Skocz do zawartości
EnderSai

[PROBLEM] Wymienić kartę graficzną czy RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem...

 

Background (aka wstęp)

Komputer oparty o płytę ASUS M2N68 SE (ta: http://www.asus.com/...2Plus/M2N68_SE/ )

Żyje w nim 4GB RAMu (dwie kości Kingstona po 1GB + 2GB jakiegoś noname'a, chyba Goodram), dwurdzeniowy Athlon oraz

karta graficzna Gigabyte 8600GT (GV-NX86T).

Całość żywi się zasilaczem Feel 350W ; )

Znajomy znajomego mi go podrzucił, bo ten pierwszy miał "NO SIGNAL" na moniotorze (i na tym skończył się mój wywiad, jeżeli chodzi o "co jest nie tak" i "kiedy to się zaczęło" ; )

 

 

Zdefiniowanie problemu (aka "What the hell!?!")

Ram jest sprawny.

Karta graficzna jest sprawna.

Po prostu nie działają razem tym konkretnym sprzęcie.

 

RAM - sprawdziłem każdą kość w każdym z czterech slotów z tą kartą graficzną. Za każdym razem włączał się tylko komputer (wiatraki, dysk twardy, słowem robił wszystkie testy) i po około 15 sekundach krzyczał: jeden długi i trzy krótkie (-... oznacza problemy z pamięcią RAM).

 

No to myślę - sprawa wyjaśniona. I wtedy sprawdziłem kilka rzeczy w Google.

Następny krok był niespodziewany;

 

Karta graficzna - włożyłem tam swojego wysłużonego GF260 i z drobną pomocą transfuzji z mojego zasilacza (biedny Feel nie ma ani jednej wtyczki 6pin, zresztą i tak bym się nie odważył) komputer się uruchomił, został przeze mnie wypchany oficjalnymi i świeżutkimi sterownikami włącznie z BIOSem oraz dostał ode mnie standardowy pakiet opieki społecznej systemu Windows.

 

Włożyłem starą kartę - powrót do sygnałów: - . . .

Włożyłem ją do swojego komputera - działa bez zarzutów.

Podsumowanie (aka Co wymienić?)

Na tej płycie Ta-Konkretna-Karta nie działa z Tym-Konkretnym-RAMem.

Mogę zasugerować wymianę RAMu na taki, który zadziała z tą kartą (loteria, no i wymieniać 4GB działającego RAMu...)

Mogę zasugerować wymianę karty graficznej 8600GT na taką, która zadziała z 4GB RAMu (loteria - no prawie, wiem że gf260gtx działa, ale to jest komputer do internetu... - poza tym wymieniać sprawną kartę...)

 

Czy ktoś widzi inne opcje?

Help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oznacza błąd GFX/videoRAM

 

Spróbuj odpalić cały konfig na swojej zasiłce.

 

Możesz podać źródło?

Korzystałem z tej strony: AMI Bios Beepcodes i tam jest napisane:

1 long, 3 short - Memory test failure - A fault has been detected in memory above 64KB

a zaraz pod spodem:

1 long, 8 short - Display test failure - The video adapter is either missing or defective

Oba powyższe zestawione razem sugerują, że błąd pamięci i błąd karty są regulowane osobno. Przeoczyłem coś?

 

Poza tym, na moim komputerze karta działa bez zarzutów.

 

Spróbuj odpalić cały konfig na swojej zasiłce.

 

We'll do. Ale poczekam jakiś czas, bo może napłynie więcej porad.

Nic osobistego, po prostu nie chce skończyć odłączając kartę za każdym razem jak ktoś napisze coś interesującego do sprawdzenia ; D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...