Skocz do zawartości
jonathan

adroidy dla inwalidy i reszta iphonow dla masonow

Rekomendowane odpowiedzi

HD7 to zdaje sie zmodyfikowane HD2?

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Nie wiem - być może. Podobno da się odpalić WP7 na HD2, sam nawet chciałem HD2 (bo jest HoMM) ale akurat przypadkiem napatoczył się HD7 przeceniony o 700zł więc wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam HD2, oryginalnie był z windows mobile 6.

Po wgraniu hspl można mieć: dwa systemy: win+android (uruchamiany z karty SD), lub samego androida (z pamięci telefonu - nand), lub win7 (nie próbowałem, nie przepadam za 'oknami').

 

...a może ktoś chce pobawić się z Ubuntu w HD2? hmm, może MeeGo? XDA czeka. Ja pozostaję przy Android MIUI, sprawuje się i wygląda świetnie.

Po wczorajszej googlowej publikacji kodu źródłowego do najnowszej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, rozpoczął się kolejny wyścig deweloperski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił tablecik Sony S. Dzisiaj okazało się, że dołożona karta pamięci nie może być dostępna dla żadnej aplikacji - dostęp zabroniony, jedynie appka sony do transferu plików między pamięcią wewnętrzną a kartą ma do tej ostatniej dostęp. :blink: Żeby posłuchać sobie muzyki, obejrzeć zdjęcia, czy cokolwiek innego z karty, należy je skopiować do pamięci wewnętrznej! :banana:

 

...ktoś w tej firmie jest upośledzony... całkiem mocno... :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy B&N Nook Tablet też ma jedynie 1 z 16GB przestrzeni dostępnej dla użytkownika. O ile w przypadku tabletu Amazona miałoby to jakiś tam pokręcony sens (Amazon ma zbudowany pełen multimedialny ekosystem) to nawet oni nie podjęli tak szalonej decyzji bo jest to wręcz inaczej wyrażony wymóg zrobienia roota.

 

Dziwi mnie fakt, że po pierwsze Twój kolega nie zaczekał na ICS'a bo obecnie nawet najlepsze tablety Androida (czyli te od Samsunga) niestety nie stanowią konkurencji dla iPada przede wszystkim z powodu braku supportu developerów. Jakby poczekał to nie dość, że miałby lepszy system na start to powinno być więcej wartościowych aplikacji no i cena byłaby niższa (albo za tą samą dostałby lepszy sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kupienie sprzętu teraz wyklucza aktualizację do ICS w przyszłości?

Nie to miałem na myśli, po prostu na wstrzymaniu się prawie zawsze można zaoszczędzić.

Ja wiem, że tak można w nieskończoność ale w tym przypadku ma to IMO sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Taka wolna myśl.

 

Dużo słyszę jak to mówi się o tym jaki to iPhone jest dobrze wykonany i jak ładnie wygląda, i to jest głównie jego przewaga nad konkurencją. Czemu tylko jedynie ładnie wyglądające iPhony widuję w internecie? Moi znajomi albo mocno o nie nie dbają, a przecież jak kupujesz coś żeby było ładne to chyba też i dbasz o to by ładne dalej było. A tak większość iPhonów jakie miałem w ręce jest albo w szpecących wygląd futerałach albo jest tak porysowana jakby bawił się nim kot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo słyszę jak to mówi się o tym jaki to iPhone jest dobrze wykonany i jak ładnie wygląda, i to jest głównie jego przewaga nad konkurencją.

To się nazywa marketing i rzeczywiście jest główną przewagą iPrzedmiotów nad konkurencją. Od strony technicznej już tak wspaniale nie jest, ale o tym lepiej nie wspominać w reklamie albo wspomnieć przeinaczając fakty i obficie krasząc chciejstwem. Amejzing, inkredibul, fantastik, amejzing, amejzing, "natural natural natural eko", jeśli mogę zacytować klasyka. Taka nowożytna mantra, wspomagająca handel chińszczyzną.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

To się nazywa marketing i rzeczywiście jest główną przewagą iPrzedmiotów nad konkurencją. Od strony technicznej już tak wspaniale nie jest, ale o tym lepiej nie wspominać w reklamie albo wspomnieć przeinaczając fakty i obficie krasząc chciejstwem. Amejzing, inkredibul, fantastik, amejzing, amejzing, "natural natural natural eko", jeśli mogę zacytować klasyka. Taka nowożytna mantra, wspomagająca handel chińszczyzną.

 

Coś w tym jest. Eko Bodyshopy, Fairtraiding, wuchta na zachodzie tego jest.

