Skocz do zawartości
bestisz

Zestaw do pracy - Ile powinienem wydać?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić maszynę do pracy w domu. Administruję sieć na około 5tys. końcówek. W pracy mam uruchomione dwa monitory 21" stojące obok siebie a i czasami brakuje miejsca roboczego. Odpalone kilka konsol, routery monitorujące itp. zajmują sporo miejsca. Nie jestem na czasie jeżeli chodzi o sprzęt więc zwracam się do Was o pomoc.

Potrzeby to:

-jak najwydajniejsza praca systemu operacyjnego Windows/Linux

-dość często używam AutoCad, Corel, Photoshop-a,

-obróbka i montowanie filmów HD kręconych domową kamerą (Sony Vegas itp.)

-obsługa dwóch monitorów 23/24"

 

Generalnie nie zamierzam na nim grać. Mam w domu od tego konsolę jednakże jeżeli budżetowo zakup wszystkiego mnie nie zrujnuje może zakupię za 3-4 miesiące jakąś mocniejszą grafikę żeby móc pograć w tytuły które według mnie na konsoli nie mają racji bytu a na PC są dla mnie klasykami i chętnie bym w nie zagrał.

Nie podam kwoty ponieważ mam około 3000zł ze swojej puli a resztę postaram się wydębić o mojego pracodawcy. Proszę jednak o rozsądną pomoc. Proszę o wycenę skrzynki plus jakieś 2 monitory które polecacie do wielogodzinnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zacznij od doboru monitorów. Do Corela i Photoshopa potrzeba coś drogiego niestety.

Polecałbym raczej format 16:10, jako kompromis pomiędzy modą i marketingiem (16:9 są bardzo niewygodne w pracy, nadają się tylko do filmów panoramicznych) a starymi, dobrymi i wygodnymi 4:3

Druga sprawa to matryca: najniżej coś na PVA/MVA , może dorwiesz coś na IPS.

Jak wszedłem teraz na allegro, to sam się przestraszyłem cen sensownych monitorów.

Monitor Eizo S2243WFS-BK 22" S-PVA 2243WFS (1861920814) - Aukcje internetowe Allegro

EIZO FlexScan S2233W + BONUS (1837066787) - Aukcje internetowe Allegro

- to są tylko PVA, tylko 22 cale i 1680x1050

jak widać prawie 3tyś to pójdzie na sam jeden monitor. Jeśli chcesz obrabiać grafikę na nim, to generalnie taniej się nie da. Matryce TN choćby miały 30cali i 0ms reakcji oddają kolory tragicznie. Jeśli to ma być na prawdę do wielogodzinnej pracy, to nic tańszego nie umiem znaleźć aby polecić.

 

Reszta kompa, jaką bym proponował to:

SB 2500K - były już poniżej 700pln, teraz trzeba wydać 900pln - taki urok kursu dolara, może na dniach po premierze Buldozzera stanieją.

Płyta na p67 - ciężko polecać mi jakąś markę, może ktoś kto ma dojścia do hurtowni wypowie się nt. awaryjności. (dla siebie brałbym ASRocka, tańszy od reszty, dobry support, choć historycznie nieco bardziej awaryjne)

Ram - 8gb (4gbx2) 1600mhz goodram-a, albo jak lubisz mieć naklejkę to kingstona.

Grafika - Rozpatrz w połączeniu z wybranymi monitorami - polecałbym jakiegoś radeona 5770 z 2x display portem. (zapewne są takie) - bardzo dobra jakość 2d, wystarczy do najnowszych gierek dla niedzielnego gracza, mały pobór prądu.

Co do dysków, itp. - jakiś jeden ssd, ostatnio była ciekawa oferta na kingstona ~90gb, ale patrz co jest najatrakcyjniejsze w danej chwili - szybko zmienia się ten rynek.

Dodatkowo dorzuciłbym WD green 1TB (albo więcej jak trzeba) na magazyn.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...