Skocz do zawartości
vitucky

Nowo złożony zestaw-restarty przy grach i benchmarkach

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od zestawu:

 

Płyta: Asus M5A78L/USB3

 

Procesor: Phenom II 955 BE

 

Pamiec:Corsair 4GB 1600MHz CL9

 

Grafika:Vertex3D Radeon HD6870

 

Zasilacz: OCZ ZS 550W

 

Dysk: Seagate 7200.12 Sata II 1TB

 

OS: Win 7

 

Temperatury odczytywane z CPU-Z i GPU-Z nie przekraczaja 53 stopni do momentu restartu.

System jest nowo postawiony bez dodatkowego oprogramowania.

Podczas uruchamiania przykladowo gry Crysis zwiecha jest zaraz na poczatku a 3Dmarkach przewaznie w polowie testu.

Przy uruchomieniu asusowego Probe2 nie zauwazylem duzych wahan napiec.

Procesor testwowalem na stabilnosc poprzez Pi a pamiec mem testem.Żadnych będów nie było.

W BIOS mam wszystko ustawione na AUTO

W systemowym podgladzie zdarzen mam poziom krytyczny Kernel-Power 41

Nie mam pojęcia co jest grane.Macie jakies pomysly,sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domślam się, że używałeś SuperPi. A on nie nadaje się do sprawdzania procesorów wielordzeniowych, bo korzysta tylko z jednego rdzenia.

Odpal HyperPI; próbka 32M, a potem LinXa.

Jak nic nie wykaże niestabilności pamięci jeszcze raz do sprawdzenia, ale tym razem GoldMemory.

 

 

"Napięcia mierzymy miernikiem, a nie programami!"

Ale inna sprawa, że PSU to nie żaden no-name, a i mocy ma w zupełności wystarczająco, więc na razie podejrzenie raczej na niego nie pada.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Dobrałem złą pamięć, ktora byla dedykowana bardziej pod Intela i moj zestaw jej nie przełknął.

Dzięki za naświetlenie mi wokół czego może dotyczyć problem.

Pozdrawiam.

 

Z pamieciami niestety roznie bywa, ja kiedys do jednej plyty dopiero po 3cim zestawie wlozonym przestalem miec problemy... Warto poczytac QVL (Quality Vendor List) zazwyczaj na stornie producenta plyty glownej i zobaczyc czy dany model pamieci zawiera sie w tym QVLu. Z drugiej strony z moich wieloletnich testow wynika, ze najmniej problematycznymi pamieciami sa produkty marki Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...