Skocz do zawartości
DarkMind

Jakim kablem połączyć kartę dźwiękową - amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniłem ostatnio kabel od głośników, z takiego o grubości jak do pchełek słuchawek, na 2x2,5 z miedzi beztlenowej.

 

mam jednak połączony amplituner i głośniki stereo z kartą w dziwiękową SB Audigi Platinum - kablem jack-2xRCA - ale jakiś za pare zł, cieńki, kuupiony 10lat temu.

 

myślałem o tym, żeby wymienić ten kabel na np: Prolink Futura

i teraz pytanie czy znowu kupić: Jack-2xRCA?

czy może lepiej 2xRCA-2xRCA? w końcu na karcie mam wyjścia do 5.1 - czy ten kabel nie byłby lepszy? nie dałby lepszej jakości czy nie wiem mocy, czy czegokolwiek lepszego?:P

 

pzdr.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

oczywiście pomyłka w temacie i pierwszym poście, pisząc szybko nie pomyślałem, że w karcie nie mam wyjść rca tylko jack, więc rca-rca nie da rady podłączyć

więc proszę tylko o opinie na temat ProLink futura

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie mnie to oświeciło i chciałem skasować temat nim na "gupka" wyjdę :P

bo skoro teraz mam jack 2xrca to do karty rca by nie weszło :P

aczkolwiek opcja dwóch osobnych kabli spodobała mi się:P

 

a ewentualne opinie na temat Prolink futura? warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli karta dzwiekowa ma wyjscie cyfrowe, a amplituner takiez wejscie, mysle ze z tego powinienes skorzystac

 

wyjdzie taniej i lepiej, wymagane zlacze optyczne lub koaksjalne, kabelek toslink lub dotychczasowy RCA

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma:/

byłem bardzo zły jak się okazało, że nie ma, ale mając jakieś nie wiem, 17lat, wiele lat temu, nie myślałem o tym by kupując pierwszą "wieżę", sprawdzać wyjścia cyfrowe, kupiłem tą któa była "ładna" :D

ma same analogi :/

 

tak więc wrócę do pytania o Prolink Futura - wydaje mi się, że nie ma sensu bym kupował profigold monster coś tam

tylko czy taki prolink futura będzie lepszy od zwykłego cieniutkiego marketowca? czy to tylko marketing i ładne opakowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz i zależy Ci np. na EAX, to łącz analogiem (minijack - 2xRCA), jak tylko słuchasz muzyki i oglądasz filmy, użyj coaxiala (jest na front panelu od audigy platinum; nie wiem, czy ta karta miała również wyjście cyfrowe z tyłu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wszystko jasne - łącz analogiem. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić kable Techlinka - rozsądne cenowo (tańsze od Untralink, Profigold czy Bridge) i bardzo dobre jakościowo - sam mam jeden przewód 5m 3,5mm-2xRCA z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...