Skocz do zawartości
Atais

Przerobienie komputera na HTPC + serwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie, ostatnio borykam sie z pewnym problemem;

otoz doszedlem do wniosku ze nie potrzebuje juz dluzej swojego komputera stacjonarnego, w formie obecnej.

 

do codziennych obowiazkow uzywam laptopa i postanowilem podlaczac do niego monitor, myszke i klawiature, a swoj obecny komputer zamienic lub zmienic w Media Center.

 

 

Z racji studiow informatycznych wybor padl na Linuxa i oprocz media center komputer bedzie pelnil funkcje serwera plikow, WWW, FTP, SSH, printservera oraz (idealnie) dzielil lacze i udostepnial je po WLAN.

A to wszystko oczywiscie polaczone z Media Center.

Dzieki ubuntu (na ktorym w tej chwili mam serwer z w/w uslugami, ale nie nadaje sie on do Media Center) mysle ze bedzie to mozliwe.

 

 

Problem polega na tym, ze straszliwe mi szkoda mojego obecnego komputera, jednak mam na uwadze tez zuzycie pradu i tu glowny problem:

 

sprzet ktory posiadam;

Intel C2D Q8200

4x1 GB DDR2

7900GTX

1TB Samsung

Tagan 430W

 

Moj plan polegal na zmianie obudowy na NOX HTPC Media Black 2 ktora wydaje sie miec idelany stosunek cena/jakosc no i obsluguje ATX,

oraz zmiane 7900GTX na GeForce 210, co powinno zmniejszyc znacznie zuzycie pradu,

do tego Downclock Quada do powiedzmy 1.5-1.7

 

Druga opcja to spylic wszystko w .... i kupic:

i3 2100

jakas plyta (nie mam pojecia)

4GB ram

 

i to zamknac w jakiejs mini-itx obudowie czy cos takiego.

Jednak koszta wieksze, a czy zuzycie pradu tak duzo nizsze?

Chyba roznicy az tak kolosalnej nie bedzie, a wydajnosciowo staruszek powinien pociagnac.

 

Co sadzicie, warto sie przesiadac? (jestem bardzo sceptyczny)

Zalezy mi na ciszy, rozsadnym poborze energii i trzymaniu nisko kosztow (a jednak wymiana przynosi chyba najwieksze).

 

Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie zapomnialem o plycie;

 

posiadam Foxconn P35A-S, wiec chyba nie ma tragedii.

 

Uzywalem kalkulatora Online (strona Thermaltake chyba) do obliczenia ile ciagnie moj PC, i co mnie rozwalilo to dla i3 2100 pokazywal podobne wartosci, powiedzmy 30W roznicy. Mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd, kalkulatory służące doborowi zasilacza w tym momencie na nic się zdają.

Przeszukujesz np google na hasło h67 power consumption - Szukaj w Google

i3 2100 power consumption - Szukaj w Google

q8200 power consumption - Szukaj w Google

 

Takim sposobem znajdziesz testy z rzeczywistym poborem mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/21

 

wedlug tego i3 530 pobiera mniej mocy niz 2100

dlaczego wiec to 2100 polecane jest zawsze do HTPC?

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. W tym teście jest wiele niewiadomych. http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/14 nie wiemy w jakiej konfiguracji testowano dany procesor. Mnogość płyt, zestawów pamięci, a nawet systemów operacyjnych. Brak info o zasilaczach może świadczyć o tym, że używano różnych zasilaczy. Mała różnica poboru pomiędzy i3540 a i5 750 wskazuje, że w kompie siedziała zewnętrzne grafika, nie koniecznie ta sama (i5 750 nie posiada wbudowanej grafiki).

 

Zerknij tu http://www.anandtech.com/show/4241/h67-a-triumvirate-of-tantalizing-technology/11 lub tu Sandy Bridge, Part 2: Intel DH67BL & Asus P8H67-M EVO H67 Motherboards | silentpcreview.com poszukaj odpowiednich testów i3 540 & h55.

 

http://www.fudzilla.com/reviews/item/19104-intel-h55-g6950-and-i3-530-tested/19104-intel-h55-g6950-and-i3-530-tested?start=3 niestety test z innego serwisu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ogromne dzieki. Teraz widze roznice.

Teraz noc czytania przede mna i niedlugo zdecyduje czy buduje nowe HTPC, przeksztalcam swoj komp czy moze tylko maly serwer plikow etc (czyli cos podobnego do obecnego rozwiazania).

Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...