Skocz do zawartości
jonathan

adroidy dla inwalidy i reszta iphonow dla masonow

Rekomendowane odpowiedzi

co zobaczy :>

 

Ja tam mam ustawione w routerze, że wifi wyłącza się o 1 w nocy i włącza o 7 z rana :P tak jakoś mi się ubzdurało, w komórce (s8500) 3g też mam wyłączone a to temu iż bateria trzyma teraz 5-6 dni a z włączonym 3g 2-3dni, a że jakoś na szybkiej transmisji danych mi szczególnie nie zależy to i po co mi to 3g...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple działa inaczej - poczeka, aż ktoś lub coś opracuje i przetestuje technologię, a potem ogłosi, że to ich własny wynalazek i pyk, patencik. Pytanie do jabłkofili, bo nie chce mi się szukać - czy oni naprawdę coś sami wynaleźli od czasu systemu operacyjnego z GUI dwadzieścia kilka lat temu? Znaleziska na śmietnikach innych firm się nie liczą :>

 

Tego też nie wynaleźli, "pożyczyli" od Xeroxa ;)

 

No nie porównuj akumulatora ołowiowego do li-pol....

 

Zobacz jaka jest różnica pojemność w Ah / waga... inaczej gestosc energii.

Taka ciekawostka : Aku Li-ion kontra Li-s ( litowo siarkowy ) to 4 krotna różnica masy przy tej samej pojemnosci na korzyść Li-S...( ale jeszcze trwaja badania nad LI-S)

No dobra, użyte materiały się zmieniają, ale sama idea pozostaje zasadniczo niezmieniona. Poza tym masa to jedno, a objętość? To ona jest głównym problemem.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użytkownik chce się chronić przed promieniowaniem, niech założy na łeb ekranowany i uziemiony kask, przy czym uziom powinien być na metr zakopany w ziemi.

 

Oczami wyobraźni zobaczyłem galmary nabijane co metr przy chodnikach i ludzi którzy podłączają swój kask do nich stalową linką... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- wszystko fajnie, wszystko pięknie. Ale Samsung Galaxy S, w zeszłym tygodniu ujawnił dalszą część swojej nazwy- niewątpliwie, rozwinięciem skrótu S, jest Shit, i nie wiem jak to naprawić.

 

Otóż to wygląda tak- telefon należy do mojej kobiety, i ja go nie ruszam, mi wystarczy do życia zwykły analogowy, niedotykowy telefon- inwestuję w inne rzeczy... I cały problem polega na tym, że owy jej telefon- się wyłączył, i już nie da się włączyć- tzn. działa do momentu pojawienia się ekranu ładowania systemu, po czym następuje zgon.

 

Co najlepsze- to drugi telefon w jej domu, który tak zdechł. I czyszczenie z poziomu trybu awaryjnego nie wskrzesza- więc raczej będzie trzeba po prostu go zreflashować.... Tylko którym romem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale nie znam też innej marki w której ta "bezawaryjność" jest tak podkreślana. Jak to ma się do rzeczywistości, każdy wie ;)

 

Żeby się o tym autorytatywnie wypowiadać należałoby przytoczyć dane statystyczne na temat awaryjności. Jedna niunia na balkonie wiosny nie czyni :-)

Biorąc pod uwagę ilość autoryzowanych punktów serwisowych nie ma chyba gorszego szmelcu niż Sony (spośród producentów elektroniki A-brand).

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Kupiłem laptoka w polsce. W szwajcarii zaczął się sypać. W mieście mam sklep "sony-center". Idę do nich myśląc że tam się wszystkim zajmą, to mnie odsyłają do sklepu/serwisu na jakimś zadupiu pod Zurichem "bo oni zajmują się serwisem vaio." Dzwonię do nich i pytam czy to problem, jeśli chcę skorzystać z gwarancji, a komputer jest kupiony w Polsce (Moja dziewczyna miała compaq'a z USA i jej naprawili w PL za friko, jak Geforce 8600M się w typowy sposób odlutował od mobo.) Powiedzieli, że jak jest kupiony w EU to nie ma problemu. Przyjeżdżam do nich, pytam tego samego gościa którego miałem na telefonie o to samo. "komputer był kupiony u nas? jeśli nie? to tylko płatny serwis" "No ale jak? przecież rozmawialiśmy o tym przez telefon" "ale ja nie wiedziałem że Panu chodzi o naprawę gwarancyjną, nic nie możemy zrobić" %*%^&% mać!