 

OT

 

Chciałbym żeby ktoś od A do Z zrobił analizę produkcji i użytkowania EKO samochodów, z czego robi się baterię, skąd bierze się materiały, ile materiałów więcej trzeba zużyć ile ropy upłynie zanim to do nas dotrze, ile węgla ( u nas, we francji to może być uran) trzeba spalić żeby naładować baterię do pełna, i co się z taką baterią stanie bo przecież zdrowa dla środowiska to raczej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludovic, z 5 iphonów w firmie, 5 ma futerał, a co najmniej 3 folię na ekranie :lol: Może to jakaś moda?

Na desire nie mam jeszcze ani jednej rysy, a jakieś futerały mi nawet nie w głowie. Ale ja tak mam - każdy mój telefon przez cały swój żywot był jak nowy.

 

...i co się z taką baterią stanie bo przecież zdrowa dla środowiska to raczej nie jest.

 

Klik: s.o.s DLA ŚWIATA - Elektroniczne śmietnisko - Odcinek 6 - S00E06 - tvn player

W głowie się nie mieści :s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludovic- "I don't give a shit about it"- ekopropaganda mnie nie rusza w zadnym stopniu. :wink:

 

Ale co do iPrzedmiotów po kilku latach normalnego użytkowania (nie mówię tu o pocieraniu ekranikiem o piasek)- to zarzucam fotkę przodu i tyłu iPoda Touch 2G po trzech latach użytkowania (noszenie w kieszeni z moniakami, trzymanie w schowku auta, kilka upadków)- i powiem, że na ekranie nie ma ani jednej rysy, ale tył wygląda jak bym hobbystycznie jeździł po nim pastą polerską. :wink:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A orientuje się ktoś jak wygląda sprawa tworzenia własnych aplikacji lub chociażby "themów" do aplikacji na markecie? Czy płaci się ileś za jakieś licencje i w ogóle z czym to się je i od czego najlepiej zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płaci się ileś za jakieś licencje i w ogóle z czym to się je i od czego najlepiej zacząć?

 

Jak zawsze polecam najpierw wejsc na Dev Guide. Wszystko tam masz opisane, wystarczy poczytac.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touch faktycznie sie mocno rysuje, nawet z futeralem. Moj po 2,5 roku wygladal dosc podobnie :P.

Futeraly na iP? Szczerze? Pomagaja. O ile plastiki w 3G/3GS potrafia minimalnie pekac, tak Gorilla Glass w 4/4S tez nie jest szczegolnie mocarny - sam tego doswiadczylem, pierwszy uszkodzony telefon w zyciu. Od tego czasu nosze bumperek i kazdemu polecam ^^

Jablek posiada zarabisty atut w postaci swego wyswietlacza oraz prostoty obslugi. Przyklad? Znajoma 'totalnie-atechnologiczna' po uchwyceniu opanowala maszynke w kilkanascie sekund, zachwalajac. IMO To jeden z wielu czynnikow decydujacych o jego popularnosci. Byl to w pelni swiadomy wybor z mojej strony, choc Andkiem bym nie wzgardzil. I tak, iTunes smierdzi :D.

> 「ひどいアップル @Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kup iPrzedmiot, przeżyj ekscytującą przygodę podczas napadu rabunkowego!"

 

Duch Stefana Pracka z uznaniem kiwa łysawą głową z zaświatów, histeria reklamowa must go on :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dalczego I cośtam coś tam ma jaja z zasiegiem gdy trzymasz go nieodpowiednio ? :

iPady 3G mają czujnik obniżający moc nadawczą modułu 3G o 75%

Producent umieścił we wspomnianych tabletach malutki czujnik, który wykrywa obiekty, takie jak ręka lub dodatkowa obudowa, znajdujące się w odległości <1 cm od urządzenia. Jeśli taki obiekt zostanie wykryty, średnia moc wyjściowa modułu 3G spada z 22,4 dBm do 16,4 dBm, czyli o prawie 3/4.

 

Fajnie że porducent tak zadbał o zdrowie klienta ale nic w instrukcji o tym nie wspomniał....

A i nastepna wojna patentowa :

Sfora.pl - Apple zapowiada kolejną rewolucję -

 

Kurna cos mi przegladarka zglupiala sory za wytłuszczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dalczego I cośtam coś tam ma jaja z zasiegiem gdy trzymasz go nieodpowiednio ? :

iPady 3G mają czujnik obniżający moc nadawczą modułu 3G o 75%

 

Wcześniej w Iphone 4 nazywano takie coś wadą, bublem, coś w stylu "can't touch this", a teraz jest to feature? Nie jarzę. To dlaczego Apple przyznało się do błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w Iphone 4 nazywano takie coś wadą, bublem, coś w stylu "can't touch this", a teraz jest to feature? Nie jarzę. To dlaczego Apple przyznało się do błędu?

