Skocz do zawartości
jonathan

adroidy dla inwalidy i reszta iphonow dla masonow

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc z innej strony - przynajmniej nie ma się co wykrzaczyć (tu nawiązanie do Twojej przygody z robocikiem), a przeciętny jankes (brrr) nawet nie zauważy takich braków.

Ale mi się zielony robocik nie wykrzaczał ani nie zawieszał, nigdy nie zarzucałem mu nędznej szybkości działania przecież. Może dlatego, że działał na "topowym" swego czasu modelu Samsunga z dwoma rdzeniami i okropeczną ilością GHz, nie wiem. Wszystko inne ma tenże robocik do psiej rzyci, ale może nie zaczynajmy od nowa.

 

Przeciętny jankes jest w stanie pomylić pedał gazu i hamulca w samochodzie z automatyczną skrzynią, trochę kiepski punkt odniesienia. Jailbreak jako konieczność uzyskania raportów SMS (Nokia 3310 miała to bez grzebania w sofcie) to nawet nie jest ponury żart, nie wolno przecież żartować z upośledzonych. A propos jailbreaka - można jeszcze przez to stracić gwarancję czy dali już spokój?

 

oklejenie telefonu wydaje się koszmarem :lol2:

 

Dołączona grafika

The horror, the horror ...

 

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, chcę popracować na WP7 by mieć wyrobioną rzetelną opinię - podobnie było w przypadku Androida i wiem, że do niego nie wrócę. Po trzecie to to, co się ludziom nie podoba (prostota systemu i mała liczba apek) nie jest dla mnie żadną wadą.

 

Jestem uzytkownikiem HTC HD7 i jak dla mnie Windows Phone 7 filozofią działania mocno przypomina iPhone, apek jest co prawda mniej niż na iOS ale i tak nie jest ich mało, każdy chyba znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aplikacji będę potrzebował tak:

  • Twitter (Rowi)
  • Dropbox (aktualnie brak oficjalnego rozwiązania, jakiś zamiennik jest ale wybiorę interfejs webowy)
  • Google Plus (kwestia czasu kiedy taka aplikacja się pojawi)
Ja jestem minimalistą i mi prostota, ograniczenia w takim wymiarze pasują. Jeżeli system wygląda ładnie i działa szybko to nawet przez myśl mi nie przejdzie niemożność zajrzenia w pliki systemowe, zmiany launchera czy jeszcze jakieś inne działania. iOS używałem przez dwa lata i bez problemu obywałem się bez jailbreaka, domyślne rozwiązanie w pełni mnie satysfakcjonowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, przesadzacie z tym robocikiem, zrobilem system pod siebie tak jak chcialem, poinstalowalem to co chce i dziala sobie bezproblemowo od tego czasu, nic sie nie wiesz, nic nie muli, nie klatkuje itd. nie mam xx rdzeni tylko jeden i wszystko dziala plynnie :P

 

@

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aplikacji będę potrzebował tak:

  • Twitter (Rowi)
  • Dropbox (aktualnie brak oficjalnego rozwiązania, jakiś zamiennik jest ale wybiorę interfejs webowy)
  • Google Plus (kwestia czasu kiedy taka aplikacja się pojawi)
Ja jestem minimalistą i mi prostota, ograniczenia w takim wymiarze pasują. Jeżeli system wygląda ładnie i działa szybko to nawet przez myśl mi nie przejdzie niemożność zajrzenia w pliki systemowe, zmiany launchera czy jeszcze jakieś inne działania. iOS używałem przez dwa lata i bez problemu obywałem się bez jailbreaka, domyślne rozwiązanie w pełni mnie satysfakcjonowały.