W końcu sam rozkręciłem lapka, potrząchałem nim trochę i spod mobo wyleciała śrubka, która się z czegoś wykręciła i latała sobie po lapku robiąc zwarcia. Naprawione :lol:

 

Ale co do appla też nie jest różowo. Kiedy kończyła mi się umowa na abo chciałem wziąć iphone'a 4. Facet w punkcie swisscoma powiedział, że on by go nie wziął ale nie dla tego że nie lubi, tylko dla tego, że nawet jak bierzesz umowę na 2 lata to apple na iphona daje tylko rok gwarancji, podczas kiedy inni producenci mają 2. No ale i tak go mam. Żaden samsung, htc ani sony erikson mi nie przypadł do gustu a jak ja psuję elektronikę, to zazwyczaj w taki sposób że gwarancja nie wchodzi w rachubę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

gdyby warunki zycia w Polandii byly inne to wiekszosc byloby stac na srajfona po jednej wyplacie bez obciazania budzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, galaxy S3 wyszedł, przepatrzyłem całe forum i nikt ani słowa o tym?

http://www.gsmarena.com/the_beast_released_samsung_galaxy_siii_is_now_here-news-4200.php

http://komorkomania.pl/2012/05/03/samsung-galaxy-s-iii-pierwsze-wrazenia

 

Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba, choć trochę wielka kobyła jak dla mnie. Ciekawe czy wyjdzie biedniejsza wersja z ekranem w okolicy 4 cali? Może bym pomyślał nad tym.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, galaxy S3 wyszedł, przepatrzyłem całe forum i nikt ani słowa o tym?

http://www.gsmarena.com/the_beast_released_samsung_galaxy_siii_is_now_here-news-4200.php

http://komorkomania.pl/2012/05/03/samsung-galaxy-s-iii-pierwsze-wrazenia

 

Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba, choć trochę wielka kobyła jak dla mnie. Ciekawe czy wyjdzie biedniejsza wersja z ekranem w okolicy 4 cali? Może bym pomyślał nad tym.

 

Ta, Galaxy S2,5, z ekranem 3,8 cala i Kałdroidem w wersji 4.2.9.2.1, najnowszy nerdowski dżajlbrejk included. Numeryczny bigos.

 

Widziałem kajsik w sklepie Samsunga Note, makabrycznie wielka brytfanna, ten S3 ma chyba zbliżony areał. Wygląda na to, że Samsung nie może się zdecydować, czy robić tablety, telefony czy jeszcze coś innego, więc robi wszystko w jednym. Grunt, że jest więcej cali niż ajfon, a matryca wielkości łebka od szpilki ma więcej megapikseli. Twarde prawa marketingu. To nic, że z telefonu (!) nie da się praktycznie rozmawiać, bo jakość rozmowy nędzna, zasięg słabiuchny i jest po prostu niewygodnie trzymać takiego rozdętego potworka, którym od biedy można się nakryć w czasie deszczu. Swojego salcesona na Symbianie wziąłem ze względu na aparat i ten daje radę bez zarzutu, ale ergonomia rozmów - zaledwie średnia, a to tylko 3,5". Cóż, postęp.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki, brzydki (subiektywne choć popularne spostrzeżenie), plastikowy, z paskudnym interfejsem, zbędnymi wg. standardów ICS'a przyciskami i do tego ekranem Pentile. Nic tylko pogratulować udanej kontynuacji króla zeszłego roku, SGS2.

 

W tym roku HTC nie tylko wróciło do gry ale rozsiadło się na tronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie biały ładny, ten ciemny ciężko stwierdzić, ale równie dobrze może być ładny. I tak wolę białe, bo rysy są dużo mniej widoczne. Chciałbym go pomacać, ale na macaniu się skończy, bo nawet S2 było dla mnie za duże, więc S3 odpada kompletnie. Ale z kolei z iphonowym 3,5cala czasem mi mało. Na stronce, która porównuje wizualnie rozmiary ekranów wychodzi mi, że dla mnie idealne byłyby ~4 cale i mam nadzieję, że Iphone 5 to będzie coś w tych okolicach. Zawsze też wypatruję info o phonach na windowsie i o windows phone 8. Pobawiłem się na chwilę Lumią 800 i bardzo mi się podoba, także jakby wyszło coś "łał" to też pomyślę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)i do tego ekranem Pentile. Nic tylko pogratulować udanej kontynuacji króla zeszłego roku, SGS2.