 

Cynicznie - bo Applem rządzi marketing.

Jak wiarygodne jest info w przypadku Ipada o tym czujniku? Bo z tego co kojarzę większość urządzeń GSM można chwycić tak aby spadł sygnał [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tak iProduktów, sam od 5 ponad lat używam iPoda Classic bo żadna inna firma nie sprzedawała w Polsce odtwarzaczy o takiej pojemności, zbliżone były modele Creatve ale gorszej jakości o ile pamiętam.

 

Sent from my HD7 T9292 using Board Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie porducent się przyznał tylko sprawę wyczaił producent nakładki:

 

istnieniu czujnika nadmieniła firma Pong Research, produkująca obudowy (nakładki) do iPadów, które rzekomo mają chronić użytkowników tabletów przed promieniowaniem elektromagnetycznym przez nie generowanym, nie zmniejszając jednocześnie mocy modułu 3G. Jak twierdzi Pong, czujnik w iPadach nie wykrywa ich obudów, w przeciwieństwie do produktów konkurencji.

 

 

Linkus creatus :

Can a $100 iPad case improve 3G data power?

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ta firma też nieźle ściemnia - produkują nakładkę, która nie zmniejsza mocy modułu 3G (rozumiem, że Kwazor miał na myśli moc wypromieniowywana przez antenę, a nie mierzona na wejściu tejże ;) ), ale jednocześnie ma chronić użytkownika przed promieniowaniem. Jak, ja się pytam? :)

 

A i nastepna wojna patentowa :

Sfora.pl - Apple zapowiada kolejną rewolucję -

 

Ile to juz lat będzie od czasu, gdy Toshiba zapowiedziała rychłe wprowadzenie ogniw na alkohol? Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze kibicuję takim pomysłom - akumulatorom już dawno setka stuknęła, a żadnej alternatywy nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ta firma też nieźle ściemnia - produkują nakładkę, która nie zmniejsza mocy modułu 3G (rozumiem, że Kwazor miał na myśli moc wypromieniowywana przez antenę, a nie mierzona na wejściu tejże ;) ), ale jednocześnie ma chronić użytkownika przed promieniowaniem. Jak, ja się pytam? :)

Jak użytkownik chce się chronić przed promieniowaniem, niech założy na łeb ekranowany i uziemiony kask, przy czym uziom powinien być na metr zakopany w ziemi. Promieniowanie elektromagnetyczne jest wszędzie, BTSy stoją nawet w szczerym polu, hot-spoty i routery WiFi to codzienność, sieci radiowe uskutecznia się nawet na wioskach. Nie ma przed tym ucieczki, chyba że w jakiejś południowoamerykańskiej dziczy.

Zresztą nadal nie są znane długofalowe skutki oddziaływania takiegoż promieniowania na homo sapiens. Jak pojawiały się pierwsze komórki, krzyczano że gotują mózgi, powodują raka i kołtuna. I jakoś potwierdzenia tych teorii brak, póki co.

 

Ile to juz lat będzie od czasu, gdy Toshiba zapowiedziała rychłe wprowadzenie ogniw na alkohol? Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze kibicuję takim pomysłom - akumulatorom już dawno setka stuknęła, a żadnej alternatywy nie widać.

 

Apple działa inaczej - poczeka, aż ktoś lub coś opracuje i przetestuje technologię, a potem ogłosi, że to ich własny wynalazek i pyk, patencik. Pytanie do jabłkofili, bo nie chce mi się szukać - czy oni naprawdę coś sami wynaleźli od czasu systemu operacyjnego z GUI dwadzieścia kilka lat temu? Znaleziska na śmietnikach innych firm się nie liczą :>
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas :

Zresztą nadal nie są znane długofalowe skutki oddziaływania takiegoż promieniowania na homo sapiens.

Popracuj przy mikrofalach to zobaczysz... Kumpel zaczynał pracę przy serwisowaniu stacji GSM. Starszy pracownik powiedział do niego :

Jesli chesz mieć syna to ru....... zawczasu... i miał całkowitą rację... teraz kumpel ma 2 córki... Inny pracował w WOP jako radarowiec i ten sam przykład...też 2 córy.

 

Costi :

- akumulatorom już dawno setka stuknęła, a żadnej alternatywy nie widać

No nie porównuj akumulatora ołowiowego do li-pol....

 

Zobacz jaka jest różnica pojemność w Ah / waga... inaczej gestosc energii.

Taka ciekawostka : Aku Li-ion kontra Li-s ( litowo siarkowy ) to 4 krotna różnica masy przy tej samej pojemnosci na korzyść Li-S...( ale jeszcze trwaja badania nad LI-S)

 

A i akumulatoriowi PB-s strzeliło 150 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...