Skocz do zawartości
tomkoz11

Notebook z matową matrycą do 2500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa w przedziale cenowym <= 2500zł o cechach: (od najważniejszej do najmniej ważnej)

 

  • Matowa matryca
  • Rozmiar matrycy 13.3-15.6 (zależy mi jednocześnie na mobilności i komforcie pracy, stąd też raczej kieruję się w stronę 13.3)
  • Wygodna, pełnowymiarowa klawiatura (niekoniecznie z klawiaturą numeryczną)
  • Wysoka kultura pracy. (Ma być niesłyszalny/cichy przy niskim i średnio-niskim obciążeniu)
  • CPU Intel i3 lub i5 (Sandy Bridge)
  • Min. 4GB RAM
  • Obudowa wykonana z "niepalcującej" powierzchni (najlepiej z metalu)
  • Płynnie działające 1080p, wyjście HDMI
  • "Przyzwoite" głośniki (do oglądania filmów) i układ dźwiękowy (słuchanie mp3 na słuchawkach i zewnętrznych głośnikach)
  • Wersja bez OS mile widziana (mam MSDN AA)

Póki co zwróciły moją uwagę dwa następujące netbooki HP z serii ProBook:

13.3: http://www.x-kom.pl/p/68413-notebook-laptop-13,3-hp-probook-4330s-i3-2310m-8gb-320-dvd-rw.html

15.6 http://www.x-kom.pl/p/72062-notebook-laptop-15,6-hp-probook-4530s-i3-2310m-8gb-320-dvd-rw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane przez Ciebie HP-ki to udane modele (plus jeszcze jeden, że możesz za 59zł dokupić w X-KOMie przedłużenie gwarancji do 3 lat) - bardzo dobrze wykonane, solidne. Niesłyszalne nie są, zwłaszcza 4330 lubi czasem zaszumieć :) Tak na prawdę alternatywą w podanym segmencie może być jedynie Dell Vostro (14 - 3450, lub 15 - 3550 - 13 jest do kitu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i jeżeli jakość wykonania oraz parametry będą tego warte może być matryca glare - jak będzie mi uprzykrzać życie zawszę mogę kupić folię matującą.

 

Aktualnie biorę pod uwagę modele:

HP ProBook 4330s

HP ProBook 4530s

Dell Vostro 3550

Del Vostro 3450

Samsung NP-RC520-S05PL

Samsung QX511

 

Co byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mat to 4530 lub 4330 (to już od Ciebie zależy jaki rozmiar matrycy wybierzesz) - w tej cenie najlepiej wykonany lapek z matrycą matową.

Jeśli glare to QX511, choć tu jest naprawdę ostry glare, bo całość matrycy przykrywa szyba, lub Asus z serii X53SV/K53SV, o którym pisałem już wielokrotnie. RC520 też jest ok.

Vostro jest ok, zwłaszcza patrząc na gwarancję, ale jakość wykonania odbiega od HP dość znacznie. Z tych dwóch wolałbym 3450, chociaż ma istotną dla niektórych wadę w postaci niewymienialnego we własnym zakresie dysku twardego (bez demontażu całego lapka nie wymienisz dysku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...