Skocz do zawartości
HucK

Moje pierwsze extremalne OC

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrodził się mi świetny pomysł pobawienia się w extremalne OC. Wraz z kolegą prześledziliśmy HWbota i postanowiliśmy postawić na P4 631 (65nm) i ciekły azot.

Teraz kilka pytań do Was:

 

1. Jaka płyta główna do tego?

Myślałem nad Asusem P5K i pokrewnych (oczywiście nie o kastratach), bo na tym padały rekordy w C2D, lecz z tego, co widziałem, większość kręci na 965, a nie na P35 i innych. Czy coś z tego będzie dobry wyborem?:

Asus P5K WIFI-AP Gratis !Bez ceny minimalnej! (1838716687) - Aukcje internetowe Allegro

Asus P5K/EPU (Intel P35, DDR2, 8 faz zasilania) (1843105606) - Aukcje internetowe Allegro

 

2. Skąd wziąć kontener do azotu?

Jedyny sposób to zrobienie samemu? Można gdzieś znaleźć gotowe, lub pożyczyć za przysłowiową flaszkę? :)

 

3. Czym uszczelnić kontener i płytę?

 

 

4. Ile azotu potrzeba na taką zabawę, żeby nie było jak w reklamach Orange, że coś szybko się kończy. :D

 

5. Jaka jest przeciętna cena azotu i skąd wziąć termos na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Sam kontener do LN2 to nie problem - wystarczą te do DI , koszt 300+ zł ; problemem jest termos na LN2 fachowo zwany dewarem - nowe to koszt kilku tyś zł ( nawet 5 000 zł i więcej ) , jak nie masz kasy to takowy trzeba wypożyczyć

 

3. Wystarczy armaflex .

 

5 . Sam koszt LN2 to groszowe sprawy - kilka zł za 1 litr , tyle że pewno trzeba na start zamówić większą ilość i za jeden transport większość firm sobie słono policzy , u niektórych można wypożyczyć dewar .

 

Może lepsze wyjście to zabawa w DI - taniej wyjdzie - nie potrzeba kosztownych pojemników do przechowywania DI - wystarczy pudło styropianowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po przeanalizowaniu wszystkiego stwierdziłem, że DI będzie lepszym wyborem, szczególnie na początek. :)

Gdzie takie coś się kupuje i ile kosztuje?

Nigdzie w mojej okolicy nie znalazłem takich usług. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...