Skocz do zawartości
DMS

Wybór grafy + ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego dziwnego kompa, którego składam sobie powoli już od pół roku i jakoś końca nie widać. Teraz wreszcie, jak już dostałem normalną pracę, mogę wydać kilkaset zł na jakąś grafę, i tak się zastanawiam, co wziąć, żeby nie wydać za dużo, ale też nie ograniczać reszty sprzętu. Ogólnie szukam jakiejś średniej karty, która się nie będzie nudziła, ale też nie będzie kosztowała fortuny.

Sprzęt:

AMD X2 255

4GB ramu 1333

asRock 880GMH z integrą HD4250

Zasilacz tagan 430W - nie pamiętam dokładnego modelu.

 

Jaka grafa będzie pasowała do tego sprzętu? Ogólnie to tak sobie myślę, że to będzie już chyba ostatnia inwestycja w ten sprzęt, bo po wpadce buldożerów wychodzi chyba na to, że w przyszłości będę się musiał przesiąść na intela. Z tego powodu szukam grafy, która wykorzysta maksymalnie moc proca, ale też nie będzie specjalnie ograniczona. Jakiś taki złoty środek. Zastanawiałem się nad HD5770 1GB. Dobry to wybór? Jeśli tak to jakiej firmy najlepiej, no i czy zasilacz będzie ok?

 

Korzystając z okazji mam jeszcze kilka pytań: czy będzie można w przyszłości (po wymianie boxowego chłodzenia :P) trochę podkręcić ten sprzęt i czy jest w ogóle sens takiej zabawy? Kiedyś byłem ostrym overclockerem, ale to było w czasach bartona 2500+, teraz już się człowiek zestarzał i bardziej sobie cenię spokój + ciszę, niż te kilka % dodatkowej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model tego zasilacza. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to Radeon HD5770 1GB / HD6770 1GB będzie dobrym wyborem w swojej cenie. Co do podkręcania - oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byś to zrobił, aczkolwiek kupno dodatkowego chłodzenia do tego procesora i płyty raczej mija się z celem. Na boxowym chłodzeniu też podkręcisz procesor o jakieś 300-400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...