Skocz do zawartości
duke48

Monitor nagle przechodzi w No signal ... Dziwne zachowanie, padanie wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od około 3 tygodni mam problem z moim kompem. Ewidentnie chodzi tutaj o sekcję graficzną.

 

Problem pojawił się od tak. Zaczęło się od zgaszania monitora i komunikatu "No signal". Postanowiłem więc zmienić sterowniki graficzne.

 

Zainstalowałem najnowsze: 280.26 - WHQL pobrane ze strony nVidii.

 

Opowiedziałem o całym zajściu koledze z pracy. Powiedział on, że w grafach podkręconych fabrycznie pojawia się taki problem.

 

Z racji tego, że posiadam wersję EVGA 9800 GTX postanowiłem dopytać się więcej. Kolega powiedział mi, żebym zainstalował downgrade sterowników GPU. Powiedział, że nowe są niekompatybilne z podkręconymi standardowo układami graficznymi i mogą pojawić się błędy w użytkowaniu komputera.

 

Tak też zrobiłem: zainstalowałem wcześniejszą wersję sterowników: 275.33-desktop-win7-winvista-64bit-english-whql.

 

Problem niby znikł, jednak dzisiaj pojawił się ze wzmożoną siłą.

 

Obraz podczas odpalenia Fify12 zaczyna świrować i przechodzi w czarny ekran i napis monitora "No signal".

 

Po restarcie systemu sterownik wraca do ustawień 800x600 mimo ustawienia 1920x1200.

 

Podczas tylko i wyłącznie korzystania z przeglądarki ekran zaczyna migać biało-czarnymi paskami i przełącza się w stan: "No signal" (mimo, że cały komp nadal chodzi).

 

Dodatkowo: reklama ASUSA jest w kropki, a moment ładowania OS'a jest w równo poukładane żółte prostokąty. Udało mi się strzelić kilka fotek (nie są tak wyraźne, jednak cały ekran jest pokryty tego typu ciapkami).

 

Foto z nieudanego restartu (na taki ekranie komp nie wstaje, znaczek MS znika i pozostają same ciapki):

 

Dołączona grafika

 

 

Postanowiłem ponownie przeinstalować sterownik (usuwając całe stare zapisy nVidii). Nic nie pomogło.

 

Po jednym z restartów błąd nVidii:

 

Dołączona grafika

 

 

Inne wykonane czynności:

 

1. Reinstalacja sterowników z wersji 280.26 na 275.33 (2,3 krotna)

 

2. Wyczyszczenie wnętrza komputera z kurzu + optymalne ułożenie kabli w obudowie

 

3. Wypięcie GPU + oczyszczenie wentylatora z kurzu

 

4. Wypięcie pamięci RAM + wyczyszczenie slotów

 

5. Defragmentacja dysku + wyczyszczenie rejestru programem TuneUp

 

6. Przełączenie kabla łączącego monitor z kartą graficzną (2 gniazdo)

 

7. Zmiana wtyków łączących monitor i GPU

 

 

Proszę o nakierowanie co może być nie tak. Jeżeli potrzeba wskazać jakiś parametr - chętnie określę.

 

Komputer jest dobrze chłodzony (2 wentylatory) + sporo wolnej przestrzeni (żadna wnęka biurka) więc jeżeli chodzi o cyrkulację jest spoko.

 

Konfiguracja w stopce. Sprzęt mimo możliwości OC NIGDY nie kręcony.

 

OS: Windows Vista x64 - ciągle aktualizowany

 

 

Czekam na Waszą pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie Ci siada karta, prawdopodobnie pamięci na niej a wiadomo to po tej szachownicy którą widać na zdjęciu. Jeśli masz kartę na gwarancji to ją odeślij.

Najlepiej ją przełóż do kogoś i zobacz czy dzieje się tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj komp w ogóle nie pokazał mi obrazu... Włączyłem go, wszystko chodzi, ale OS nie wstaje. Mam rozkręcone głośniki, słyszałbym, że działa ale obrazu nie ma.

 

Czy sytuacja, że komp chodzi, OS nie wstaje (bo nie słyszę tematu dźwiękowego systemu) i nie ma obrazu może coś jeszcze znaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...