Jump to content
lgolebio

Odzyskiwanie folderu users po formacie i nadpisaniu

Recommended Posts

Witam

Znajoma poprosiła mnie o pomoc przy naprawie komputera. Na własną rękę próbowała zreanimować windows 7. Włożyła płyty recovery. Jak nie trudno się domyślić, płyty recovery sformatowały cały dysk C:, i ponownie zainstalowały windowsa 7. Jednym słowem najgorsza opcja. Dane przepadły.

 

 

Znajomej najbardziej zależy na kontaktach mailowych ze skrzynki pocztowej (korzystała z Mozilli). Pomyślałem więc, że przelecę dysk programem RECUVA, i odzyskam cały folder USERS z poprzednią nazwą użytkownika. Niestety po dwóch godzinach odzyskiwania, folder USERS nie zawierał nic poza folderem Administrator i Default. Przeglądanie 259GB odzyskanych danych w poszukiwaniu folderu mozilli jest praktycznie nie możliwe. Zaznaczyłem w programie aby odzyskał wszystko i zapisałem wyniki do zewnętrzenej pamięci masowej 500G. Operacja trwała chyba z 11godzin. Teraz, to żeby wogóle wejśc w niektóre odzyskane foldery, to trzeba czekać godzinę, aż się zlistują.

 

Można to zrobić szybciej, wygodniej ?

Edited by lgolebio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile danych było przed recovery - nie wiadomo co zostało nadpisane w jej czasie. Jeszcze jakieś typowe officowe pliki można by ontrackiem Easyrecovery wygrzebać, ale pliki z Mozilli (a nie Thunderbirda czasem?) to już na chybił trafił. Do tego jeśli to był większy plik, często zapisywany przez program pocztowy to pewnie był pofragmentowany i po ptokach.

Edited by Aquarium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.