Skocz do zawartości
Gregor1230

Gzie najtaniej ubezpieczyć auto OC , NNW ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli dobiega końca moje ubezpieczenie OC. Obecnie jestem ubezpieczony w Aliansie niemniej jednak przysłali mi druki na nowy rok i jak się okazuje kwota jest bardzo wysoka. Rok temu płaciłem za rok 540 zł teraz wynosić ona będzie 792zł. Jest to bardzo spora podwyżka i nie akceptowalna przeze mnie. Podwyżka zarobków w moim przypadku to 59 zł brutto także coś tu w tym kraju chyba jest nie tak. Ma ktoś może namiar na najtańsze OC ? Dodam, że liberty i link 4 odpada ponieważ nie mają w swoich katalogach takiej wersji silnikowej i nie mogą mi obliczyć składki ( Civic 1.7 benzyna). Szukam już z 2 dni i niestety najlepszą opcją okazuje się PZU niemniej jednak tam chcą 680 zł więc 100 zł taniej , ale to jeszcze nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za BMW wychodzi taniej niż za mojego przy 60% zniżki. MTU - muszę obadać.

Edit:

Już obadałem : 642zł za rok OC + NNW. Strasznie poszło OC do góry także nie zdziwcie się jak będziecie ubezpieczać swoje wozy ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat ubezpieczam auto w allianz direct - Audi '88 poj. 2.3 w zeszłym roku wyszło mi po rozbiciu na 3 raty w sumie 484zł za rok, teraz (ubezpieczenie kończy mi się w tym tygodniu) wyliczyli mi 543,00 też przy 3 ratach (508zł przy 1). Tak więc chyba ogólnie OC podrożało. Generalnie nigdzie taniej niż tutaj nie udało mi się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ogólnie o co chodzi z tym OC. Zawsze składka OC była droższa im wyższa była pojemność silnika. 1.4 do 1.6 , 1.6 do 1.8 , 1.8 do 2.0 i powyżej 2.0 to już bylo bez różnicy. Teraz okazuje się że za 2.3 kolega płaci mniej niż ja o jakieś 280 zł. Nie wiem co tu się wyprawia , ale ktoś tu chyba szuka jelenia. Nic jutro jadę do axa niech przekalkulują, bo z kalkulatora na ich stronie wyszło mi najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kupnie Seicento przeszedłem się po ubezpieczalniach we wsi. Warunki startowe nędzne - mniej niż 25 lat obu właścicieli (ja i żona), brak jakichkolwiek zniżek. Najtaniej wyszło w Hestii - 800 zł z groszami za rok. PZU rozbawiło mnie niezmiernie ofertą na poziomie 1500+ zł. Z Hestią współpraca szła dobrze do momentu, kiedy po dwóch bezszkodowych latach oznajmiono nam, że teraz zapłacimy ponad stówę więcej. Wynieśliśmy się do MTU i jak dotąd (odpukać) co roku jest mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może jeszcze mBank.

 

MBank nie ma mojego auta w swoim systemie i nie chcą mi go ubezpieczyć :(. Mają 1.7 cdti ale 1.7 vtec już nie i dlatego jest też problem ze znalezieniem ubezpieczalni. Została mi jeszcze axa do zbadania poza systemem - w systemie wyliczyło jakoś 619 zł więc całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam przejść się do jakiegoś multiagenta. Wszystko w jednym miejscu. A przy okazji może znaleźć jakieś aktualne promocje, których akurat kalkulatory na stronach nie uwzględniają.

 

+1 moj agent z punktu w bloku obok z ofertami kilku firm juz dwa razy znalazł mi tansza polise niz wszystkie mbanki, Linki i inne hiper tanie bez agentowe towarzystwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podwyzki straszne.

Ja miałem AXA

Co roku drożej;

1 roku najtaniej jako nowowstępujący, rok później po mimo 10% wypracowanych zniżek, drożej. Teraz mimo kolejnych 10% jeszcze drożej...powiedzieli mi:

"ma pan super promocje, tak by pan z nami został, maxymalny upust itd. Niestety OC gwałtownie podrożało"

Wyliczyli mi 960zł za OC przy 20% zniżek...

Podzwoniłem

Mbank 780 (ale trzeba konto zakładać to olałem)

MTU 950

Liberty DC 990

Ogólnie już miałem zrezygnować, a tu LINK 4 760zł...no więc jakoś się da taniej po mimo podwyżek.

Radzę naprawdę podzwonić, popytać. Nie ma niestety złotej zasady GDZIE NAJTANIEJ, bo to co dla jednego będzie najtańsze, dla innego nie koniecznie. Kryteria są bardzo bardzo zróżnicowane

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...