(...)

 

Aha, a teraz tak serio, na prawde zauważysz różnice między PenTile a zwykłą matrycą w codziennym użytkowaniu? Od ponad 1.5 roku użytkuje pierwszego Galaxy S, też na PenTile i żadnych, absolutnie żadnych negatywnych rzeczy nie stwierdziłem w związku z tą matrycą. Ludzie przesadzają, bo żeby to zauważyć trzeba mieć ciągle telefon 5cm od oczu, a nie o to w tym chodzi. To już jest czepianie się bo tak, bo można.

 

Telefon jest ewolucją, nie rewolucją, fakt. A wygląd to raczej kwestia gustu, mi się np. podoba. Fajnie, że wrzucili mocniejszą baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PenTile zadomowiło się w monitorach to nie byłoby problemu :P

A co do baterii to nie wrzucili mocniejszej. Po prostu wsadzili kolejne mikroogniwo pod ekran który skasuje je w przeciągu x godzin surfowania albo połowę tego czasu przy grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speaking of hoods, the Galaxy S III is very plasticky. It feels quite cheap and nasty, and the blue colour is particularly susceptible to smears, which only makes it look even more cheap. It's a nice shape and we appreciate Samsung has kept it lightweight and not that much larger, even with a much bigger screen. It even looks good and a choice of colours other than black and white is great. But the cheap feel is just plain nasty, and a step back from the S2. HTC's One X, the Sony Xperia S and the iPhone 4S can all sleep easy.

Źródło

 

Ok, no to czar prysł. Jak dla mnie szajsung zawalił robiąc najdroższy model w taki sposób.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a teraz tak serio, na prawde zauważysz różnice między PenTile a zwykłą matrycą w codziennym użytkowaniu? Od ponad 1.5 roku użytkuje pierwszego Galaxy S, też na PenTile i żadnych, absolutnie żadnych negatywnych rzeczy nie stwierdziłem w związku z tą matrycą. Ludzie przesadzają, bo żeby to zauważyć trzeba mieć ciągle telefon 5cm od oczu, a nie o to w tym chodzi. To już jest czepianie się bo tak, bo można.

Jak już raz zobaczysz tę nieostrość to ją widzisz ciągle. Ja pracując trochę przy grafice nauczyłem się być potwornie wyczulonym na 'odstające' pixele i przebarwienia. Nie przeczę, że dla wielu nie będzie absolutnie żadnej różnicy - ja po prostu wolę porządne LCD.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku HTC nie tylko wróciło do gry ale rozsiadło się na tronie.

 

Chodzi Ci o HTC One X, który nie ma wymienialnej baterii, a rozładowuje się po godzinie grania w grę 3d? Dokładnie o tego, który ma 4-rdzeniowy procesor a nadal działa wolniej od 2-rdzeniowców?

 

Przynajmniej tyle o nim wyczytałem z różnych recenzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na niewymienialną baterię jest głupie bo ze smartfonami postępuje się prosto: używasz za dnia, w nocy ładujesz. Jak komuś się nie podoba takie rozwiązanie to powodzenia z Nokią 3300 czy ile tam ona miała i niech bawi się dobrze. Wszyscy obecnie narzekają na baterię chyba po to, by narzekać bo jeżeli telefon przy normalnym użytkowaniu działa przez cały dzień to w czym problem?

 

Działa wolniej od dwurdzeniowców? Ciekawe, bo to jeden z najszybszych smartfonów na rynku, w każdej recenzji to przeczytasz/usłyszysz. Jest nieco mniej wydajny niż nowy Snapdragon ale to nVidia, oni postawili na zbędne obecnie cztery rdzenie.

 

Obecnie nie widzę lepszych telefonów na Androidzie a One X jest prawdopodobnie najlepszym telefonem na rynku. Z pewnością nie jest doskonałym ale lepszym od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jeżeli podczas intensywnego użytkowania telefon nie wytrzymuje całego dnia, to producent powinien przewidzieć potrzebę posiadania wymiennej baterii - znam ludzi, którzy noszą zapasowy akumulator i chwalą sobie takie rozwiązanie.

