Skocz do zawartości
mystery

Dysk zewnętrzny czy obudowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem ostatnio lapka z dyskiem SSD. Wiadomo, pojemność dość mocno ograniczona, toteż potrzebuję dodatkowego magazynu danych.

 

Zatanawiam się co bardziej się opłaca: kupić dysk zewnętrzny 500GB-1TB czy obudowę na dysk + dysk wewnętrzny. Najbardziej mi zależy na tym, aby dysk/obudowa nie były zasilane z adaptera sieciowego a przez port USB. Kolejnym wymaganiem jest port eSATA. Niestety laptop nie ma USB 3.0. Do dyspozycji mam tylko USB 2.0, eSATA, firewire, RJ45, RJ11 i PCIMCIA :)

 

Jeżeli chodzi o dyski to nie orientowałem się jeszcze w rynku. Przeglądałem za to obudowy i zachwytu nie ma. Po taniości cieżko będzie kupić jakąś dobrą obudowę.

 

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Zawsze dobre produkty polecacie :)

 

 

Pozdrawiam,

m

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dysku z takimi wymaganiami nie dostaniesz. Jak dysk 2,5cala to będzie to tylko usb, a jak chcesz esata to 3,5cala, a wtenczas adapter i [gluteus maximus] zbita :D

 

Najlepsza opcja to obudowa 2,5cala z odpowiednimi połączeniami i do tego dysk 2,5cala. USB3.0 raczej nie uświadczysz, ale jak pisałeś nie potrzeba.

 

Tak na szybko http://www.komputronik.pl/product/31818/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/Obudowa_USB-eSATA_Welland_ME_940J.html + http://www.komputronik.pl/product/130754/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/WD_Scorpio_Black_500_GB_7200_16MB_Serial_ATA_II_.html

 

Cena jak to cena, masz konkretne wymagania, tanio nie będzie. Pewnie można poszukać taniej, ale to już Twoja działka :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...