Skocz do zawartości
Glaziu

Obudowa desktop ATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W ostatnim czasie zakupiłem telewizor 46 calowy do kompa i ustawiłem go na stoliku. Jako, że stolik posiada półkę do której idealnie weszłaby moja obudowa (Midi Tower ATX) na leżąco stwierdziłem, że dobrym pomysłem byłaby zmiana obudowy na poziomą - zasilacza nie musi być, ale jeśli będę zmuszony wydać na obudowę z zasilaczem to mówi się trudno. Zauważyłem szukając, że obudowy typu dekstop (bo chyba te są poziome) mają mniejsze wymiary i nie jestem pewien czy mój sprzęt w takową wejdzie. Posiadam następujący sprzęt:

AMD Athlon II X4 620 Processor (4 CPUs), ~2.6GHz

Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 2x2048

Samsung 500GB SATAII F3

ATI Radeon HD 5700 Series

VIA HD Audio + SteelSeries 5Hv2 Soundcard

AsRock M3A770DE A770 sAM3

Zasilacz Fortron Source FSP500-60GHN(85)

oraz wszystko w takiej obudowie:

TRACER TRO-797 STINGER - 350W srebrna - Obudowy ATX na Arest.pl

Nie mogę tej obudowy po prostu położyć na płasko jak mniemam, więc chcę zakupić jakąś desktop. Wymiarami najlepiej gdyby były równe, ale... No właśnie - gdzie mam szukać takich obudów w ogóle bo w sklepach internetowych szukać ich jak ze świecą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele liczących się producentów obudów ma w ofercie desktopy.

 

Np. Silverstone:

 

SilverStone Technology Co., Ltd.

 

Lian Li:

 

Lian Li Industrial Co., Ltd.

 

szukasz model jaki ci się podoba na stronie producenta, a potem szukasz modelu w sklepach (google).

Albo np, tu:

http://angela.pl/k753,obudowy-wg-typow-desktop.html

http://www.yooki.pl/index.php?k19,obudowy-komputerowe-obudowy-media-center

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz położyć tą obudowę na płasko, nic się nie stanie.

Jeśli koniecznie chcesz desktopa to zobacz tu Cooling.pl : Witamy w centrum chłodzenia i wyciszania PC mają spory wybór, ale tak jak powiedziałeś trzeba zwrócić uwagę czy wszystko się zmieści, bo te obudowy generalnie są przewidziane bardziej pod HTPC niż pod "normalne" komputery.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że taka obudowa jest tak droga. :blink: Liczyłem na wydatek max 300zł, a tu ciężko znaleźć cokolwiek w takiej cenie, zwłaszcza wśród propozycji od Aeriala. Niestety ze względu na rozmiar radiatora i wiatraka na procku obudowa musiałaby być wysoka min 20cm. Standardem jest 14/17cm niestety. Chyba nic nie znajdę. Czy jeśli położę obudowę na płasko to nie wpłynie to negatywnie na pracę DVDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat dałem linka do firm robiących droższe budy, musisz poszukać czegoś od tańszych producentów (i tutaj faktycznie wybór jest mniejszy). Chodzi o to że te budy przeznaczone są np. do salonu pod tv, kino domowe, raczej ma to jakoś się prezentować, wykonane z dobrych materiałów, aluminium, stąd ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...