 

Wg testów porównawczych, HTC One S otwiera i wczytuje strony internetowe szybciej niż HTC One X. A z tego co wyczytałem, to różnica jest spora - 5,5s vs 3s. (4 dzenie vs 2 rdzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na niewymienialną baterię jest głupie bo ze smartfonami postępuje się prosto: używasz za dnia, w nocy ładujesz. Jak komuś się nie podoba takie rozwiązanie to powodzenia z Nokią 3300 czy ile tam ona miała i niech bawi się dobrze. Wszyscy obecnie narzekają na baterię chyba po to, by narzekać bo jeżeli telefon przy normalnym użytkowaniu działa przez cały dzień to w czym problem?

 

Działa wolniej od dwurdzeniowców? Ciekawe, bo to jeden z najszybszych smartfonów na rynku, w każdej recenzji to przeczytasz/usłyszysz. Jest nieco mniej wydajny niż nowy Snapdragon ale to nVidia, oni postawili na zbędne obecnie cztery rdzenie.

 

Obecnie nie widzę lepszych telefonów na Androidzie a One X jest prawdopodobnie najlepszym telefonem na rynku. Z pewnością nie jest doskonałym ale lepszym od konkurencji.

 

Co z tego, ze ma wuj wie ile rdzeni i wiecej mhz niz moj PC, skoro nawet poruszajac sie szybciej po menu potrafi sie na ułamek sekundy "zamyślić" (N3310 jest w kwestii menu nadal szybsza ;) ), a podczas skomplikowanych operacji typu przegladanie stron www nagrzewa sie w gornej czesci jak kaloryfer - autentycznie na poczatku myslalem ze jest cos nie tak, nie chce nawet wiedziec jak to wyglada w grach (nie ma ani jednej w standardzie żebym to sprawdził - kolejny punkt dla N3310 :lol: ). Jakosc wykonania tez nie powala na łopatki, wątpie czy by przetrwał upadek na beton z wysokości pół metra. Poza tym, mozliwosci tego telefonu (i systemu) mnie przeraziły do tego stopnia, ze po niecałym jednym dniu odłozylem go do pudelka - zresztą i tak sam już krzyczał, że bateria na wyczerpaniu ;) . Zwyczajnie nie mam pojecia co z tym wszystkim robic, nie mam czasu ani tym bardziej ochoty zeby spedzić kilka dni nad konfiguracją tego wszystkiego i ściaganiu bazyliona aplikacji (btw, po co mam zakładać jakies konto, zeby to zrobic :blink: ? ). Nie wiem do czego sensownego mogloby mi to wszystko sluzyc.

Z bateria nadal bede narzekał, bo co to za telefon, skoro nie moge oddalic sie z nim od gniazdka na weekend? Ba, nawet kilka godzin jako gps to dla niego za duzo.

 

Podsumowując, skoro ten telefon jest jednym z naj na rynku, to nie chcę wiedzieć jak sprawują się te tylko dobre, przeciętne, o słabych nie mówiąc :lol:

 

edycja

i tak sobie nie pogram nawet jakbym chciał: http://antyweb.pl/masz-najnowszy-telefon-z-androidem-i-tak-nie-pograsz-we-wszystkie-gry-oto-paranoja-w-google-play/ jeden wielki FAIL :lol:

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi zamulić bo tak już z Androidem jest, użytkownicy iOS/WP7 na to nie narzekają. Nagrzewanie się to chyba przede wszystkim problem z Tegrą, z tego co słyszałem to lubi się grzać. Jakość jest jaka jest, obecne telefony mają być ładne i cienkie, wytrzymałość spada na odległy plan. Ciesz się, że to nie Samsung ;)

 

Odnośnie baterii to już powiedziałem jak trzeba je traktować. Szkoda, że producenci prześcigają się na pierdyliony megaherców i rdzeni a zapominają, że z akumulatorami jesteśmy w ciemnej [gluteus maximus]. Cóż począć? Osobiście liczę na to, że Apple spopularyzuje jakąś znaną już technologię a inni uczynią ją przystępną.

 

O aplikacjach nie będę rozmawiał bo dla mnie telefon to sms, muzyka, youtube, mail i od czasu do czasu aparat.

 

 

Pisane bez smartfona za to w towarzystwie k770i i discmana panasonica, o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...