Skocz do zawartości
kubolin

Komputer pod heroes 6. Budżet 600-700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję znajomej złożyć komputer tak jak w temacie pod heroes 6.

Z jej starego kompa raczej niewiele się nada bo to antyk na s754. Ale obudowa i nagrywarka będą.

Zasilacz raczej nie będzie się nadawał bo to delta 300w modelu dokładnie nie pamiętam(była kiedyś po 30zł sprzedawana na allegro) miała bodaj że jedną linie 12v więc wydaje mi się mało.

Platforma raczej am3 bo ddr3 będą.

Jedynie co wiem mniej więcej wybrać to:

Ram ddr3 goodram 2 albo 4 GB.

Procesor najtańszy athlon pod am3. Pomóżcie wybrać resztę

Czy wogule uda się złożyć zestaw za taką cenę?

Oczywiście części używki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie w tej cenie złożyć nówka sprzęt ale spróbuję :

 

CPU : Athlon II X2 250 - 226 zł

 

MB : MSI 760GM-P33 - 171 zł

 

RAM : Goodram 2GB DDR3 1333 mhz CL9 - 51 zł

 

HDD : Samsung 320GB F4 - 149 zł

 

Buda : SillentiumPC Brutus 410 - 134 zł

 

Zasilacz : Fortron HLN 400W - 100 zł

 

Razem : 831 zł , ceny z techplanet.pl , zasilacz z allegro , cena już z kosztami przesyłki .

 

Zestaw powinien na minimum dać radę z HOMM 6 .

 

Taniej to albo szukanie wszystkiego na allegro , cześci mogą być taniej ale koszty przesyłek znowu mogą to zrównażyć a nawet może wyjść drożej , albo zmiana procka na Semprona 140 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie w tej cenie złożyć nówka sprzęt ale spróbuję :

 

CPU : Athlon II X2 250 - 226 zł

 

MB : MSI 760GM-P33 - 171 zł

 

RAM : Goodram 2GB DDR3 1333 mhz CL9 - 51 zł

 

HDD : Samsung 320GB F4 - 149 zł

 

Buda : SillentiumPC Brutus 410 - 134 zł

 

Zasilacz : Fortron HLN 400W - 100 zł

 

Razem : 831 zł , ceny z techplanet.pl , zasilacz z allegro , cena już z kosztami przesyłki .

 

Zestaw powinien na minimum dać radę z HOMM 6 .

 

Taniej to albo szukanie wszystkiego na allegro , cześci mogą być taniej ale koszty przesyłek znowu mogą to zrównażyć a nawet może wyjść drożej , albo zmiana procka na Semprona 140 .

 

Kolega wyżej napisał że zostawi obudowę i napęd więc odejmij 134 złote i dołóż do nowej zasiłki lub 2gb ramu Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli detla to DSP300MB A z 15A na linii 12V to z Athlonem II x2 i zintegrowaną grafiką da radę bez problemu. Niestety zasilacz ma słabe okablowanie, tylko wtyczka 20 pin atx, brak sata.

Nie wiem natomiast czy taki zestaw będzie wystarczający czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie używki .

 

Sensowną alternatywą jeżeli chodzi o kasę wydaje się S775 i C2D/PDC .

 

Dobre płyty są po 100-150 zł .

 

Procki można dostać już od 75 zł ( E21xx ) , taki E5200 można dostać już od 100 zł , jedynie ram DDR2 droższy i to sporo .

 

Za ~ 200-250 zł można dostać całkiem niezłe karty - HD4850/HD4870 czy GTS250 .

 

Dysk warto kupić nówkę .

 

Zasilacz to albo Fortron HLN 400 W za ~ 100 zł albo nówka Tacens RadiX IV 450W .

 

Co prawda powoduje to pewne problemy - sprzęt z reguły używany - nie wiadomo ile jeszcze wytrzyma i do tego brak gwarancji , większe koszty przesyłek .

 

np :

 

Asus P5Q-E - 130 zł

 

E5200 - 100 zł

 

Goodram 2GB DDR2 - 63 zł

 

ASUS GTS 250 512MB Dark Knight za 225 zł

 

Fortron HLN 400W - 95 zł

 

Do tego podany wcześniej dysk i mamy gotowy sprzęt - za całość wyjdzie 762 zł bez kosztów przesyłek .

 

Procek słabszy niż X2 250 i tylko 2GB ramu , za to karta sporo mocniejsza niż integra wbudowana w płytę MSI .

 

Zależy jak HOMM6 reaguje na sprzęt - jak liczy się mocna karta to E5200+GTS250 powinien być lepszym wyjściem niż X2 250 + integra HD4250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie używki .

 

Sensowną alternatywą jeżeli chodzi o kasę wydaje się S775 i C2D/PDC .

 

Dobre płyty są po 100-150 zł .

 

Procki można dostać już od 75 zł ( E21xx ) , taki E5200 można dostać już od 100 zł , jedynie ram DDR2 droższy i to sporo .

 

Za ~ 200-250 zł można dostać całkiem niezłe karty - HD4850/HD4870 czy GTS250 .

 

Dysk warto kupić nówkę .

 

Zasilacz to albo Fortron HLN 400 W za ~ 100 zł albo nówka Tacens RadiX IV 450W .

 

Co prawda powoduje to pewne problemy - sprzęt z reguły używany - nie wiadomo ile jeszcze wytrzyma i do tego brak gwarancji , większe koszty przesyłek .

 

np :

 

Asus P5Q-E - 130 zł

 

E5200 - 100 zł

 

Goodram 2GB DDR2 - 63 zł

 

ASUS GTS 250 512MB Dark Knight za 225 zł

 

Fortron HLN 400W - 95 zł

 

Do tego podany wcześniej dysk i mamy gotowy sprzęt - za całość wyjdzie 762 zł bez kosztów przesyłek .

 

Procek słabszy niż X2 250 i tylko 2GB ramu , za to karta sporo mocniejsza niż integra wbudowana w płytę MSI .

 

Zależy jak HOMM6 reaguje na sprzęt - jak liczy się mocna karta to E5200+GTS250 powinien być lepszym wyjściem niż X2 250 + integra HD4250

 

W sumie to też jest opcja e5200 można też nieźle podkręcić a jak będe polował na okazję na allegro to wyjdzie tanio. Z tym że s775 ma ddr2 i jest mniej przyszłościowy niż am3, Mam teraz dylemat. Doradźcie co lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS , nie doczytałem .

 

Najlepsze że składałem używany sprzęt na innym forum na S775 i jedną płytę odrzuciłem z powodu tego że była uszkodzona a tej do końca nie sprawdziłem.

 

W takim razie proponuje Asus P5B za 125 zł , ew. kilka zł droższa MSI P35 Neo za 129 zł .

 

MSI na oficjalnym biosie wspiera E5200 w nowej rewizji , Asus tylko na biosie beta - nie wiem czy jest wgrany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim rozwiązaniu bo wynalazłem taką oto płytkę asus p5g41t-m lx wiem nie jest to coś super ale do tego dołożył bym e5200 4Gb ddr3 i za całość by wyszło 340zł,

Jakie ta płytka ma oc? Uda się przynajmniej 3Ghz?

W sumie to mam w głowie jeszcze jeden pomysł: na ile wyceniacie mojego pc z podpisu? Bo tak sobie myślę czy nie opchnąć go tylko dorzucić grafikę a nie sprawić sobie czegoś w wymarzonym itx :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...