Skocz do zawartości
Nick126

Problem z klawiszami funkcyjnymi i ogólnie z systemem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zakupie laptopa byłby z nim problemy systemowe (które pomagali mi rozwiązać koledzy na forum) które doprowadziły do formata/recovery.

1. Zrobiłem wszystko jak należy i od samego początku nie działają przyciski funkcyjne głośności. Jak to naprawić?

2. Gdy daję laptop w Uśpij wyłącza go całkowicie (w sensie, nie migają kontrolki jak to bywało poprzednio). Wybudza go również inaczej. Wygląda to tak jakby mu brakło baterii i się wyłączył, później muszę go uruchomić przyciskiem Włączania, a nie jakimkolwiek przyciskiem.

3. Dzisiejszej nocy komputer po przełączeniu w stan uśpienia samoczynnie się włączył oraz wyłączył przechodząc dalej w uśpienie.

4. Czy przycisk uruchamiający laptop ma dwie funkcje? Są to dwa przyciski? W ustawieniach pisze "przycisku usypiania" i "przycisk zasilania". Dlaczego u mnie system tego nie odróżnia?

5. Co włączenie/wybudzenie systemu muszę ustawiań na nowo domyślny program do filmów.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu powyższych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A czy jakiekolwiek inne klawisze funkcyjne (nie mowie o F1, F2, F3 itd) dzialaja? Jesli nie to trzeba ze strony ASUSa pobrac i zainstalowac odpowiedni program (stawiam na ATKACPI driver and hotkey-related utilities)

2. Dzieje sie tak pewnie dlatego ze wchodzi w hibernacje a nie uspienie. Odpowiednia opcje nalezy zmienic w panelu sterowania w ustawieniach zasilania

4. Przycisk jest jeden - jest to przycisk zasilania (power). Forme przycisku uspienia pelni najczesciej kombinacja klawiszy funkcyjnych. Z tego co widze po zdjeciach jest to FN+F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, prawie wszystko działa - tzn. to co wiem do czego służy, bo niektórych funkcji nie znam i z nich nie korzystam. Kalkulator, uśpienie, jasność ekranu, wyłączanie ekranu, przełączanie na rzutnik itd. - wszystko ok. Przyciski głośności oraz playera (te na strzałkach) nie odpowiadają.

2. We wszystkich opcjach mam ustawione "Uśpij", Hibernację mam tylko w przypadku niskiego poziomu energii. To nie jest wielki problem, w sumie już mi nie przeszkadza, więc nie ważne ;)

 

Jeszcze takie dodatkowe - poprzednio by wybudzić komputer z uśpienia potrzebowałem wcisnąć klawisz/myszy teraz wystarczy, że nią poruszę - u Was też tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...