Skocz do zawartości
Sorn_Glannath

Zestaw do 4500zł ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ;)

 

Od dłuższego czasu przeglądam wasz serwis, a przede wszystkim zestawy bowiem w najbliższej przyszłości będę chciał kupić sobie komputer. Problem w tym, że posiadam na komputer 4500 zł, ale nie na samą puszkę, lecz i na klawiaturę, myszkę, monitor, głośniki , kartę wifi i drukarkę. Dlatego, też przybywam do was z prośbą o pomoc ;)

 

Poszukuję sprzętu właśnie do 4500zł... Sprzęt ten musi spełnić jeszcze jeden warunek - musi pochłaniać niewiele prądu. Dlatego, staram się dobrać sprzęt do tej ceny. W dodatku nie powiem, że nie będę grał na tym komputerze bo pewnie od czasu do czasu będę grał, aczkolwiek będzie stał na nim Windows 7 i linuks - najprawdopodobniej Pardus Linuks.

 

 

Przyznam, że iż w zestawie tym zobaczę:

- Obudowę: Cooler Master Elite 430

- Monitor : Samsung BX2231 (chyba że znacie lepszy)

- Klawiaturę : Logitech Illuminated

- Głośniki : powinny być w systemie 2.1

- płyta główna: Asus P8Z68-V Intel Z68 LGA 1155 (chyba, że znacie tańszą lub podobną tylko że na AMD )

 

 

Jak dla mnie to nie ma znaczenia czy to AMD czy Intel, kwestia jest taka, aby jadł mało prądu i dobrze śmigał ;)

 

Proszę więc o pomoc ;)

 

btw: zakupy będę robić tutaj: http://www.morele.net/

więc proszę opierać się na tym sklepie :P

Edytowane przez Sorn_Glannath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podasz wiecej konkretów,

drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne? głośniki jakieś lepsze czy tylko popierdziawki jakieś? mysz to samo zwykła czy jakaś fikusna do gier? bo klawe to widać fikusną chcesz ;) monitor do grafiki czy jakis zwyklejszy ;) i mniej wiecej do czego ten komp ma być, jakie gry nowsze czy starsze[mniej wymagajace?] będzie oc? no i niby 12 premiera buldożerów wiec można by się zastanowić czy nie poczekać [może do Twoich zastosowań okazać sie bardziej odpowiedni albo i nie].

 

Okej już podaję ;)

Drukarka, laserowa mono, bo i tak dużo nie drukuje a nie chcę aby atramentowa mi zaschła, głośniki 2.1 hmm trudno powiedzieć nie znam się jakoś bardzo na głośnikach, ale myślę że jakieś lepsze ;), monitor nie jest potrzebny do grafiki, ale do grania mi się wydaję, czy do filmów itd. Komputer ma służyć głównie do pracy i pogrania czasem w nowsze i starsze gry - głównie poprzez Desurę, która lada chwila wyjdzie na linuksa. Co do samej myszki to taka jakaś do 150 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że rozwiązanie ATX mnie trochę dziwi w tym zestawie, jakoś jestem fanem pci.

Po głębszym zastanowieniu się karta AMD wypada, wolę Gforca bo będzie też linuks, ale płytą główną to mnie zainteresowałeś...

 

Opłaca się dysk SSD?

 

Jeśli mógłbyś to jest możliwe, abyś jeszcze podrasować trochę zestaw? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyznam, że rozwiązanie ATX mnie trochę dziwi w tym zestawie, jakoś jestem fanem pci" trochę nie rozumiem tego zdania ;) [jakieś płyty na chipie H61/H67 zamiast Z68?]

Tak jak napisałem wyzej do czego ma być komp jakies profesjonalne programy [mocno obciążajace] czy tylko biurowe " łordy i eksele" dzięki temu łatwiej bedzie dobrac cześci ewentualnie na czymś zaoszczedzić a kasę włożyć w coś innego - wszystko zalezy od zastosowań i programów

 

O matko, ale wstyd pomyliło mi się ATX z AGP... Tak, to jest jak się 6 lat nie siedzi w temacie, bo się miało laptopa to teraz różne kwasy wychodzą. :P

 

Co do grafiki to jakaś Nvidia, bo jak napisałem wyżej, domyślnie będzie linuks, ale też zrobię dwie partycje - jedna na system windows i druga jakieś 100 GB na dane, mi potrzebne do pracy, i może jakieś tam gry.Dlatego, chciałbym mieć, ten bajer z przełączaniem karty graficznej na zintegrowaną i odwrotnie, aby nie zajeździć zewnętrznej.

Komp ma służyć, głównie do pracy, przyznam że w nowe gry już prawie nie gram, bo jestem starym graczem ;) Lubie wrócić do bardzo starych gier, a z nowszych to ostatnio był Xonotic pod Linuksa, więc przyznam, że to raczej taki komp. Ogólnie, będę pisał doktorat z prawa autorskiego, bo jestem absolwentem prawa, który czasami będzie musiał się rozerwać :) No i właśnie, dlatego zależy mi na dość małym poborze prądu, no bo już mieszam sam, a na alkohol trzeba kasę mieć nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...