ma ogromna przyczepnosc na wejsciu i traci ja w polowie zakretu, nie jest to ani pod- ani nadsterownosc, po prostu spada grip. Wyjezdzajac poza tor na trawe czy kamyki bolid bardzo zwolni i obrocimy sie w miejscu o 180 stopni.. wtf?! A w recenzjach i zapowiedziach znowu mowili ze fizyka bedzie super bo wspolpracuja z tyloma pro ludzmi i wiedza co robia. Fail.

 

Sterowanie - jak dla mnie to jakas kpina, nie mozna zmienic katu skretu kol, a skrecanie w zakretach ogranicza sie do maksymalnego skretu kierownicy w lewo prawo by miec maksymalna mozliwa przyczepnosc, nie wazna predkosc z jaka jedziemy i jaki to zakret - krotki, dlugi, szybki, wolny - kiera zawsze na maxa. Ogromny input lag!

 

ForceFeedback - rownie dobrze moglo by go nie byc, gdyz poirytowany jego plebejskim dzialaniem dalem go na 10% w grze i 30% w Profielrze tylko by cos tam czuc, nie lubie naciagac sprezyny.

 

Dzwiek - silnik brzmi jak.. nie wiem co to moze byc, ale cos pomiedzy sokowirowka a mikserem z wlaczonym odkurzaczem w tle.

 

Grafika - jest ok, wyglada podobnie lub lepiej niz F1 2010, deszcz chyba wymiata, ale stracilem cierpliwosc i sie nie doczekalem. Nie czuc w ogole predkosci, to ze przyspieszamy mozna wywnioskowac tylko po rosnacej predkosci na wyswietlaczu.

 

Bolidy - podobnie jak w F1 2010 ich zawieszenie ma 20cm i mozna spokojnie wjezdzac bolidem po schodach. Jechalem McLarenem, wlaczylem replay i... przez chwile zastanawialem sie czemu bolid nie jest srebrny ale chromowany. Podobnie jak w F1 2010 bolidy sa za waskie i za wysokie, w polaczeniu ze skopana wysokoscia zawieszenia to wszystko wyglada zalosnie.

 

Tory - wygladaja lepiej niz te w rFactor to wiadomo, mysle ze moglbym sie tu tez doczepic wielu kwestii czy bledow w tworzeniu, ale... nie wazne, sa dobre.

 

 

Podsumowujac... mnie osobiscie ta gra meczy, przyzwyczajony do rFactor i tego ze mam pelna kontrole na bolidem bez zadnych dziwnych zachowan, nie umiem w to grac chociaz chcialem.

Gra skierowana do ludzi chcacych sobie pojezdzic jak Kubica - wlaczyc gre, wybrac bolid, tor i wyjechac z boksu nie myslac o zadnym setupie czy konfiguracji czegokolwiek.

 

4/10 za grafike i tory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to że jest to arcade nie ulega wątpliwości. Był tu na forum kiedyś temat o darmowej grze co miałą chyba jeden tor i dwa auta - bolid F1 i jakiś muscle car, nie pamiętam co to za gra. Tam jednak tym bolidem na padzie było masakrycznie cieżko jechać, a używać pierwszego i drugiego biegu sie praktycznie nie dało. Jak ktoś zaprawiony w symulacjach to sobie pojeździ na kierze, ale dla większości ludzi funu tam nie będzie, a jest w grach od Codemasters. Z taką fizyką F1 201x by sie nie sprzedały. Inna sprawa że powinni dodatkowo zrobić jakiś tryb pro-sim, gdzie fizyka była by bliska symulacji, tylko pewnie za dużo pieniędzy trzeba by w to włożyć i nie wiele by sie zwróciło. Tak to już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w rFactor pograsz nawet na klawiaturze i to z powodzeniem jak sie wyrobisz czego dowodem sa 2 osoby ktore jezdza ze mna w lidze i daja rade mimo iz ABS i TC mamy ustawione na LOW. Tutaj sterownie jest bardzo niedopracowane, ale... przypuszczam ze tak jak w przypadku TDU2 jak podepne pada bedzie sie gralo wysmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie jako uzalezniony od rFactor i modow F1.Fizyka - w porownaniu do nawet slabszych modow F1 z rFactor wypada bardzo blado, typowy arcade, z wylaczonymi wszelkimi pomocami mozna ruszac z gazem w podlodze, skrecac kolami, robic slalom palac gume i nawet na chwile nie stracimy kontroli nad bolidem. Jadac w zakretach mam dziwne wrazenie ze bolid ma ogromna przyczepnosc na wejsciu i traci ja w polowie zakretu, nie jest to ani pod- ani nadsterownosc, po prostu spada grip. Wyjezdzajac poza tor na trawe czy kamyki bolid bardzo zwolni i obrocimy sie w miejscu o 180 stopni.. wtf?! A w recenzjach i zapowiedziach znowu mowili ze fizyka bedzie super bo wspolpracuja z tyloma pro ludzmi i wiedza co robia. Fail.Sterowanie - jak dla mnie to jakas kpina, nie mozna zmienic katu skretu kol, a skrecanie w zakretach ogranicza sie do maksymalnego skretu kierownicy w lewo prawo by miec maksymalna mozliwa przyczepnosc, nie wazna predkosc z jaka jedziemy i jaki to zakret - krotki, dlugi, szybki, wolny - kiera zawsze na maxa. Ogromny input lag!ForceFeedback - rownie dobrze moglo by go nie byc, gdyz poirytowany jego plebejskim dzialaniem dalem go na 10% w grze i 30% w Profielrze tylko by cos tam czuc, nie lubie naciagac sprezyny.Dzwiek - silnik brzmi jak.. nie wiem co to moze byc, ale cos pomiedzy sokowirowka a mikserem z wlaczonym odkurzaczem w tle.Grafika - jest ok, wyglada podobnie lub lepiej niz F1 2010, deszcz chyba wymiata, ale stracilem cierpliwosc i sie nie doczekalem. Nie czuc w ogole predkosci, to ze przyspieszamy mozna wywnioskowac tylko po rosnacej predkosci na wyswietlaczu.Bolidy - podobnie jak w F1 2010 ich zawieszenie ma 20cm i mozna spokojnie wjezdzac bolidem po schodach. Jechalem McLarenem, wlaczylem replay i... przez chwile zastanawialem sie czemu bolid nie jest srebrny ale chromowany. Podobnie jak w F1 2010 bolidy sa za waskie i za wysokie, w polaczeniu ze skopana wysokoscia zawieszenia to wszystko wyglada zalosnie.Tory - wygladaja lepiej niz te w rFactor to wiadomo, mysle ze moglbym sie tu tez doczepic wielu kwestii czy bledow w tworzeniu, ale... nie wazne, sa dobre.Podsumowujac... mnie osobiscie ta gra meczy, przyzwyczajony do rFactor i tego ze mam pelna kontrole na bolidem bez zadnych dziwnych zachowan, nie umiem w to grac chociaz chcialem.Gra skierowana do ludzi chcacych sobie pojezdzic jak Kubica - wlaczyc gre, wybrac bolid, tor i wyjechac z boksu nie myslac o zadnym setupie czy konfiguracji czegokolwiek.4/10 za grafike i tory.

