Skocz do zawartości
PawelSzz

plyta pod i5 2500K pod 16 GB RAMu i min. 6 SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Potrzebuje fajnej plytki pod i5 2500K - cena okolo 500 zl.

 

Plytka powinna byc na jakims niezlym chipsecie (fajnie by bylo aby obslugiwala Quad Channel pamieci)- ponadto nie musi miec jakis CrossFire-row itp. - bedzie zainstalowana tylko jedna karta graficzna.

 

Plyta ma miec mozliwosc wygodnego podkrecania procka, bedzie na niej zamontowane 16 GB RAMu - wiec potrzeba chyba Quad Channel oraz plytka musi miec przynajmniej 6 zlacz SATA najlepiej najnowszej generacji (gdyz w tej chwili mma juz 6 dyskow).

 

Komputer glownie uzywany bedzie do Photoshopa CS5 - nie do gier.

 

Prosilbym rowniez o polecenie mi jakichs niezlych pamieci do tego zestawu - bede potrzebowal 4 kosci 4 GB - przy czym nie interesuja mnie jakies drogie przekombinowane pamieci typowe dla overclockerow itp.

 

Z gory dzieki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne to będą, ale 4 banki na pamięć, a to nie równa się quad channel. Procesor obsługuje tylko dual channel, triple channel obsługuję procesory pod s1366, a quad channel będą obsługiwać procesory Sandy Bridge-E pod socket 2011.

 

Płytka ma być mATX, full ATX, czy obojętne? Jak planujesz jakieś tam OC, to 1600tki będą najbardziej optymalne. W wolnej chwili poszukam coś konkretnego z płyt i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta

ASUS P8P67 R3 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

lub

 

ASROCK P67 PRO3 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Pamięć

 

2x KHX1600C9D3X2K2/8GX • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

lub

 

2x GY1600D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Piszesz, że najlepiej jakby płyta miała sześć SATA III, tylko, że nawet najdroższe płyty mają co najwyżej 4 takie porty a standardem są dwa i cztery w wersji SATA II.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiec wybiore napewno cos z ASRocka - chociaz dawniej te firme uwazalem wlasnie za badziew :)

 

Jeszcze pytanko odnosnie tych Kingostowno podanych wyzej - czy sa dobre do podkrecania ?

 

I kolejne pytanko - jakie chlodzienie do procka - w miare ciche i wydajne - jesli chodzi o obudowe to mam dosyc spora - Obudowa Cooler Master Cosmos RC-1000, zasilacz Tagan 500, grafike Radeon HD 4850 z paswynym chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jednak zaczynam sie zastanawiac czy czasem nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ASUSa P8P67 PRO (rev. 3.1)

Za ASUSem przemawia ilosc zlacz SATA 4 SIII i 4 SII oraz 2 eSATA.

 

JAK wygladaja mozliwosci OC dla tej plytki - i czy rzeczywiscie bedzie ona lepszym wyborem niz ASRock ?

 

Cena jednej i drugiej podobna - wyposazenie i Soft wydaje mi sie ze lepszy nic ASRocka.

 

PS. Jesli chodzi o chlodzenie to chyba wezme Scythe Mugen II.

 

Z gory dzieki za rade.

Edytowane przez PawelSzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Asus to Asrock, więc kwestia gustu. Dlaczego szukasz płyt na p67, a nie na nowszym z68? Imo taki Asrock Extreme4 jest zdecydowanie lepszą opcją niż Asus, ale co kto woli.

 

Co do pamięci to nie ma znaczenia, możesz użyć najtańszych dostępnych, bo na o/c nie mają wpływu :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Asus to Asrock, więc kwestia gustu. Dlaczego szukasz płyt na p67, a nie na nowszym z68? Imo taki Asrock Extreme4 jest zdecydowanie lepszą opcją niż Asus, ale co kto woli.

 

Qmpel ma Z68 Asrocka

-mniej sekcji zasilających od p67 (w przypadku modeli PRO3)

-problemy z Virtu mimo iż z niego nie korzysta

Dlatego kupiłem tanszego P67 bo nie potrzebny mi zintegrowany układ.

Odpowiedz satysfakcjonuje?

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Ja mimo wszystko obstawiałbym płyty na Z68, a pamięci z profilami XMP, a najlepiej coś pokroju pamięci takie jakie mam, a mianowicie Corsair Vengeance Black 1600 CL9. Są dosłownie ciut tylko droższe od Goodrama, a mają wgrane profile pod Phenomy II oraz i3, i5 oraz i7.

 

Występują w singlu jak moja Vengeance® — 4GB Single Module DDR3 Memory Kit (CMZ4GX3M1A1600C9) - Vengeance - Memory by Product Family oraz w dualu, jak i w różnych wersjach częstotliwości, więc każdy dobierze coś dla siebie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...