Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Xbox LIVE złamany!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

http://forums.xbox.c...215/464793.aspx

 

Proszę bardzo. Godzinkę temu dokłądnie to samo mnie spotkało, a jakiś czas temu kolegę z pracy mojego znajomego.

 

Ja jeszcze idiota nie usunałem z konta karty kredytowej, i ktoś mi nabił 8000 MSP, sam miałem 4980, zostało 20, kupiony jakiś GOLD PASS do FIFA 12. Gra też sie pojawiła na liście i cztery achievementy zdobyte, [ciach!]a jego mać.

 

Jedna rzecz uratowała mnie przed stratą konta - aliasy pocztowe, których używam od 2004 roku. Dzięki temu ktoś nie zmienił mojego Live ID. Zresetowałem hasło i na szczęście mam dostęp do konta, od razu zmieniłem też Live ID.

 

Tylko niech mi ktoś powie - jakim [ciach!]a cudem ktoś zmienił hasło bez konieczności potwierdzenia tego mailem??? To jakaś komedia jest. Przecież w każdej chwili mi ktoś może zrobić to samo.

 

Moje konto mailowe ma inny adres niż login live, więc ja tego kompletnie nie pojmuję, ktoś edytuje bazy danych bezpośrednio na ich serwerach? Ja [ciach!]lę po prostu.

 

Trzeba zrobić na ten temat hype na całym internecie, bo tak nie może być [ciach!]a. Jestem w[ciach!]iony maksymalnie, oglądałem sobie spokojnie film, patrze w traya czy nie ma maila, jest, i do tego taka ciach!nia.

 

Karte usunąłem z konta, ale wcześniej natychmiast ją zastrzegłem. Mam nadzieje że kasę (dobrze ponad trzy stówy) odzyskam, i że LIVE mi odda moje 4980 punktów z jakimś bonusem. No i FIFE 12 mi mają usunąć z profilu, bo nie ma mowy żeby jakiś syf miał mi zjebać całą trzyletnią historię grania, gdzie większosć gier mam zmaksowanych lub koło 90%.

 

Porażka po prostu, niezniszczalny Microsoft pięknego faila zalicza.

 

Strzeżcie się!!!

 

EDIT.

 

Jeśli jeszcze tego nie używacie, to ustawcie natychmiast. Nawet jak wam zmienią hasło, to przynajmniej chyba nie użyją konta na konsoli, o ile nie ma na to też hacka - http://support.xbox.com/en-us/xbox-live/how-to/xbox-live-account-management/pass-codes

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: czy ktoś ma faktycznie potwierdzenie, że był jakiś włam czy się zaraz okaże, że znikneły punkty typu 6000MSP za 30 złotych z Allegro? Kiedyś już był przypadek jak koleś na forum oszalał, bo mu zresetowali licznik niby na niewinność, a potem się okazało, że jednak coś tam kombinował.

 

Po 2: płatność PayPalem. I tyle w temacie. Trzymać tylko drobny hajs i nie będzie strachu, że konto w banku opustoszeje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po 1: czy ktoś ma faktycznie potwierdzenie, że był jakiś włam czy się zaraz okaże, że znikneły punkty typu 6000MSP za 30 złotych z Allegro? Kiedyś już był przypadek jak koleś na forum oszalał, bo mu zresetowali licznik niby na niewinność, a potem się okazało, że jednak coś tam kombinował.

 

Czyli rozumiem że mogłem sobie sam kupić 8000 MSP, wydać łącznie 13000 MSP na DLC, a potem do nich dzwonić żeby mi to cofneli, oddali punkty i kasę?

 

Dowód? No nie wiem, jeden przykład to to że licencja dla tego DLC będzie na inną konsolę, no ale oczywiście mogłem sam to zrobić na drugiej u innego dostawcy internetu.

 

Rozumiem że udowadnianie włamań do mieszkań, firm, samochodów itd też trzeba jakoś udowadniać? Tylko jak?

 

EDIT.

 

Gamertag kolegi mojego znajomego - http://www.xboxgamertag.com/search/rozkrocz/

 

Ponad miesiąc temu mu sie to samo przytrafiło, tylko że z FIFA 11. Do tej pory sprawa jest w toku, tyle że jemu zmienili też LIVE ID i włamali sie na konto pocztowe, u mnie na szczęście nic poza hasłem nie zmienili, więc mam nadzieje, że szybciej to pójdzie, bo inaczej sie zezłoszcze na nich niezwykle.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dzwoniłem do M$. Fajny koleś, miła i spokojna rozmowa, wszystko dokładnie wypytał i zanotował, do 25 dni będzie dochodzenie, przy czym możliwość zakupów na marketplace w tym czasie zablokowana, ew. kody można będzie użyć, i całe konto też normalnie będzie działać.

 

Pytał mnie też czy gdzieś miałem taki sam login jak na LIVE, twierdząc że z ich serwerów nie ma możliwości nic wyciągnąć, tak więc podałem konto EA jako przykład.

 

Powiedział że jak wyjdzie że faktycznie ktoś inny mi te zakupy zrobił na tym koncie (a pytał o numery seryjne i ID konsoli), to mi zwrócą wszystko co straciłem.

 

Zapytałem też czy będzie możliwość usunięcia FIFA 12 z listy osiągnięć, i powiedział że prawdopodobnie tak.

 

Ogólnie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ta rozmowa, fajnie jakby każdy support tak wyglądał.

