Jump to content
kam_g

Upgrade, prośba o rady

Recommended Posts

Witam, potrzebuję kilku rad. W najbliższym czasie będę wymieniał części w moim obecnym komputerze (w profilu). Wymieniam grafikę (na GTX560Ti Gigabyte'a lub Asusa), najpewniej też płytę główną bo składam ojcu na prezent kompa i skorzystam z mojej obecnej płyty. Zastanawiałem się jednak, czy może warto by było dołożyć i zmienić platformę na Intela, bo chodzi mi po głowie i5 2500K. Myślicie że warto zmieniać Phenoma II X4 970 na tego i5? Bo chyba różnicy w wydajności za dużej nie ma... Może lepiej zostać narazie przy Phenomie, zmienić tylko grafikę i płytę?

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie też dysk SSD Crucial M4 128GB na system, gry i programy. Myślicie że opłaca się kupić taki dysk do mojego zestawu?

Ostatnie pytanie. Od zawsze używam procesorów AMD i miałem ich już naprawdę dużo, więc nie bardzo orientuję się w procesorach Intela. Czy w Intelu jest coś takiego jak Cool'n'quiet w AMD? Zależy mi na tym żeby procesor nie ciągnął niepotrzebnie prądu jak siedzę w internecie czy oglądam film, czyli żeby obniżał taktowanie jak nie jest obciążony.