Skocz do zawartości
Glaziu

Zestaw mysz + klawiatura z małym porównaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar zakupić bezprzewodowy zestaw mysz + klawiatura. Znalazłem na allegro w promicji klawiatury Logitech MK710 oraz Logitech Wave Pro i głównie nim się przyglądam. Czytałem bardzo dużo artykułów, testów i muszę stwierdzić, że nie ma idealnego zestawu bezprzewodowego, w każdym jest coś nie tak. Po dłuugim czasie zdecydowałem się na te dwa. Kwestia tylko który wybrać. Z wyglądu bardziej podoba mi się klawiatura MK710, a jeśli chodzi o myszkę to ta z Wave Pro ;) Tak więc tutaj mały kompromis. Aktualnie posiadam A4 Tech Evolution i moim wymogiem jest, aby mysz bezprzewodowa była lepsza od tej na kablu. Nie powinno być z tym problemu jak widać :) Ta mysz wystarczy mi w zupełności do gier, w które pogrywam - mam nadzieje, że bezprzewodowa nie będzie miała problemu. Jeśli chodzi o klawiaturę to mam tą z tego samego zestawu - A4Tech Evolution - niestety nie znalazłem linka. Sprawuje się tak jak powinna - chyba nie jestem zbyt wybredny w takim razie. Nie wiem po prostu który zestaw wybrać - co polecacie?

 

EDIT: Teraz doszła jeszcze Logitech MX 5500 Revolution (200zł taniej niż nowa) jednak gdzies wyczytałem, że... Baterie w myszce działają 1 dzień i trzeba ją ładować po każdym użytkowaniu? Troche to nie realne w przypadku małego maratonu raz na jakiś czas gdy siedzę nawet 20h. Nikt nie ma propozycji?

EDIT2: Troche to nonsens - wzrost ceny nie świadczy o tym, że dostanę to czego oczekuję. MK710 ma problem z klawiszami, które się czasem zacinają i myszkę na zwykłe baterie. Wave i Revolution mają akumulatorki, ale Revolution trzeba ładować codziennie więc istnieje ryzyko, że mi po prostu padnie. Tylko MK710 posiada nano odbiornik. Czy naprawde nie ma zestawu posiadającego zalety poprzedników? Może lepiej zdecydować się kupić osobno mysz i osobno klawiature - tylko wtedy nie mam już w ogole pomysłu co kupić. Kwota max to ok 400zł.

Edytowane przez Glaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla Ciebie - zestaw Logitecha możesz sobie stworzyć sam. Szukaj na allegro okazji, gdzie jest sama klawiatura czy mysz z odbiornikiem Unifying (takim jak w MK710). Jednym odbiornikiem połączysz oba urządzenia i masz wszystko dostosowane do swoich preferencji.

 

Teraz kwestia baterii.. Miałem MX Revolution. Wbodowany akumulator wytrzymywał tydzień, więc podejrzewam, że z tym jednym dniem ktoś po prostu przesadził. Natomiast ja już nigdy nie planuję kupować nic od Logiego z wbudowanym ichniejszym akumulatorem. Wolę jednak sprzęty na baterie, które trzymają po parę miesięcy a nawet lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje ostatnio sprawdzić zestaw z K710 - myszka jest zdecydowanie za mała jak na moje dłonie (nie mogę wygodnie pokręcić kółkiem w dół). Tym samym jeśli chodzi o mysz to skłonny jestem zakupić Logitech Marathon M705 - wystarczy mi do zwykłego użytkowania i pogrywania, a i rozmiarem jest ciut większa.

 

Pozostaje kwestia klawiatury - ale to już tak różowo nie jest bo Logitech nie ma ich zbyt wiele w ofercie. K350 jest wielka i ma mnóstwo niepotrzebnych (domyślnie przypisanych) klawiszy jak zoom/otwieranie gadżetów/inne. Poza tym jest solar który mnie nie interesuje (nie mam zbyt dobrze oświetlonego pokoju) oraz kilka klawiatur z touch padem - którego nie potrzebuje. Zastanawiam się nad zwykła K340/K360 - jednak nie jestem pewien co do ich wymiarów. Podobno mają układ klawiszy laptopa - a wolałbym normalny układ gdzie mam trochę miejsca na ręce i nie jest wszystko ściśnięte. Jak mają się one do całości? Wiecej na allegro nie znalazłem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...