 

No i na szczęście gość nie komentował faktu że konto na UK, myślałem że z tym może być problem, ale całe szczęście nie, a zapewne widział, bo pytał o potwiedzenie danych (imie i nazwisko, adres, telefo).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem też czy będzie możliwość usunięcia FIFA 12 z listy osiągnięć, i powiedział że prawdopodobnie tak.

 

Jeśli pamięć mnie nie myli to możesz sam to zrobić w konsoli ;)

 

PS

na Poly też widzę że dałeś znać ;)

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,10440777,Xbox_LIVE_zlamane__Pojawily_sie_doniesienia_o_wlamaniach.html?bo=1

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak, w temacie poprsiłem o napisanie newsa, bo kilka innych osób potwierdziło to samo, plus ten temat z oficjalnego forum.

 

 

A gre z listy osiągnieć można usunąć tylko gdy nie ma odblokowanych żadnych achievków, a tutaj niestety automatycznie u każdego są, za te zakupy do Ultimate Teamów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzalosniejsze jest to, ze sciach!iele z ms i ea nie puszczaja pary z ust... Zmuszaja uzytkownikow do przeprowadzania sledztwa, bo ciagle k***a nie wiadomo co sie dzieje. Powinni im dowalic kare odpowiednia do mozliwosci finansowych Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"Your membership is suspended due to a problem with your payment option. To continue your membership, edit the payment option or use a new one."

 

Specjalnie juchy to zrobili dziś, gdy infolinia nie działa do poniedziałku. Cały tydzień było ok, a nagle coś nie tak. Chłop mówił że ma działać, co za tragiczna firma.

 

Chociaż tyle że jakoś można się połączyć z LIVE, tyle że nic nie jest dostępne, ale daty przy zdobywanych achievkach sie chociaż pojawiają. Nie lubie ich zdobywać offline, a nie chciałbym odkładać Forzy do poniedziałku (jak nie dłużej, bo juch wie co tam wymyślili).

 

Porażka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dzwoniłem na infolinię i gość mi odwiesił konto. Powiedział że jak przekazują sprawy do USA to tam automatycznie przeważnie blokują, bo myślą że ktoś nie ma dostępu do konta czy coś tam.

 

Powiedział też że mają dużo zgłoszeń związanych z FIFA 12.

 

Przy okazji zapytałem czy coś sie zmieniło w mojej sprawie, ale póki co nic (z powyższego powodu), powiedział że te 25 dni to raczej minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja właśnie dostałem maila o zakończeniu śledztwa.

 

W celu jakiejś tam ochrony zmienili mi LIVE ID i hasło, wiec znowu trzeba recoverować gamertag, no ale ok.

 

Oddali wydane punkty, jest też informacja o zwrocie kasy za kupione 8000 MSP, tylko czy ten zwrot mogą zrobić na zastrzeżoną kartę kredytową? Mam już nową o innym numerze ale tych samych parametrach, gdy kupuje coś na nową to zmieniają się też wartości na starej, która dalej jest na liście jako zastrzeżona. Ktoś się orientuje?

 

FIFA 12 z listy niestety nie usunęli, więc jeszcze zadzwonię na infolinię. Mam nadzieję, że to tylko przeoczenie, bo nie chcę takiej blizny w profilu. Przy okazji sie pewnie zapytam o ten zwrot kasy.

 

Dodatkowo dostałem dwa kody na miesiąc Golda, to akurat miłe, bo za 4 dni mi wygasał abonament, a tak mam spokój do nowego roku, miałem troche wydatków teraz i Gold był mi nie po drodze.

 

 

Tak więc ogólnie muszę, przynajmniej lekko, pochwalić M$. Trzy tygodnie im zajęło i przynajmniej teoretycznie wszystko ok. Zobaczymy jeszcze jak z tą FIFA i zwrotem kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW, to jak najbardziej można zrobić zwrot na zastrzeżoną kartę. W przeciwnym przypadku zastrzeganie kart po kradzieży byłoby bez sensu, bo automatycznie uniemożliwiałoby odzyskanie pieniędzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear Steam Users and Steam Forum Users:

 

Our Steam forums were defaced on the evening of Sunday, November 6. We began investigating and found that the intrusion goes beyond the Steam forums.

 

We learned that intruders obtained access to a Steam database in addition to the forums. This database contained information including user names, hashed and salted passwords, game purchases, email addresses, billing addresses and encrypted credit card information. We do not have evidence that encrypted credit card numbers or personally identifying information were taken by the intruders, or that the protection on credit card numbers or passwords was cracked. We are still investigating.

 

We don’t have evidence of credit card misuse at this time. Nonetheless you should watch your credit card activity and statements closely.

 

While we only know of a few forum accounts that have been compromised, all forum users will be required to change their passwords the next time they login. If you have used your Steam forum password on other accounts you should change those passwords as well.

 

We do not know of any compromised Steam accounts, so we are not planning to force a change of Steam account passwords (which are separate from forum passwords). However, it wouldn’t be a bad idea to change that as well, especially if it is the same as your Steam forum account password.

 

We will reopen the forums as soon as we can.

 

I am truly sorry this happened, and I apologize for the inconvenience.

 

Gabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to w sumie już jest w temacie o Steam, ale może być i tu, bo to kolejny fail w tym roku. Coraz bardziej mnie to irytuje, na każdym kroku sie trzeba czegoś obawiać. Marzy mi sie życie na bezludnej wyspie bez żadnej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu konsoli. Mila byc Xbox, bo PS3 zhackowano jakis rok temu. Teraz sam juz nie wiem, co wybrac. MS zlamany, Sony zlamane...

 

Jak sie zabezbieczyc obecnie przed utrata konta, a co gorsdza danych karty kredytowej? Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...