 

Twitter i Rowi jest w Marketplace, jest też Dropbox viewer, są apki typu BoxFiles for Dropbox (w wersji komercyjnej za 4,49zł integruje się z kontem SkyDrive).
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_Works

Tak, zdaję sobie z tego sprawę dlatego napisałem jaka aplikacja do Twittera mnie interesuje zaś w przypadku Dropboxa nie wiem, czy będę chciał powierzyć swoje dane nieznanemu developerowi, spróbuję z interfejsem webowym który nie jest zły. Fakt, trochę niewygodny ale daje radę. Sądzę, że w ciągu kilku miesięcy powstanie oficjalny klient na WP7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od piątku posiadam HTC One X'a. Fajna maszynka, ale trzeba często ładować jak się lubi pograć czy pobawić. Przy normalnym użytkowaniu (kilka telefonów, smsów, sprawdzenie facebooka i maila / dziennie) bateria powinna starczyć na jakieś 2-3 dni.

Niestety, należę do grupy, która lubi się bawić telefonem i dlatego zewnętrzny akumulator jest już w drodze :D

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, na początku tygodnia zmieniłem malutkiego WTF-S na Galaxy Note i to był strzał w dziesiątkę. Wielkość ekranu jest w sam raz, idealna do netu, czytania mangi, czy oglądania anime z napisami. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF na Note'a to trochę strzał z 600ccm toczydełka na 2.8 kombi [; Chociaż trzeba przyznać - na 7" dobrze ogląda się anime i czyta mangę w porównaniu do 3,7 Desire oraz 4,3 Evo 3D

 

Czekam na tablet z ekranem od Sharpa który będzie posiadać ekran 3D - oglądanie kreskówek i filmów bez okularów ryje beret pod wpływem :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która mnie bardzo odstrasza od wszelkich tabletów to fakt, że każdy jaki do tej pory widziałem ma ogromną, grubą RAMĘ dookoła ekranu przez co rośnie bezsensownie jego rozmiar. W notce większość jego "wielkości" jest spożytkowana na ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od piątku posiadam HTC One X'a. Fajna maszynka, ale trzeba często ładować jak się lubi pograć czy pobawić. Przy normalnym użytkowaniu (kilka telefonów, smsów, sprawdzenie facebooka i maila / dziennie) bateria powinna starczyć na jakieś 2-3 dni.

Niestety, należę do grupy, która lubi się bawić telefonem i dlatego zewnętrzny akumulator jest już w drodze :D

 

O jakim akumulatorze mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która mnie bardzo odstrasza od wszelkich tabletów to fakt, że każdy jaki do tej pory widziałem ma ogromną, grubą RAMĘ dookoła ekranu przez co rośnie bezsensownie jego rozmiar. W notce większość jego "wielkości" jest spożytkowana na ekran.

 

Ramka jest głownie po to żeby było za co trzymać. Gdyby byly cieńsze to siłą rzeczy chwytał byś za powierchnie aktywną ekranu. Telefon przez mniejsze gabaryty ma rozne możliwości trzymania.

BTW. Google wypuscil dzisiaj finalnego Chrome na Andka - ależ to zasuwa. IMO najlepszy browser na platforme.

Wysłane z Transformera TF300

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim akumulatorze mowa?

 

Chodzi pewnie o battery pach, coś w stylu tego: link

 

Ramka jest głownie po to żeby było za co trzymać. Gdyby byly cieńsze to siłą rzeczy chwytał byś za powierchnie aktywną ekranu. Telefon przez mniejsze gabaryty ma rozne możliwości trzymania.

Wieeeeem, generalnie to czepiam się, ale... po prostu mnie to drażni. Do trzymania mógłby on mieć te 0,5 cm, ale nie 2-3.

BTW. Google wypuscil dzisiaj finalnego Chrome na Andka - ależ to zasuwa. IMO najlepszy browser na platforme.

Wysłane z Transformera TF300

 

IMO nie będzie najlepszy, dopóki będzie wymagał ICS do zainstalowania. U mnie niezmiennie Opera króluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieeeeem, generalnie to czepiam się, ale... po prostu mnie to drażni. Do trzymania mógłby on mieć te 0,5 cm, ale nie 2-3.

 

IMO nie będzie najlepszy, dopóki będzie wymagał ICS do zainstalowania. U mnie niezmiennie Opera króluje.

