Skocz do zawartości
m4ddog

WRT54GL + gigabit switch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Posiadam łącze internetowe 200mbit a mój router ma tylko gniazda 100mbit. Czy gdy podłącze do jednego portu switch gigabitowy, a następnie do niego internet i komputer to wykorzystam moje łącze w pełni czy nadal będzie ograniczane przez router do 100mbit? Ważne dla mnie jest też to aby router rozprowadzał internet bezprzewodowo, oczywiście zdaję sobie sprawę, że tylko 54mbit, ale czy w ogóle będzie "widział" te internet podłączony przez switch.

Edytowane przez m4ddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na dachu malucha postawisz silnik z ferrari, to auto pojedzie dzięki temu szybciej ? ;)

 

A na serio - nie, cały czas to router będzie wąskim pasmem, pozatym WAN'a też pewnie masz tylko 100Mbit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji :)

Kup router w 802.11n ;-)

 

na co mi 802.11n ?;o chcę tylko gigabitowy ethernet, wifi w lapku mam i tak tylko 54mbit. Poza tym wiele routeroów z 802.11n ma ciągle 100mbit ethernet, więc ta rada o kant [gluteus maximus] za przeproszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, no tak... nie doczytalem fragmentu o starej karcie sieciowej^^

 

Na routerze z 100mbit/s nie pociagniesz wiecej, jak 100mbit/s, wiec Twoje zapytanie jest nie mniej [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, no tak... nie doczytalem fragmentu o starej karcie sieciowej^^

 

Na routerze z 100mbit/s nie pociagniesz wiecej, jak 100mbit/s, wiec Twoje zapytanie jest nie mniej [gluteus maximus].

 

Pytanie jest po to żeby się dowiedzieć odpowiedzi, może słyszałeś takie stwierdzenie że nie ma głupich pytań? Poza tym otrzymałem odpowiedź już wcześniej. Kartę mam gigabitową tyle że przewodowa, dlatego zależy mi tylko na 1000mbps po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś może takie powiedzenie, że "z pustego to i Salomon nie naleje"?

Do 1gbps potrzebujesz router'a z 1gbps portami ethernetowymi i w zaden sposob tego nie obejdziesz.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...