 

Zauwazylem dokladnie to samo i tez sie zastanawiam o co kaman, wchodze w zakret pod dobrym katem i z dobra predkoscia a mimo to w polowie zakretu musze machac kierownica bo bolid nagle przestaje skrecac. Strasznie mnie to irytyje bo brak w tym sensu. Co do reszty to troche przesadzasz. Gram na momo racing bez helpow i ruszenie z miejsca z gazem w podlodze konczy sie zwykle baczkiem. Poza tym jazda (szybka jazda) w deszcz jest dosc wyzywajaca jak na gre "ktorej do sima daleko" takze troche naciagasz wszsytko w druga strone. Oprocz tego gra ma to czego rf z modami brakuje czyli calej otoczki i klimatu jaki panuje w sezonie f1. A co do laga to tez zauwazylem, zwlaszcza w uzywaniu gazu, pierwsze 3 biegi dzialaja niewytlumaczalnie dziwnie.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Tegoroczny sezon Formuły 1 polskich fanów tej dyscypliny sportu raczej nie rozgrzał do czerwoności. Po fatalnym wypadku w padoku wciąż brakuje naszego rodaka Roberta Kubicy, zaś od dłuższego czasu wiadomo, że tytuł mistrza świata ponownie zgarnie młodziutki Sebastian Vettel. Niemiec na pięć Grand Prix przed końcem sezonu zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium. Kolejny rok wyścigów mija - my już wiemy kto zwyciężył, natomiast Panowie z brytyjskiego oddziału Codemasters postanowili uraczyć gawiedź nową odsłoną swojej flagowej serii. Temat Formuły 1 w grach komputerowych jest niezbyt często wykorzystywany, a zatwardziali fani jeszcze niedawno odnajdowali ukojenie praktycznie tylko w rFactor. Była to bodajże jedyna okazja, żeby zagrać na komputerach osobistych w coś realistycznego, co zarazem wyglądało przyzwoicie i posiadało szereg modów traktujących o Formule 1. Dopiero „Mistrzowie Kodu” dostrzegli problem i postanowili wydać na sezon 2010 tytuł, który przywrócił ryk ponad 700 KM na "blaszakach". Była to pierwsza próba przeniesienia świata wyścigów na PC oraz konsole spod igły Codemasters. Teraz ukazała się edycja 2011 - czy będzie równie interesująca?</p>

<p class="rteright"><b>Autor: </b>kaczy1217 - Michał Tkaczyk</p>

RECENZJA F1 2011 - PUREPC.PL Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do loadingów, to masakra jest z Vsynciem, jak w wielu grach (nawet gdy gdzieś są szybkie, to bez Vsynca jeszcze szybsze), Tutaj nawet nie raz ponad minute sie coś wczytuje. Kolejny powód dla którego AMD/NV powinni wprowadzić konsolowy dynamiczny Vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...