 

0,5cm? Nie ma szans, przynajmniej w przypadku typowego tabletu, ktory ma circa 0,6 kg i 10 cali. Niby to niewiele, ale nadal musisz miec pewny chwyt. W przypadku 7 (lub mniej) calowcow predzej bym sie tego spodziewal.

 

Chrome nawet niewiedzialem, ze wymaga ICS, jesli tak to troche kibel. Na telefonie jednak rowniez zostawilem Opere.

Wysłane z Transformera TF300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,5cm? Nie ma szans, przynajmniej w przypadku typowego tabletu, ktory ma circa 0,6 kg i 10 cali. Niby to niewiele, ale nadal musisz miec pewny chwyt. W przypadku 7 (lub mniej) calowcow predzej bym sie tego spodziewal.

Ok, to zróbmy tak jak w telefonach: rama szersza z dwóch stron, powiedzmy po bokach, żeby można było dobrze trzymać, a u góry i na dole minimum ile tylko jest technicznie możliwe - o wiele lepiej by to wyglądało.

Chrome nawet niewiedzialem, ze wymaga ICS, jesli tak to troche kibel. Na telefonie jednak rowniez zostawilem Opere.

Yup, szkoda tym bardziej, że bardzo podoba mi się opcja przerzucania zakładek otwartych na kompie do telefonu jednym klikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy zakladasz obsluge tylko z trybie horyzontalnym. Mi to pasuje, ale wiem ze powrot do pionu jest czasami wrecz wymuszany chociazby przez programy. Grubsza ramka to taki must have w tabletach.

 

Wysłane z Transformera TF300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest złe - oddałbym małe palce u nóg za coś pomiędzy 7 a 10.1" z ramką horyzontalną i obsługą 3D. Taki Flyer 3D 8.7" czyli powiększone Evo.

Pobawiłem się dzisiaj S 3 - za dużo ficzerów pod prezentację, za mało pożytecznych info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Widziałem dziś Nawigację w Nokii. Jest tam oddana do ruchu miesiąc temu obwodnica Poznania... w Nawigacji od Google jeszcze nawet A2 nie dodali. A jechałem nią 4 miesiące temu. Dla mnie Android dalej nie ma porządnej nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Orux Maps, możesz dodać każdą warstwę wms o jakiej tylko marzysz.

 

To jakaś apka do jazdy na rowerze? Ja szukam porządnego GPS'a do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Prosz: navi

 

Bardzo śmieszne,

 

Jakoś Nokia ma porządną nawigację samochodową w telefonie. A na system Google, przynajmniej dla Polski jest jedno wielkie gowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Nokia ma porządną nawigację samochodową w telefonie. A na system Google, przynajmniej dla Polski jest jedno wielkie gowno.

 

To używaj nokii... dalej nie widzę w czym problem.

 

Minusik za angry birds jest ode mnie: słaby troll jest słaby.

 

W Orux mogę podpiąć np. warstwy wms geoportalu i mieć dostęp w każdej chwili pod ręką w terenie do np. map działek geodezyjnych, co niezwykle usprawnia mi dzień w pracy, albo np. dostęp do rastrów starych, a bardzo dobrych map topograficznych idealnych na wycieczki w teren. Pokaż mi to na prehistorycznej nokii na korbkę.

 

Nawigacja to jedno, ale przede wszystkim jeździmy patrząc na znaki, a nie ślepo gapiąc się w ekranik telefonu - navi sobie resztę przeliczy za kilometr/dwa i nie będzie z tego powodu robić afery, a Ty nie skończysz w środku lasu przed szlabanem zamykającym drogę jak swego czasu kolega z którym jechałem kierowany... zgadnij czym... Podpowiedź: taki przedwojenny telefon od firmy z siedzibą w Espoo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach sztuka czytania drogowskazów zanika. Niestety.

 

@jonas: Angry Birds natywne było na iPhone. Na Androidzie jest port. Słaby troll jest słaby. Oj, słaby.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...