Skocz do zawartości
Jaca_słupsk

Acer TM 5742G i ściny kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku sierpnia zakupiłem laptop, Acer TravelMate 5742G (i5-480, GT 540M, 4GB DDR3). Do tej pory używałem go w celach biurowych (Excel, Word, maile). Ostatnio zacząłem na nim pogrywać w gry i tu zaczęły się problemy. Po instalacji systemu wrzuciłem do niego stery dołączone na płytce od Acera. Gdy grałem w jakąś grę, po mniej więcej 7-8 minutach komputer łapał BSODa. Nie ważne jaka gra, w każdej było to samo. Postanowiłem zainstalować nowe stery do grafy (ostatnie WHQLe, 280.xx). Problemy lekko się zdredukowały. Zamiast BSODa w grach typu LoL czy HoN mam tylko ścinę PC na 10 sekund, po minimalizacji i powrocie do gry wszystko działa normalnie przez kolejne 10 minut, i tak w kółko. Gdy jednak gram w BF3 bądź CoD4 (wymagają nieco więcej od PC) dostaję takie ściny kompa, że jakimś cudem czasami uda mi się włączyć taksmgr, czasami z BSODem, czasami bez. Grając w CoDa w oknie udało mi się wychwycić taki komunikat: http://noob.hu/2011/10/01/error.png . Dzisiaj do BF3 ściągnałem 285.38 bety, i nadal to samo, wyskoczył nawet ten sam komunikat. Możliwe, że dostałem lapka z wadliwą grafiką? Myślałem nad flashem BIOSa, ale nie wiem czy warto się bawić jeśli nic nie pomoże. Za wszystkie pomocne posty z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temp. bo acery chłodzeniem nie grzeszą. Doczytałem się rónież że ten laptop posiada ustrojstwo zwane "optimus", także jak najszybciej bym sie go pozbył ewentualnie wyłączył jeśli to tylko możliwe ( optimusa rzecz jasna nie laptopa :D) .

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych przebiegiem sprawy. Jest problem na linii Optimus - GT540M w lapkach Acera z tego co wyczytałem, komputer wariuje i niepotrzebnie przełącza między grafikami. Jest to problem natury technicznej i żaden software nie rozwiąże. Sporo ludzi go ma, wnioskując po niesamowitych ilościach tematów na zagranicznych forach.

 

Po formacie komp reaguje tak samo, nic się prawie nie zmieniło. Szkoda, trzeba będzie wysłać go na gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...